Budeme aj u nás v Seredi zarábať na predajoch futbalistov?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Na tlačovke futbalového klubu padlo niekoľko dôležitých informácií.
1,  Že mesto schválilo 700 000 na štadión čo nie je pravda.
2, Že ŠKF iClinic Sereď  a.s. chce založiť pre deti futbalovú akadémiu.
Na túto akadémiu bude chcieť samozrejme od mesta peniaze.  O tom nepochybujem.  Veď to pôjde na mládež. Celkom pekná myšlienka, kto by ju nepodporil? Bol som ňou aj ja až do včera nadšený. Ale len do chvíle, kým som na nete nenašiel článok o futbalovom klube MŠK Žilina. Vlastní ho súkromník Jozef Antošík, ktorý sa vzorne stará o mládež. No a keď chlapci vyrastú a začnú dosahovať dobré výkony, tak ich jednoducho predáva. Takto za 5 rokov na predajoch zarobil 20 miliónov eur.  A potom že na Slovenskom futbale sa nedá zarobiť. Poviem úprimne som tomu rád, že to tak je a to z dvoch dôvodov.
1, Že slovenskí chlapci ukážu vo svete že aj u nás môžu vyrásť dobrí futbalisti
2 , Preto, že nikde v článku sa nespomína, že by súkromník dojil mesto Žilinu o peniaze. Nepýta si na výchovu mládeže žiadne prachy a tak môže bez výčitiek svedomia predávať svojich odchovancov a zarábať na tom. Aj takto môže vyzerať súkromný biznis.
To že by to takto mohlo byť aj v Seredi sa šepkalo už dlho. Vždy som si myslel že to je kačica, že na futbale sa nedá takto zarobiť.
Mám však obavy, že u nás to cestou Žiliny nepôjde.  Po včerajšom rozhovore s jedným funkcionárom viem, že si budú od mesta aj v budúcnosti pýtať peniaze a to nielen pre deti ale aj pre súkromnú futbalovú akciovú spoločnosť.
Takže mi to pripadá asi tak. Nech nám mesto postaví prvoligový štadión, každoročne nás bohato dotuje a po prečítaní článku sa mi natíska myšlienka a my budeme predávať futbalistov a zarábať. Alebo si niekto myslí, že ak akciovka každý rok dostane ponuku 5 miliónov za hráča že odolá a že ho nepredá?
Bol by som rád, keby u nás v Seredi nešlo v prvom rade o prachy, ako je to takmer všade a vo všetkom, ale išlo o našu mládež.
Tomu funkcionárovi som okrem iného povedal, že obdivujem to, čo za niekoľko málo rokov dokázali urobiť so sereďským futbalom. A ešte k tomu, s tak malým množstvom peňazí. Preto chcem veriť že moje obavy sa nikdy nenaplnia a u nás nepôjde o biznis ale o radosť z hry.
Článok si môžete prečítať tu:

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Takže tento článok vznikol na základe – “ včera som prečítal článok na pravde o Žiline“
  Možno si dnes ešte prečítate o vesmírnych pulzaroch a zajtra ráno tu bude novy článok o danej téme vašimi slovami

 2. Nie nebudem si čítať článok o vesmírnych pulzaroch. Takých článkov som si totiž už v minulosti prečítal dosť. A ako ste si mohol všimnúť, tak som tu vesmírne pulzary nikde nerozoberal. Článk vznikol z toho dôvodu, že by mal rozpútať celomestskú debatu o tom, ako ďalej s podporou súkromnej akciovej spoločnosti a ak by sa akciovka uberala cestou Žiliny zamyslieť sa nad tým čo s tým.

 3. Nech si a. s. na seba zarobí, zoženie sponzorov, vymyslí stratégiu, nastaví finančnú politiku.

 4. V Zlatých Moravciach majú taktiež súkromný futbalový klub ViOn. A mesto ich nijako nedotuje. To len u nás ste takí tupci, že dávame peniaze na cudzincov. Asi sme tak bohaté mesto, že nevieme čo s peniazmi. Cesty a chodníky máme v perfektnom stave, naše deti v škôlkach nespávaju na x ročných rozpadávajúcich sa postieľkach a to už vôbec nehovorím o tom, že by sa rodičia skladali na potreby škôlky. Len platy a všetkého čo s tým súvisí 22 hráčov z ktorých je len jeden zo Serede ide takmer pol miliona eur ročne

 5. Ty si človek bez názoru. Zadubený, zakomplexovaný. Keby si rozmýšľal o trochu dlhšie a intenzívnejšie, tak pochopíš zmysel.

