Úžasný úspech žiačok zo ZŠ Jana Amosa Komenského v Rusku

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

 

Celoruská federácia školského športu – Leningradská oblasť usporiadala 3. ročník festivalu  RUSKÁ ZIMA v športovom stredisku OXTA пAPK v blízosti Petrohradu. Na základe spolupráce Slovenskej asociácie športu na školách (SAŠŠ) a Ruského veľvyslanectva v SR bola na podujatie nominovaná slovenská výprava pozostávajúca z dvoch  tímov. Šesť  chlapcov zo ZŠ v Skalici  a sedem dievčat zo ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi reprezentovalo v Rusku Slovenskú republiku. Obe školy aktívne žijú športom a preto brali nomináciu ako výzvu úspešne reprezentovať  vlasť, mesto a školu.

Zážitkom pre niektorých  členov výpravy bola už samotná cesta, pretože leteli lietadlom po prvý krát v živote. Druhý deň mali možnosť vidieť najznámejšie pamiatky  Petrohradu, vďaka sprievodkyni sa dozvedeli niečo z histórie a pochopili prečo sa mestu s viac ako 5 000 000  obyvateľov hovorí Benátky severu.

15.2.2020  sa zúčastnili slávnostného otvorenia festivalu RUSKÁ ZIMA. Na ceremónii sa predstavila okrem ľudových súborov aj krasokorčuliarka Irina Rodninová, ktorá zapaľovala olympsky oheň na zimných hrách v Soči.

Celkovo súťažilo viac ako 350 žiakov nominovaných z rôznych oblastí Ruska, Bieloruskej a Slovenskej republiky v snowbordingu a v hokeji s loptičkou v kapciach.  Hra je známa ako predchodca dnešného hokeja.  Kapce dostali súťažiaci priamo v športovom areáli. Trafiť tenisovú loptičku s drevenou hokejkou na snehu v šmýkajúcich sa kapciach nebolo jednoduché. Viac ako góly do bránky,  padali hokejisti v kapciach na zadok.

Po vyčerpávajúcich zápasoch oba slovenské tímy  obsadili v celkovom hodnotení 2.miesto a domov si okrem strieborných  medailí odniesli víťaznú trofej.

Na túto akciu tak skoro nezabudnú žiaci a ani učitelia. Okrem zážitkov na očarujúce centrum Petrohradu, vydarený športový deň, počas ktorého  si opäť vyskúšali niečo nové, nezabudnú na tú „ruskú zimu“ a hlavne na nové priateľstvá, ktoré vznikli počas pobytu. Ďakujeme SAŠŠ za možnosť reprezentovať Slovensko a  spoznať kúsok sveta.

Mgr. M. Ludviková , ZŠ Jana Amosa Komenského

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články