To tu ešte nebolo…

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

… bilingválny program na základnej škole v našom meste? Áno.  CZŠ sv. Cyrila a Metoda ponúka Vám- milí rodičia a Vašim deťom – predškolákom možnosť štúdia v triede 1.ročníka  s bilingválnym programom. Anglický jazyk sa za posledné roky rozmohol vo svete veľkou rýchlosťou. Dohovoríte sa ním takmer všade. Je jazykom cestovania, obchodu, vedy a techniky, diplomacie, reklamy. Vládne i vo svete hudby, videa a internetu. Toto všetko ešte viac umocňuje potrebu mladých ľudí ovládať anglický jazyk. Vnímajúc dynamickosť doby, potreby stredných škôl i trhu práce sme sa po dlhom premýšľaní, zvažovaní a nájdení  kvalitného partnera na spoločný projekt rozhodli spolu s jazykovou školou WINGS vytvoriť projekt bilingválneho programu pre žiakov 1.ročníka na CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi už od 1.9. 2020.

Čo je trieda s bilingválnym programom?

Tento program predstavuje vyučovanie anglického jazyka komunikatívnou formou prostredníctvom metódy CLIL. Podstatou tejto metódy je učenie sa anglického jazyka cez iné predmety, pričom bilingválny program nezasahuje do štátneho vzdelávacieho programu. Pomocou CLIL-u sa cudzí jazyk stáva neoddeliteľnou súčasťou procesu učenia, žiaci sa nesústreďujú primárne na jazyk samotný, ale na obsah, o ktorom chcú komunikovať. Komunikujú skutočne a nepoužívajú jazyk v umelo navodených situáciách. V tomto bilingválnom programe budú mať žiaci v anglickom jazyku 7 hodín v predmetoch: anglický jazyk, výtvarná výchova , písanie a čítanie – comenia script, matematika, prírodoveda/ prvouka a výchovy (hudobná, pohybová). Jednotlivé vyučovacie hodiny budú odučené kvalifikovanými lektormi jazykovej školy WINGS. Bilingválny program je kontinuálny a zabezpečuje vzdelávanie žiaka počas celého štúdia na CZŠ sv. Cyrila a Metoda. Žiaci na konci polročnej a koncoročnej klasifikácie dostanú slovné hodnotenie svojej práce. Hodnotenie sa dieťaťu odovzdá v slovenskom jazyku. Plány výučby lektorov budú v prípade záujmu rodičov k nahliadnutiu.

Veríme, milí rodičia, že Vás ponúkaný program oslovil.  Určite Vám v mysli víri aj mnoho otázok, ako napr.: Musí dieťa už pred zápisom vedieť po anglicky? Čo v prípade, ak moje dieťa bilingválny program nezvládne? Aké výhody mi ponúka bilingválny program? Koľko ma bude bilingválny program stáť? Na tieto i mnohé ďalšie otázky  Vám radi odpovieme na ukážkových hodinách vždy v stredu o 16, 00 hod. v  termínoch: 25.3., 1.4., 8.4. a 15. 4. 2020.

Z vlastnej skúsenosti viem, že vždy je lepšie  raz vidieť, ako stokrát počuť, či čítať v novinách. Ak teda, milí rodičia, stojíte pred voľbou, na akú základnú školu zapísať svojho budúceho prváčika a chcete si byť istí, že pre správne rozhodnutie ste urobili maximum, ak nemáte dostatočné informácie o tom, ako sa u nás učí a chceli by ste spoznať a vidieť naše priestory, pokojne príďte medzi nás, spoznajte nás a presvedčte sa.

  • 16.-17. 3. 2020 sme pre Vás pripravili otvorené  hodiny   od 8,00 hod.- 13,25 hod.
  • 17. 3. 2020 Deň otvorených dverí  od 8,00 hod. do 17,00

 

Ing. Monika Kroláková, riaditeľka školy

 

 

 

 

- Inzercia -
  1. Neviem či bude vôbec možné umiestniť všetky deti, ktoré budú mať záujem. Ale je naozaj perfektné, že deti sa budú môcť zdelávať v angličtine. Bude sa to na ne lepiť rovnako ako keď sa malý drobec začína učiť po slovensky. Gratulujem k nápadu a ďakujem za všetko to úsilie čo tomuto kroku muselo predchádzať, aby sa to zrealizovalo.

  2. Ďakujem za možnost takéhoto vzdelávania aj v Seredi,gratulujem k výbornému nápadu,dúfam že moja dcéra bude jedna z nich

  3. Dnes sme dostali leták do schránky. Pekný vizuálne a obsahovo zaujímavý. Určite sa pôjdeme pozrieť, či je to tak ako sa píše v letáku.

  4. …no nechcem robit to onee – paniku, ale – den otvorenych dveri, oslavy MDŽ… a to vtedy ked tu obchadza korunovany virus?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články