 6. U nás sme takí tupci, že sa necháme opiť rečami, že to je pre mládež. Koľkokrát bude mládež hrať na prvoligovom ihrisku? Nech sa vyjadria rodiča detí hrajúcich futbal. Koľko prispievate na deti? Veď dostávajú ročne niekoľko desiatok tisíc na futbal od mesta. Dostávate doklad o zaplatení? Kde je v účtovníctve? Reči že je to majetok mesta a treba do neho investovať neobstoja. Investujme, opravme. Ale nie megalomansky stavať prvoligový štadión. Na čo nám to je? Áno, nech mesto má. Ale nie aby sme dali 5 miliónov za niečo, čomu sa o pár rokov bude hovoriť najkrajší treťoligový štadión. Mesto potrebuje kvalitné cesty, chodníky a mnoho iného. Vie niekto povedať, koľko ten štadión bude stáť? A odkiaľ na to zoberieme peniaze? To nevie nikto, ale všetci sa hrnú do rekonštrukcie. Úrad vlády dal 2 milióny. Kto dá zvyšok? Mesto alebo mestská sro si bude na to určite brať úver. Čo sa stane o rok? Dva, päť? Kto vie? Na koľko a ako dlho sa bude úver brať? Kto začne stavať, keď nevie, koľko bude stavba stáť a z čoho ju zaplatí? Ľahko sa vraví stavajme, keď nejde o naše peniaze. ŠKF bude splácať SMS úver? My postavíme štadión, budeme platiť údržbu, náklady na prevádzku, energie, ročne dáme ŠKF dotáciu 90 tisíc tak je problém, aby nám akože vrátili na splátky úveru 60 tisíc? Ale kdeže. Už stávame. Je ráno. Tomčányi kde si zalezený? Nemáme 100 tisíc pre 650 detí na dráhu, ale tvoji prisluhovači odklepli zatiaľ milión na futbalový štadión akože pre mládež? A ešte si aj potom zatlieskali. 🤢🤮

 7. Tak v prvom rade je Antosik seriozny clovek a podnikatel. V Seredi je clenom predstavenstva, alebo bol, clovek od Satorovcov… Mne toto pride nenormálne.. A hlavne, mame tu milión firiem, ktore by klubu same dokazali postavit stadion.. Kazdopadne stadion treba, nie som proti… Ale nie za kazdu cenu..

 8. Este dodam. Aku akademiu tu chcu. Sak tu hraju skoro sami zoldaci.. Kde je istota, žeby to bolo k niecomu..

 9. Štadion treba a taká príležitosť v podobe dotácie od štátu už nemusí nikdy prísť. Môže sa stať že sereď časom vypadne do druhej, možno tretej ligy, no teraz však nemôžeme stavať štadion šitý na mieru takej ligy, nech je jeden poriadny ktorý bude splňať určite štandardy. A tá cena? Nie je nízka, no bežne sa stavajú priemerné domy za 200 tis, tak to berme tak, že sa postaví 5 – max. 10 domov, 10 ďalších dostane mesto zadarmo a bude ich môcť využívať široká verejnosť.

 10. Však jasné, že treba postaviť štadión, ktorý nebude nikdy reálne využitý. Navrhujem v Seredi rovno zhasnúť, aspoň sa ušetrí na futbalistov z nejakej 3. paraguajskej ligy. Mesto vyzerá otrasne ale futbal je priorita. A decká na Fándlyho môžu aj naďalej behať po 30 ročnej oráčine. Lebo dráha, po ktorej behajú je skutočná ukážka hanby, nezáujmu a totálnej arogantnej ignorácie sereďského zastupiteľstva a vedenia mesta. Mám návrh, čo keby si tam šli dakedy zabehať aj primadony z ŠKF?

 11. nebude nikdy reálne využitý? prečo by nie? Osobne sa teším, v nedelu pôjdem na pivo, dám si tam pivo, stretnem priatelov. Behával som niekedy na fándlyho viac ako dosť, vtedy sa ešte žiaci o dráhu ako tak starali, dnes by boli učitelia zrejme udaní za týranie detí keby tam mali ich ratolesti čo i len prstom pohnúť. Samozrejme, doba sa mení, takisto ten podklad – antuka nevyhovuje, chcelo by to tartan, možno časom bude aj tá 🙂 Hlavne ľudia, nehundrať stále na všetko 😀

 12. Hm, takže štadión treba, lebo v nedeľu pôjdeš na futbal a dáš si tam pivo. Dobrý argument. Trochu predražený šenk/štadión.

 13. Anonym radšej zober svoje deti či vnúčatá v nedeľu do prírody a urobíš pre svoje zdravie a zdravie svojich blízkych viac ako nalievaním sa pivom. A nás ostatných to nebude nič stáť.

 14. najprv pôjdem na futbal, dám si tam pivo a potom sa možno pôjdem prejsť po poronde, ked to uznám za vhodné 😀

 15. nezhorkne. Je bežné že lepší športovci chodia do iných klubov do cudziny. Či sa to týka futbalu, basketbalu alebo volejbalu.

 16. Na dráhe sa už nie je o čo starať, lebo de facto antuka ako taká je zničená. Tam už údržba nepomôže, chce to komplet výmenu. No ale smola, škola so 650 deťmi nie je priorita. Tou je v Seredi súkromný futbalový klub a štadión, ako keby to bol jediný meststký majetok.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články