Pozor! Nerobiť paniku neznamená podceniť opatrnosť.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Po uverejnení článkov na SOL a samozrejme aj pod vplyvom ďalšieho domáceho spravodajstva a nových informácií zo sveta, som dostal viac otázok smerujúcich k bezpečnosti pri cestovaní. A aj k téme predzásobenia sa potravinami.

V prvom rade zdôrazňujem, že ani článok “Ľudia, nerobte paniku, nebláznite !” problematiku a nebezpečnosť koronavírusu nepodceňoval, naopak vyzýval ľudí k nešíreniu paniky nakupovaním desiatok kilogramov múky, cestovín, stoviek konzerv a pod. Už tu som zároveň napísal: “Ak totiž nastane situácia, že ľudia tie stovky ton potravín nakúpených do rezervy skutočne budú potrebovať, ekonomiky štátov a teda aj nás všetkých budú čakať problémy, o ktorých sa nám teraz ani len nesníva.

Koronavírus je vážnym problémom a bezpečnostným rizikom – situácia v Taliansku to potvrdzuje. Najväčšie následky ale naozaj čakajú ako ekonomiku EÚ, tak samozrejme jej členských krajín. Straty a zvýšené náklady skutočne položia mnoho podnikov.

Slovensko môže mať najväčšie problémy v momente, kedy sa nákaza vraznejšie dotkne (snáď k tomu nedôjde) automobiliek, ktoré sú podľa mňa zlými rozhodnutiami minulých vlád žiaľ nosnou kostrou hospodárstva krajiny. Na výkonnosť automobiliek sú totiž naviazané stovky tisíc pracovných miest.

Ale späť k bezpečnosti. V článku pred niekoľkými dňami som napísal: “Je na mieste ostražitosť, opatrnosť, podstatne zvýšená hygiena a určite by som necestoval do centier, kde sa vírus rozšíril, resp. ktoré sú v karanténe”

Bežný pracujúci občan žiaľ nemôže veľmi urobiť viac. Každý deň musí cestovať do práce, chodiť na nákupy, na poštu. Pohyb na verejnosti teda neobmedzí a tak hlavné opatrenia musia vykonať predstavitelia štátu, samospráv a samozrejme odborníci z hygieny, civilnej ochrany a pod.

Samospráva v Seredi ani MsÚ nevydali (na oficiálnom webe Mesta Sereď sa nenachádza) žiadne odporúčania či usmernenia a tak sa obyvatelia mesta musia spoliehať na informácie univerzálne, ktorých je našťastie v médiách dostatok.

20200305175042_moznosti-predchadzania-sirenia-virusov-a-bakterii-v-exponovanom-obdobi_5e612de26ffe30.85184186

20200305174946_moznosti-predchadzania-sirenia-virusov-a-bakterii-v-exponovanom-obdobi_5e612daa286926.41311528

Faktom je, že vírus ako taký musí byť považovaný za vážnu hrozbu pre zdravie obyvateľov a dnes už vieme, že nás neobišiel. Prioritou preto musí byť zastavenie jeho šírenia a to je možné len pri dostatku informácií, na základe ktorých bude konať každý z nás.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -