Mesto bolo na odpad pred mestskou nehnuteľnosťou upozornené v decembri. Odpad pribúda a jeho pôvodcovia sa nám vysmievajú.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / O neporiadku pred mestskou nehnuteľnosťou označenou ako Mestské sociálne byty sme písali naposledy  takmer tromi mesiacmi a to v článku „Mesto neporiadok pred Sociálnymi bytmi nerieši a hlodavce poškodzijú majetok v susedných nehnuteľnostiach“. https://www.seredonline.sk/2019/12/20/socialne_byty_neporiadok/

V článku sme poukázali na  úplné zlyhanie vedenia mesta pri správe nehnuteľnosti vlastnenej Mestom Sereď. Konkrétne sme ešte  20. decembra  2019  mimo iné napísali:

Stále častejšie nás občania upozorňujú na luxusné osobné autá parkujúce pred sociálnymi bytmi s otázkou, či majitelia / užívatelia takýchto áut majú nárok na sociálny byt od mesta,  kto jeho pridelenie schválil a kto konkrétne je zodpovedný za kontrolu oprávnenosti pridelené byty užívať.

Posledné asi dva mesiace sa hlavne obyvatelia mesta denne jazdiaci do a z práce  po Trnavskej ulici  pýtajú, ako je možné, že pri jednej smetnej nádobe sa nachádza aj desať igelitových vriec plných odpadu, ktoré sú pri vývoze smetí odoberané. Otázky sú to oprávnené, keďže Mesto Sereď výrazne sprísnilo odoberanie odpadov pre obyvateľov mesta  dokonca aj na zbernom dvore a odporúča ich s odpadom na skládky v Pustých Sadoch a v Trnave. Obyvatelia mesta sa pýtajú – “sú Rómovia z Trnavskej iní obyvatelia, ako my? Na nich sa nevzťahujú povinnosti rovnaké ako na ostatných obyvateľov?”

Ďalším problémom je sústavný neporiadok pri sociálnych bytoch. Na ulicu povynášané rozbité časti nábytku špatiace vzhľad mesta už pri vjazde do neho. Následne množstvo potkanov obťažujúcich okolie a poškodzujúcich majetok občanov susediacich nehnuteľností.

Pýtame sa – to po vzore “poriadku” v Mestských sociálnych bytoch majú obyvatelia svoj neporiadok jednoducho beztrestne vyhodiť na ulicu?

Na koho náklady bude z ulice tento odpad odstránený? Nezaplatíme to v konečnom dôsledku zase my občania?

Pred takmer tromi mesiacmi sme sa smerom k primátorovi mesta napísali toto:   Problém sa opakuje a znovu preto máme otázku pre primátora mesta Tomčányiho – “dokáže vôbec mesto riadiť tak, aby napr. zanedbávaním správy správcom Mestských sociálnych bytov neboli sústavne poškodzovaní vlastníci susedných nehnuteľností?”

Prvá tretina februára 2020 je takmer za nami a pred mestskou nehnuteľnosťou to vyzerá takto:

Stav pred Mestskými sociálnymi bytmi – február 2020.

Informácie prečo Mestský úrad voči znečisťovateľom verejného priestranstva  nekoná a prečo nekoná ani primátor primátor mesta Tomčányi, sme chceli zistiť od jeho hovorcu  Bc. Ľubomíra Veselického dnes o 9:56 telefonátom na jeho služobný mobil. Opätovne viceprimátor, poslanec MsZ a hovorca  Veselický  služobný mobil v pracovnom čase nedvíhal.

Pýtame sa teda preto znovu a verejne primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho – dokedy bude poberať plat pochádzajúci z daní obyvateľov mesta, tolerovať neplnenie si povinností jemu podriadených ľudí (napr. zástupcu Veselického) a dokedy bude ignorovať oprávnené požiadavky obyvateľov mesta v ktorom zastáva volenú funkciu primátora?

Primátor mesta je zároveň jeho štatutárom a tak v plnej miere zodpovedá za chod mesta a mestského úradu. Jedine on sa ako volený zástupca zodpovedá priamo občanom – úradníci sú zamestnancami mesta, za prácu ktorých znovu pred občanmi zodpovedá primátor.

Vedenie mesta je teda informované o problémoch v nehnuteľnosti Mestské sociálne byty nie po prvý raz. Napriek zverejneným fotografiám, mesto nekonalo. Neporiadok pribúda, potkany sa množia a migrujú. Bude primátor Tomčányi čakať na nákazu ktorú môžu potkany rozšíriť, na úraz ktorý môžu spôsobiť hlavne deťom, či dokonca chce systematicky zvyšovať škody vlastníkom susedných nehnuteľností spôsobené na majetku?

A otázka pre poslancov MsZ – je viac ako rok po voľbách. Kedy sa  začnú zaujímať o problémy obyvateľov mesta tak, ako sľubovali pred voľbami?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Nebuťe naivný. Čo ho otravujete. Podľa mňa nemal problém podvádzať pri voľbách, tak prečo by mu mal vadiť neporiadok pri sociálnych bytoch?

 2. asi tam vystrelim okna hlasia mrazy nech maju trochu pruvan ked nechce mesto spravit poriadok snimy

 3. keď, že tomčányi ako štatutár mesta nechce konať , tak asi prečo a začo, veď peniaze od cigánov nesmrdia !!!!!!!!!!

 4. Hahaha,veru nesmrdia peniaze p.ing Tomčányimu,ani p.Adamčíkovej ,tá sa smeje občanom do tváre,je trápna ,aj p.náčelník apačú mestský policajt,na slušného občana si trúfa,p.policajt ,ale tieto ind ….á si s ním podajú ruku a je spokojnosť na oboch stranách,je to zvrátené v tomto meste pod vedením p.ing.Tomčányim a celého osadenstva na úrade,

 5. Tomčányi, Veselicky ,Adamčiková
  známe postavičky Serede.
  A fakt , že peniažky od dilerov a „asociálov“robia svoje.
  Arogancia a nezáujem zo strany vedenia uz začina byt rukolapná.
  Sereď ako mesto chátra a na každom kroku upadá.Všade špina a neporiadok.A“ mestskí „vyberači pokút“ na autobusovej zastávke na Dionyza Štúra to je kapitola sama o sebe a aj vizitka.

 6. Obyvateľka Trnavskej,to sú silné obvinenia,ktoré tu vznasate,prečo nepodate trestné oznámenie?

 7. Poraďte komu,pretože tu vás všade pošlú ….. ,,ruka ruku myje “ táto trojka má za ušami veeeelmi veľa,bolo by načase aby odišli veeeelmi ďaleko ,smejú sa do oči občanom mesta Sereď,

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články