Bezpečnostné opatrenia polície na poštách – zatvorené aj vyclievacie oddelenia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dnes od predpoludnia polícia zasahuje na všetkých spracovateľských strediskách Slovenskej pošty. Polícia vykonáva bezpečnostnú akciu, na základe ktorej musela pošta zastaviť triedenie zásielok pre podozrenie z možného výskytu nebezpečného obsahu. Dá sa predpokladať, že doručenie zásielok Slovenskou poštou bude na základe dnešnej akcie meškať.

Pravdepodobne nie najzávažnejším problémom komplikáciou pre občanov sú bežné zásielky, ktoré majú byť doručené poštou priamo adresátovi. S vážnym problémom sa stretli aj ľudia čakajúci na zásielky zadržané Slovenskou poštou – vyclievacieho strediska, ktoré sídli na Tomašikovej ul. v Bratislave. Táto pošta posiela oznamy o zadržaní zásielok zo zahraničia adresátom zo širokého okolia a tak všetci tí, ktorí dnes absolvovali cestu do Bratislavy prišli zbytočne. SBS-ka ich do budovy pošty nevpustila a tak si pre zásielku budú musieť prísť v inom termíne.

Počas dňa sme sa prišli práve na Poštu 3 pozrieť osobne a zisťovali sme, či niekto oznámil uzatvorenie tohto pracoviska, aby ušetril zbytočnú cestu minimálne niekoľkým desiatkam klientov do Bratislavy. Žiaľ nestalo sa tak a práve samotní klienti, ktorým na vyzdvihnutie zadržanej zásielky vznikli ďalšie náklady by sa mali sťažovať a domáhať sa náhrady nákladov spojených so zbytočnou cestou nie pre samotnú policajnú akciu, ale preto, že sa pošta neunúvala uzatvorenie pracoviska ohlásiť verejne.

K veci prinášame stanovisko Prezídia PZ SR:

“Polícia na niektorých miestach prijala opatrenia v súvislosti s možným páchaním trestných činov vydierania a šírenia poplašnej správy. Viac informácií poskytneme, deď to situácia dovolí.”

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články