SNS-ákov ministri v base za nástenkový tender neodradili. Sila moci a peňazí je väčšia ako strach?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Vyzerá to tak, že SNS tradíciu neporušila a po neúspechu strany vo voľbách do NR SR spôsobeného aj  tragikomickým pôsobením a vystupovaním jej predsedu na verejnosti, v rezortoch spadajúcich práve pod nominantov SNS zostanú ďalšie kauzy. Akoby sa z tzv. “nástenkového tendra” svojich nominantov na navyšších postoch v štátnej exekutíve SNS nepoučila. A to dvaja z nich skončili v base…

Takéto odhalenia na svojom FB profile publikoval Tomáš Tistan:

Tomas Tistan
3. februára ·  2020

Páči sa vám cena 15 € za m2 za pozemok vo Vysokých Tatrách?? Slovenská národná strana sa s tým tesne pred voľbami nemazná.

Horezza, 100% akciovka rezortu obrany, predala za takúto cenu 15 € !!! pozemok v Tatranských Matliaroch, 1,5 km od zjazdoviek v Tatranskej Lomnici.

Áno, nie je síce stavebný, ale je v intraviláne mesta hneď vedľa jednej bytovky, k stavebnému pozemku je teda kratučká cestička. Bežná trhová cena pozemkov v intraviláne je teraz 150 eur. Horezza podľa všetkého v susedstve predala aj iný stavebný pozemok s možnosťou stavať okamžite, zmluva ale podpísaná pravdepodobne zatiaľ nebola a cenu nevieme. Radšej ju ale podľa štandardov rezortov SNS netipujem ….

Keď sa ponúka prebytočný majetok štátu, štát ho „inzeruje“ na webe Ropky. Horezza ponuku na predaj ale zverejnila iba na svojom webe granithotels.sk, na podstránke, podľa všetkého len na pár dní. Na čo by sa o rozprávkovej cene 15 € malo dozvedieť čo najviac ľudí? Nástenková DNA u nich stále žije.

Aj za vyššiu cenu by ho podľa mňa kúpilo mesto Vysoké Tatry, napríklad na stavbu nájomnej bytovky. Počet žiadateľov o nájomné byty, ktoré sa práve dokončujú v Tatranskej Lomnici stále dvojnásobne prekračuje dokončované byty, a to sa dokončia dve bytovky! Mestu Vysoké Tatry spadol počet obyvateľov za posledné roky z 5 000 na súčasných 3 800. Tu ale štát predá niekomu pozemok o výmere 2 800 m2 za 15 €! m2. Alebo ho mesto mohlo použiť na stavbu tak potrebného záchytného parkoviska, teda oba možné účely vo verejnom záujme. Kvôli takýmto verejnoprospešným projektom by štát na predaj svojho majetku mal upozorňovať inak.

Veľmi si želám, aby SNS mala vo voľbách 4,9 % ….

PS: Inak, meno kupca pozemku sa zhoduje s menom osoby, ktorá v Tatranských Matliaroch vlastní elektrotransformáror a obyvateľom bytoviek komplikuje riešenia pri dobudovaní prípojok.

https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=4426862&l=skP%C3%A1%C4%8Di&fbclid=IwAR0SpDvELvI1Nd9d2J67bg4-ebseHMcS9bLBwUmFJUpBVI3ynGEhpfllokw

Zdroj: FB

AKTUALIZOVANÉ:

Zimný výpredaj pozemkov v Tatrách za akciové ceny pokračuje. Tento raz už aj stavebných, za cca 45/m2 znova v Tatranských Matliaroch, aj v Tatranských Zruboch. Nech cenu a spôsob predaja každý posúdi sám.

Som rád, že SNS sa nedostala do parlamentu.

- Inzercia -
  1. AKTUALIZOVANÉ:
    Tomas Tistan
    4 h ·

    Zimný výpredaj pozemkov v Tatrách za akciové ceny pokračuje. Tento raz už aj stavebných, za cca 45/m2 znova v Tatranských Matliaroch, aj v Tatranských Zruboch. Nech cenu a spôsob predaja každý posúdi sám. Som rád, že SNS sa nedostala do parlamentu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články