Kto a prečo chystá výrazné obmedzenia práv poslancov mestského zastupiteľstva v Seredi?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Už vo štvrtok budú opätovne rokovať poslanci MsZ. Program zastupiteľstva je pomerne bohatý, no skrýva aj niekoľko perličiek, ktoré ak schvália poslanci, tak sami seba znovu oberú o právomoc, ktorá im doteraz prináleží. A bude úplne jedno, či to bude z neznalosti, nepochopenia veci a dôležitosti vyváženého rozdelenia „moci“ v meste, alebo správnej motivácie niektorých poslancov.

O čo ide?

Konkrétne o bod 14 F s názvom: „Dodatok č. 3 k zásadám hospodárenia a nakladania s majetkom mesta.“ Spracovateľmi a predkladateľom návrhu obsiahnutého v bode rokovania sú  prednosta MsÚ  Ing. Tibor Krajčovič a JUDr. Ing. Daniela Vargová.

Už z obsahu názvu bodu vyplýva výrazná snaha predkladateľa upraviť pre volených zástupcov záväzné zásady hospodárenia v meste a spôsob nakladania s mestským majetkom. Pre veci neznalých, tento dokument je akoby  „Ústava mesta“ určujúca pravidlá, ako napr. kto, ako, kedy a začo  predá mestskú budovu, pozemky a iný majetok mesta, ale aj za akých podmienok môže byť podpísaná nájomná zmluva a pod.

U tém predkladaných poslancom pri ktorých sa jedná o majetok mesta a nakladanie  s ním,  po nevýhodnej zmluve na prenájom tepelného hospodárstva, predaja budovy bývalého predškolského zariadenia výrazne pod cenu znaleckého posudku a tiež prenájmu budovy Sokolovne na 50 rokov s vysokými záväzkami mesta, treba byť obzvlášť na pozore.

Ako má predkladateľ záujem Zásady hospodárenia a nakladania s majetkom mesta upraviť, sme sa spýtali poslanca MsZ  Mgr. Tomáša Karmažína.

„Predmetný bod rokovania som si naštudoval podrobne. Ak schválime zmenu podľa dodatku č.3, tak významným spôsobom zmenšíme (oklieštime) kompetencie poslancov MsZ a rozhodovať budú iba 5, resp. traja (nadpolovičná väčšina), čo reálne môže znamenať, že z 5 člennej komisie  pri neúčasti dvoch, rozhodne nadpolovičná väčšina z troch prítomných a teda dvaja poslanci. Ostatní poslanci sa takto stanú iba štatistami a o naložení s majetkom mesta napr. v hodnote rádovo stoviek tisíc Eur  budú na zastupiteľstve iba informovaní.

Momentálny stav je taký, že o nakladaní s majetkom mesta rozhoduje Mestské zastupiteľstvo ako celok, teda nadpolovičná väčšina z 19 poslancov.

Pýtam sa, prečo má prednosta úradu Krajčovič a právnička Vargová záujem vôbec takýto takýto bod rokovania ZNOVU predložiť a čo týmto sledujú?

Takýto bod bol totiž už  13. decembra  2019 na rokovanie predložený, no samotná legislatívno právna komisia sa s takýmto návrhom nestotožnila (neschválila ho)  a ústami jej predsedkyne  JUDr. Edity Červeňovej navrhla bod z rokovania MsZ stiahnuť, k čomu aj došlo.“

Poslanec Karmažín sa teda na rokovanie pripravuje a na rozdiel od niektorých kolegov aj chápe, o čom budú poslanci rokovať a hlasovať.

Poslanec MsZ Kurbel nám telefonicky povedal toto:

„Áno, materiálov na rokovanie MsZ som zistil, že  tento mimoriadne dôležitý bod vo vzťahu k ochrane majetku mesta je prednostom Krajčovičom a právničkou Vargovou opätovne predkladaný na rokovanie poslancom. Naozaj sa zamýšľam, kto za tým je a čo týmto sleduje?

Ako poslanci MsZ sme verejne občanom sľúbili, že budeme hájiť záujmy mesta a chrániť jeho majetok. Preto  mi pripadá mimoriadne čudné, že je tu znovu navrhovaný dodatok, ktorý de facto poslancom uberie možnosť kontrolovať nakladanie s majetkom mesta a obhajovať verejný záujem. Poslanci ktorí nebudú členmi komisie, o možnosť rozhodovania o majetku mesta v podstate prídu. Ja za takýto návrh nezahlasujem a vyzývam aj ostatných kolegov, aby ho opätovne odmietli.“

Z vyjadrení poslancov MsZ Karmažína a Kurbela je zrejmá snaha významným spôsobom meniť pravidlá v nakladaní s majetkom mesta.

