Fašiangová veselica spojená s pochovávaním basy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V utorok 25. februára sa v Dome kultúry v Seredi konala fašiangová veselica spojená s pochovávaním basy. Estrádna sála sa zaplnila návštevníkmi, aby sa zabavili na poslednej veselici pred pôstom.

Fašiangami nazývame obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Fašiangy sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím. Počas tohto obdobia sa organizujú zábavy a plesy. Ani v Seredi tomu nebolo inak. Kto má rád plesy tak mal na výber hneď niekoľko možností. Či už to bol Mestský reprezentačný ples, Fašiangový candrbál, Gymnaziálny ples, Ples s OZ Pomocníček, Ples TJ Rozkvet alebo Valentínsky ples.

Najveselšie obdobie roka však strieda 40- dňový pôst. V tento čas je ukončené bujaré hodovanie a veselice. Na poslednej fašiangovej zábave sa preto predvádza symbolické pochovávanie basy. Ide v podstate o ľudové divadlo parodizujúce skutočný pohreb. O celý kultúrny program sa postarala ľudová hudba Hrnčárované, ktorí okrem toho, že hrali do tanca i do spevu, predviedli aj skvelé herecké umenie. Symbolický pohreb basy pobavil naozaj každého. Vo vtipnom veršovanom príhovore zo života nášho mesta nezabudli spomenúť našich futbalistov, majiteľa súkromných novín M.Majku, poslancov, sľuby neúspešného kandidáta na primátora, havarijný stav mosta ale aj našich policajtov, rybárov, poľovníkov či dôchodcov. Niektoré hlášky si vyslúžili aj potlesk.

Sprievod masiek, o ktorý sa postarali členovia Denného centra pre seniorov, dodal celému zábavnému večeru iba pomyselnú čerešničku na torte. Identifikovať tváre skrývajúce sa za maskami často nedokázali ani ich najbližší priatelia. No a masky si pozornosť divákov aj patrične užívali. S vydareným večerom boli spokojní ako organizátori tak aj návštevníci.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články