Ekologický čin roka 2019 je možné prihlásiť do konca februára

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TTSK |MM| Všetky aktivity, ktoré prispejú k ochrane životného prostredia v kraji a k budovaniu environmentálneho povedomia, môžu byť prihlásené do súťaže „Ekologický čin roka 2019,“ ktorú už deviatykrát vyhlásil Trnavský samosprávny kraj. Prihlásiť projekty je možné do 28. februára 2020 a tie najlepšie získajú finančnú odmenu.

Za ekologický čin možno považovať aktivity ako sú napr. dokumentácia a likvidácia neriadených skládok odpadov v katastroch obcí a miest, zavedenie separovaného zberu na školách, výsadba zelene, záchrana alebo dokumentácia cenného biotopu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, práca s mládežou v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia, organizovanie súťaží s environmentálnou tematikou a pod. Súťaže sa môžu zúčastniť jednotlivci, kolektívy škôl, samosprávy a záujmové združenia.

Prihlásené projekty bude hodnotiť odborná komisia Úradu TTSK a najlepšie získajú finančnú odmenu. Víťazný projekt získa 1 200 €, druhé miesto bude ocenené sumou 800 € a tretie miesto získa 500 €.

Všetky potrebné informácie sú dostupné TU

Jozef Viskupič, trnavský župan

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články