Čo povedala o stave platnom teraz hlavná kontrolórka Mgr. Horváthová na rokovaní MsZ    13. decembra 2019? (2.časť nahrávky rokovania MsZ z decembra 2019 – od 19.30 minúty)

„Napriek tomu, že bola schválená komisia pri priamom predaji, táto komisia nebude rozhodovať, nebude jej stanovisko záväzné tak ako pri obchodnej verejnej súťaži. Bude rozhodovať tak či tak mestské zastupiteľstvo.“

Ak by poslanci vo štvrtok schválili predkladaný doplnok k  Zásadám  hospodárenia a nakladania s majetkom mesta, tak by už nerozhodovali všetci poslanci  MsZ, ale len členovia komisie a ako sme uviedli už vyššie, mohlo by sa stať, že by to boli iba dvaja poslanci.

Toto chceme dosiahnuť?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Toto je klasika p. Krajčoviča . Super nápad . Ďalšia realitka v meste. Mohlo by mesto zverejniť majetok ,ktorý chce predať , možno by ma niečo z toho zaujímalo ,alebo aj iných.

 2. Takze takato sprostost môže spôsobiť napr. to ze Tomcanyi bude chciet prednostne ako najomnik kúpiť kino NOVA tak bude stačiť aby jeho nastrcene opičky v komisii rozhodli predaj v prospech Tomcanyiho a to este podhodnoteny a je to jeho. To uz z tej arogancii zacina niekomu dobre v hlave hrabať. Ked takýto navrh poslanci schvalia tak to je totalny debilizmus a obyvatelia by ich mali nakopat a hnat kade ľahšie. Tak vam kurva nestaci ze ste ojebali obyvatelov o geovrt, MsBP? Stale vam je málo?

 3. Tento primat(or) to uz riadne prestrelil vo vela veciach, takychto treba defenestrovat. Nech mi prosim vsetci prepacia tento vyraz, ale primat(or) je arogantny 7ebnuty zlodejsky bulo.

 4. V každom prípade je zrejmé, že tento krok je účelový a na niečo konkrétne aj šitý. Je to smutné, priam až na zaplakanie, keď sa poslanci nechajú obrať o možnosť rozhodovať o majetku mesta. Na čo ich tam potom vôbec máme? A je jasné, vopred, ktorí darebáci to budú obhajovať a hlasovať za to.

 5. Aký je na toto dôvod? Žiadny. Len zobrať poslancom ich právomoc a hodiť to na hŕstku ľudí, ktorí budú aj tak „správne a objektívne vyberať“. Ja už im neverím. Ani jednému na celom úrade. Všetci sa tvária, že Tomčányi s Kajčovičom a Vargovou sú bohovia, ale keby nám vedeli a chceli ľudia z úradu povedať, čo sa tam skutočne deje, to by bola iná káva. Ale keď sa sypú odmeny, kto by aj rozprával.

 6. Kratko po 8:00 hodine sme sa primatorovmu hovorcovi, zastupcovi, poslancovi a ine snazili dovolat na sluzobny mobilny telefon.
  Ako obycajne – NEDVIHAL.

  Obcania, volici a teda ti, ktori dali funkcionarom doveru a moc rozhodovat, su znovu a znovu a znovu IGNOROVANI.

  Moja uvaha zverejnit vazne fakty tykajuce sa vaznych veci smerujucich k odvahe volenych predstavitelov mesta takymto sposobom konat je potvrdena – idem do toho a zverejnim.

 7. Všetko do seba zapadá. Je to organizovaná skupina. Najskôr Energetika, Potom nominácia neznámeho človeka na post konateľa spravy majetku mesta, s.r.o. , štadion, stavebný úrad – rozporuhodné rozhodnutia, nečinnosť pri stavbách načierno.

  Čo ešte treba?

  Možno treba zverejniť zmluvu, podľa ktorej bývalý konateľ BP bral peniaze dlhé roky po kúpe energetiky za „poradenstvo“, ako dobre kúpili..

  S kým sa asi tak delil? Kde je NAKA?

