Možnosť ušiť si rúška

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Možnosť ušiť si rúška
Doteraz mesto Sereď od štátu žiadne rúška neobdržalo. Každým dňom čakáme na dodávku rúšok, ktoré sme objednali vo vlastnej réžii. Do doby, kým príde k dodávke objednaných rúšok, primátor mesta Ing. Martin Tomčányi prispel k riešeniu situácie a sám zakúpil látku a gumičky na svojpomocné ušitie cca 1 500 rúšok. Látku strihajú a pripravujú zamestnankyne mestského úradu za pomoci bývalej poslankyne Antónie Bánovskej. Materiál je určený pre domáce krajčírky, ktoré majú možnosť doma ušiť rúška pre svojich blízkych a susedov, ale chýba im materiál. V jednom balíčku je materiál na ušitie 5 resp. 10 rúšok a obdržia ho bezplatne.
Vyzývame krajčírky, ktoré sú ochotné ušiť rúška nielen pre svojich najbližších, ale aj pre svoje okolie, aby kontaktovali p. Adamčíkovú na t.č. 0905 55 68 79 alebo mailom: silvia.adamcikova@sered.sk.
Materiál na prípravu rúšok bude podľa požiadaviek rozvezený v piatok 20. marca 2020.
Veríme, že aj touto formou pomôžeme k tomu, aby sa riešila situácia s nedostatkom rúšok pre občanov mesta.

Fotka Mesto Sereď.
Fotka Mesto Sereď.
Zdroj: Mesto Sered, FB
- Inzercia -
  1. Primátor zakúpil látku na 1500 prúžok,,a čuduj sa svete aj gumičky. Tá látka aj s gumičkami stála najviac 300 € !!!!!!!!
    Veď kradli a predávali majetok msta, kšeftovali s podnikateľmi tak má z čoho, zo svojho to nedal, jemu je občan Serede ukradnutý. Poznáme ho ešte z čias keď robil v porobenine v Dolnej Strede – humus.

  2. Ja, ako dôchodca aj s manželkou som dostal materiál na rúška, čo nás veľmi potešilo, pretože sme ich nikde nezohnali. Ušila nám ich dcéra kamarátky. Ďakujem mestu Sereď, že aj takto sa o nás dôchodcov postaralo.

  3. Dôchodcovia dostanú kúsok handričky,čo by aj doma našli,ešte otravujú dcéru,jej kamarátku-ako riziková skupina !No pekne ! Mali dostať do schránky ako predvolebnú zásielku.

  4. Dvadsať žien v rámci farskej katolíckej charty šije rúška. Materiál máme na výrobu cca 5000 rúšok. Už dnes ich dávali do obchodov, aby ich bezplatne rozdávali v prvom rade dôchodcom. V najbližšej dobe ich bude viac. Postupne ich ľudia z charity budú distibuovať a bezplatne rozdávať aj do ďalších obchodov a budú ich rozdávať aj v sídle charity pri bývalých potravinách Dáni. Bolo by to aj oveľa skôr ale materiál na rúška išiel z Česka celý týždeň.
    Inokedy to trvá maximálne dva dni, ale teraz to dopravca skôr nezvládol.

  5. Presne takto to vyzerá,keď si vážia ľudí, a hlavne ide im o ľudí.Obrovský obdiv narozdieľ od Mestského úradu.Ešte im mali aj ihly a niť dať.

  6. Dúfam že farská katolícka charita tie rúška bude stíhať šiť dostatočne rýchlo

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články