Fašiangy v Pate

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Tretia februárová sobota sa niesla v Pate v duchu fašiangovej veselosti a dobrého jedla, čo je pre toto obdobie v obci už roky samozrejmosťou. Na Obchodnej ulici sa stretli občania, aby si pripomenuli sviatky jari tak, ako to robili od pradávna ich predkovia, teda dobrou zábavou a ešte lepším jedlom v podobe zabíjačkových špecialít.

Šišky, pečené mäso, jaternice, zabíjačkovú kašu, oškvarky, kapustnicu, čaj, varené víno a ďalšie “dobroty”, pripravili a návštevníkov obsluhovali zamestnanci obecného úradu vedení samotným starostom Jozefom Berčíkom (na mieste konania osláv bol ako prvý už o 5.00 h. , aby narúbal dreva potrebného pod kotle).

O kultúrnu vložku sa postarali spevácke súbory Patanská radosť,  Stará chasa a detský folklórny súbor Studienka. Do spevu a tanca hrala hudobná skupina Jerry Band.

Samozrejme nechýbalo ani  pochovávanie basy a fašiangový sprievod obcou.

- Inzercia -
  1. a všimol si niekto že vždy len tí istý teda vyvolený sú stále na miestach predaja a ostatnom?

  2. Pata je krásna obec v ktorej som vyrastal a mám tam veľmi veľa priateľov rád sa tam vraciam je to moja Dedinka v údolí

  3. pre aldis: počuj nie je to tým, že práve tí istí vyvolení sú vždy ochotní priložiť ruku k dielu a nielen frkotať, že nemajú čas pomôcť ?

  4. Vďaka všetkým čo sa pričinili o zdarný priebeh ,,Fašiangových osláv”. Hlavne p.starostovi a jeho ľudom, učinkujucím deťom a seniorom obce Pata.

  5. TO ISTE AKO KAZDY ROK . TI ISTI SI ROBIA MENO , VED TO POZNAME. IDU TAM DAKTORI A TI ISTY . TO BY STE MALI BYT V TU V HAJSKOM , ALEBO V PUSTYCH SADOCH.

  6. Díky Štefan za reportáž, mohli ste ma dočkať, prišiel som o troch poobede. Najedený našťastie.

  7. 👏👏👍👍Nech žije naša Pata. Celom sa v nej dobre zije. Vdaka organizatorom a Štefanovi za reportáž.

  8. Správne Pali, hneď v júni sa môžeš vrátiť do rodnej dedinky v údolí. Bude stretávka. Termín včas oznámim…
    P.S. Pata, je aj moja srdcová záležitosť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články