 8. Pridaj podivnú akciu s verejným osvetlením,zmluvu na 50ročný nájom čo píše Majko,odmeny vyplácané Veselickému,prednostovi a všetko legalizujú poslanci.Nielen tí vo vedení mesta ale aj poslanci sú spoluzodpovední a dokonca možno nesú ešte väčšiu vinu na tom že si toto bývalý szmák dovolí.Majko mal pravdu keď pred rokmi písal že je treba zlodejiny zastaviť.Aj ja som bol slepý a hluchý a myslel som si že to je blázon ktorý do všetkého vrtá.On len už dávno vedel kam sa to uberá.Píše že vie viac len nemôže zverejniť.A m á pravdu.A my sa vysmievame.A vysmievajú sa vlastne oni všetci nám.

 9. Kde je NKÚ? Veď poslanci prijali uznesenie, aby primátor NKÚ zavolal. Odmietol. Lebo je v 💩 a keby NKÚ prišiel, bol ešte vo väčších 💩.

 10. Prečo potom aj takí poslanci ako Kurbel alebo Karmažín, čo sa tu hlásia za bojovníkov pravdy hlasovali za konateľa Správy mesta Sereď, s.r.o., aby bol neznámy človek. A vybraný jeden z jedného.

 11. Prave teraz som ZNOVU vykonal pokus telefonicky sa spojit s Veselickym.

  Telefon ZDVIHOL.

  Povedal, ze ak sa moje otazky tykaju bodu 14F, tak ROZHODNU POSLANCI NA MSZ HLASOVANIM.

  Priatelia, obcania, co si myslite o takomto vyjadreni?

  Ziadne vysvetlenie, snaha komunikovat s obcanmi. Nic, len dalsia AROGANCIA MOCI a NEUCTA k obcanovi, ktory to cele plati.

  Veselickeho som upozornil, ze si neplni povinnosti vyplyvajuce mu z pracovnej naplne, ktoru mu urcil primator a za ktorych plnenie ho z verejnych penazi plati.

  Veselicky povedal, ze so mnou hovorit ochotny nieje, lebo moji PRIATELIA ho vidiskusiach osieraju, osieraju jeho rodinu, su na jeho adresu vulgarni a pod.

  … a zlozil.

  Takze to je postoj a stanovisko primatora Tomcanyiho ustami jeho hovorcu Veselickeho.

  Prelozene do zrozumitelnej reci: Obcania sa nemaju co starat do obsahu navrhu bodu rokovania tykajuceho sa okliestenia rozhodovacich prav poslancov pri nakladani s majetkom mesta.

  Je to na poslancoch. Lubos vdaka Ti za myslienku. Dam si kavu a zamyslim sa nad tym, co si povedal. 😉

 12. Jedna banda. No ale tak ako sa najskôr rozložila „ochranka primatora“ tak teraz prichádza rad na Vás páni poslanci..

 13. Ak vám naozaj záleží na tom aby to nebolo schválené napíšte poslancom mail alebo im zavolajte. Mail aj telefón nájdete na webovej stránke mesta pod zastupiteľstvom. Toto jedene môže pomôcť zabrániť prijatiu tohoto dodatku. Takí tupci ako …. nechcem menovať čo za celú dobu nevedia v zastupiteľstve ani hubu otvoriť za to inak zahlasujú. Ak im však pošlete mail alebo zavoláte možno sa v nich pohne svedomie.
  Vypisovaním na SOL sa v tomto prípade nič nezmení. Teraz máte možnosť niečo pre seba a toto mesto urobiť tak konajte.

 14. Čitateľom SOL
  Nechýba mi snaha komunikovať s občanmi. Hovorím s nimi denne tvárou v tvár.
  Miloš Majko výroky publikované v SOL ako:
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  2.Sepultura666 17. novembra 2019, 17:37 at 17:37
  ….primator je zrejme nesvojpravny arogantny zdegenerovany imbecil !!!!!…zaiste sa vyhovori na svojho skurveneho poslusneho komunistickeho stareho senilneho sudruha poberaca nezakonneho platu,arogantneho vyjebaneho dementa veselickeho…
   obyvateľ 20. novembra 2019, 14:21 at 14:21
  Veselický žiaľ nevie, že v najlepšom treba odísť. A to bolo už dávno. Veľmi dávno. Jemu trčia z útrob primátora už len topánky. Snáď už dostane rozum, lebo vek mu zjavne neprekáža a nasledujúce voľby ho na kandidátke nenájdeme. Lebo ak áno, tak to bude prehra pre naše mesto.

   sepultura666 21. novembra 2019, 10:37 at 10:37
  …ten uz rozum nedostane nikdy….tusim by aj bolo zbytocne takemu staremu somarovi rozum davat…..nech len taha kade lahsie,hajzel………pre istotu by bolo najlepsie,keby odtiahol do vecnych lovist…..

  pre Veselického | 13-06-2018 20:01:43
  Si len taký nedonosený bakalar a aj to len z vôle božej. Radšej sklapni a strať sa z verejného života, robíš hanbu celej tvoje rodine.Keby žil tvoj otec čo bol čestný chlap, tak by ťa po tej nevymáchanej papuli vyplieskal.
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………….
  nepovažuje za rozpor s vlastným upozornením, citujem: „UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
  Preto nie som ochotný s Milošom Majkom hovoriť . Ani len o počasí.

