Fašiangy v Pate

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Tretia februárová sobota sa niesla v Pate v duchu fašiangovej veselosti a dobrého jedla, čo je pre toto obdobie v obci už roky samozrejmosťou. Na Obchodnej ulici sa stretli občania, aby si pripomenuli sviatky jari tak, ako to robili od pradávna ich predkovia, teda dobrou zábavou a ešte lepším jedlom v podobe zabíjačkových špecialít.

Šišky, pečené mäso, jaternice, zabíjačkovú kašu, oškvarky, kapustnicu, čaj, varené víno a ďalšie „dobroty“, pripravili a návštevníkov obsluhovali zamestnanci obecného úradu vedení samotným starostom Jozefom Berčíkom (na mieste konania osláv bol ako prvý už o 5.00 h. , aby narúbal dreva potrebného pod kotle).

O kultúrnu vložku sa postarali spevácke súbory Patanská radosť,  Stará chasa a detský folklórny súbor Studienka. Do spevu a tanca hrala hudobná skupina Jerry Band.

Samozrejme nechýbalo ani  pochovávanie basy a fašiangový sprievod obcou.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. a všimol si niekto že vždy len tí istý teda vyvolený sú stále na miestach predaja a ostatnom?

  2. Pata je krásna obec v ktorej som vyrastal a mám tam veľmi veľa priateľov rád sa tam vraciam je to moja Dedinka v údolí

  3. pre aldis: počuj nie je to tým, že práve tí istí vyvolení sú vždy ochotní priložiť ruku k dielu a nielen frkotať, že nemajú čas pomôcť ?

  4. Vďaka všetkým čo sa pričinili o zdarný priebeh ,,Fašiangových osláv“. Hlavne p.starostovi a jeho ľudom, učinkujucím deťom a seniorom obce Pata.

  5. TO ISTE AKO KAZDY ROK . TI ISTI SI ROBIA MENO , VED TO POZNAME. IDU TAM DAKTORI A TI ISTY . TO BY STE MALI BYT V TU V HAJSKOM , ALEBO V PUSTYCH SADOCH.

  6. Díky Štefan za reportáž, mohli ste ma dočkať, prišiel som o troch poobede. Najedený našťastie.

  7. 👏👏👍👍Nech žije naša Pata. Celom sa v nej dobre zije. Vdaka organizatorom a Štefanovi za reportáž.

  8. Správne Pali, hneď v júni sa môžeš vrátiť do rodnej dedinky v údolí. Bude stretávka. Termín včas oznámim…
    P.S. Pata, je aj moja srdcová záležitosť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články