AKTUÁLNE: Stanovisko k zrušeniu diaľničných známok

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
NDS |MM|  NDS počíta s príjmami z diaľničných známok vo svojich plánoch a bez nich nie je schopná zabezpečiť prevádzku a údržbu diaľnic, investície do diaľnic v prevádzke a splácanie existujúcich investičných úverov. V prípade výpadku týchto príjmov musia byť nahradené inými zdrojmi – prevádzkovými dotáciami zo štátneho rozpočtu. V opačnom prípade nebude možné zabezpečiť prevádzkovú schopnosť diaľnic a ich bezpečnosť, bude ohrozená platobná schopnosť NDS a hrozí cross default od bánk. Príjem z úhrady elektronických diaľničných známok predstavoval vlani 79 374 263 eur bez DPH a medziročne narastá (oproti roku 2018 išlo o 4 % nárast).
- Inzercia -
 1. urobia z peňazí, čo dostanu za konštrukcie mýtnych brán a iných technických zabezpečení.

  Ale vážne.
  NDS nedokáže robiť údržbu a nie ešte výstavbu. To čo prezentujú, sa nedá považovať za dialnice. A z akých peňazí to budú robiť?
  Dialničnú známku by som znížil na 25€ a ostatné, -nech prehodnotia zmluvy a tam určite nájdu, kde a komu zobrať z osobného zisku.
  Potom zistia, že ešte aj vystane 🙂
  Štát nebude musieť doplácať. Teda, aspoň si to myslím. Či?

 2. Dialnice na posmech a hlavne usek Trnava-Bratislava, za to by sa nemalo platit, aspon by nemali na NDS vysoke .platy za nic , ale aj tak budu dalej kradnut

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články