 15. Pan Veselicky, vidime, ze ste si dali namahu napisat toto, co Vam nezazlievam. Skoda, ze ste si aspon takuto namahu nedali s vysvetlenim na otazky pana Majka. Ak nie pre neho tak pre nas obcanov. To hovori myslim za vsetko.

 16. naozaj niektore komentare plne vulgarizmou a urazok,casto adresovane plnym menom a priezvyskom konkretnej osobe tu svietia cele tyzdne a zjavne to majitelovi neprekaza,hoci ako pise p.veselicky su v rozpore s legislativou sr a eu alebo etikou.
  myslim si a nielen ja,ze take clanky posuvaju uroven sol o par levelov nizsie a je uplne jedno kto ich vlastni.
  dufajme,ze sa to zmeni k lepsiemu.

 17. Vážená pani, či pán!
  Miloš Majko napísal iba túto otázku: Priatelia, obcania, co si myslite o takomto vyjadreni?
  Pýtal sa občanov, nie mňa. O dodatku, ktorý má byť predmetom rokovania ani čiarka.
  Nebudem sa k nemu vyjadrovať vopred ako poslanec Tomáš Karmažín. O návrhu uznesenia rozhodnú poslanci. Nik iný. Príďte na rokovanie. Určite bude bohatá diskusia a možno pochopíte, že Majkov článok bol práve taký pokus o vyvolanie búrky v pohári vody ako 12.6.2018, kedy uverejnil článok „Kto a prečo má záujem na poklese počtu poslancov MsZ v Seredi?“ Bola to konšpirácia ako z učebnice. Nakoniec k žiadnej zmene nedošlo, lebo poslanci sa rozhodli nemeniť počet zástupcov občanov v ďalšom volebnom období.

 18. Pan Veselicky, zial nakolko som pracujuci obcan nemam cas sa zucastnit. Preto by som uvital vyajdrenie. Ak sa nemylim, nie su to utajovane skutocnosti, aby ste sa k tomu nemohli vyjadrit pred hlasovanim. Pride mi to ako ucelove vyhybanie sa odpovedi. Prepacte, ale ak ma clovek dobry umysel, tak nema preco dane veci zatajovat.

 19. Ľubomír Veselický 12. februára 2020, 13:17 at 13:17 – Lubos, pod ktorymi Tebou citovanymi prispevkami je moj podpis?
  Dakujem za odpoved.

 20. Legislatívno právna komisia sa vyjadrila jasne. Pre mňa jasný signál. NEPREROKOVAŤ!

  Dodatok č.3 k Zásadám hospodárenia a nakladania s majetkom mesta Sereď- návrh
  Komisia materiál prerokovala a hlasovala jednotlivo o úpravách v Dodatku č.3. k Zásadám hospodárenia a nakladania s majetkom mesta Sereď. Komisia odporúča prerokovať doplnenie bodu v §16 bod.14) a pôvodný bod 14) prečíslovať na bod. č.15).
  Hlasovanie:
  PRÍTOMNÍ: 4
  ZA: 0 EČ, MT, MK, ZP
  PROTI: 4
  ZDRŽAL SA: 0
  Komisia neodporúča prerokovať navrhovanú zmenu k zásadám hospodárenia.

 21. Pan veselicky. Ako je to s konatelom spravy majetku mesta. Na zaklade coho ste sa rozhodli hlasovat za jeho zvolenie. Bol jediny kandidat. Preco sa volba neopakovala?

 22. 1/ Ak sa pracujúci občan nemôže zúčastniť rokovania MsZ osobne, má možnosť otvoriť stránku mesta a vidieť priebeh zastupiteľstva zo záznamu. 2/ Ak pri schvaľovaní programu bude väčšinou poslaneckých hlasov schválené vyradenie tohto bodu z programu, všetky úvahy o následkoch schválenia dodatku sa stanú zbytočnými. Teda nezaprší, lebo ani fúkať nezačalo. 3/ Ak bol iba jeden kandidát na konateľa, hlasovanie o ňom malo ten následok, že konateľ bol zvolený. Ak by zvolený nebol, lebo na konanie opakovanej voľby treba čas, spoločnosť by bola bez konateľa. Toto považujete za riešenie? O podmienkach zániku funkcie konateľa ako aj právnych následkoch nezvolenia ďalšieho konateľa hovorí zákon. Odporúčam prečítať, alebo nechať si veci vysvetliť príslušnými orgánmi.

 23. Takze je lepsie tam mat podla vas cloveka nastrceneho ktory ani nebyva v seredi ako dat si tu namahu docasne zvolit za konatela niekoho z mesta? To tvrdite ze za rok co je tam by sa nikto nenasiel? Alebo vam to len vyhovuje?

 24. Aké svedomie ????? Majú nejaké ????? Ako poznám p.primátora Tomčányiho určite nezdvihne telefón a potom napíše sms že bol v teplých krajoch na akejsi porade hahahaha,či konferencii ,

 25. Ak by ste sedeli doma a neobťažovali ľudí na úrade a namiesto Vás by tam bol ,,schopný „mladý človek ,tak ste ušetrený takýchto osočovani,lenže za peniaze to vydržíte ,pravda ? Potom sa nesťažujte !

 26. Aký nastrčený? A kde je napísané, že to musí byť iba obyvateľ Serede? Viete koľko Seredčanov je konateľom spoločností, ktoré majú sídla v iných obciach a mestách? Záujemca bol iba jeden. Nútite ma položiť Vám otázku, prečo, ak Vám na spoločnosti tak záleží, neprihlásili ste sa sám. Možno by ste v hlasovaní prešiel a dnes by sme boli všetci spokojní. Ale chápem Vás. Pindať cez klávesnicu je oveľa ľahšie ako o problémoch seriózne uvažovať.

 27. Stačí nám iba vysvetliť slušne na základe akých kritérií bol konateľ vybratý. To aj mňa zaujíma. Ak sa preukáže, čo je o ňom písané v komentároch pod programom zastupitestva 13.02.2020, tak ani neviete koho ste vybrali..

  Keby som vedel o takej ponuke, prihlásil by som sa. Kde to bolo zverejnené, že človek z Petržalky vedel o ponuke Serede? Prečo sa človek z Petržalky zaujíma o post v Seredi.

 28. Takeho kto ma odvahu vôbec predložiť takýto materiál poslancom na prerokovanie hnať čo najďalej!!!

 29. Jasne že si to schvália,pretože sa budú aj delit.
  Treba s tým niečo urobiť raz a navždy!
  Strana Vlasť- ukradli nám Slovensko
  A onedlho obcania- ukradli nám mesto!😢😢😢

 30. Ľubomír Veselický 12. februára 2020, 14:44 at 14:44 – Lubos, v predchadzajucom prispevku som sa Ti dal otazku. Odpovedz prosim.
  Dakujem.

 31. Mega super truper numero uno judr Vargovie veduca veducich zastupujuca obhajkyna bakalara. Ta co bez problemov prenajme nehnutelnosti bez toho, aby najomca platil najom. Dokonalost sama o sebe.

 32. pán viceprimátor – vy a vaša úderka mohla osočovať všetkých čo nesúhlaili s vami /najmä pred volbami/ ale ak sa to týka vašej osoby tak to už nie, veď používajú vaše zbrane

 33. presne tak, zaznamy su tak nekvalitne, ze velakrat neni nic rozumiet. Bolo by treba asi vymenit toho neschopneho informatika, co to ma na starosti. Alebo zeby to tak bolo naschval?

 34. Veď aj doteraz primátor si robil čo chcel. Bez toho, čo by len o niečom vedeli poslanci veselo rozpredával. No a teraz na podnet p .Krajčoviča si túto neobmedzenú právomoc si chce zlegalizovať, aby poslanci nemohli protestovať proti jeho aktivitám. Určite už vie, čo chce urobiť. Veď na programe každého zastupiteľstva je bod o rozpredaní, alebo prenajme majetku mesta.

 35. To rozpredavanie sa musí zastaviť.. Ludia nemajú kde dávať deti do školky ale zo školy idú urobiť byty. Ja keď chcem niekde niečo postaviť musím si pozemok kúpiť. Na Garbierskej sa ide stavať byty na mestskom pozemku. Hodnota tak toho pozemku klesne..

  Každého poslanca, kto za toto zahlasoval by mali trestne stíhať.

 36. Na Prudoch robí developer proti vôli občanov kanalizáciu cez ich pozemky. Stavebný úrad nezasiahol. Dôvod? Lebo poslanci napchali do tej spoločnosti tisíce eur vo forme úverov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -