ISSN 1337-8481

Bývalý trnavský župan Peter Tomeček vypovedal v kauze Čistý deň. Jánovi Kuciakovi v roku 2016 na otázky neodpovedal

- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM| Dnes na Okresnom súde v Galante pokračovalo pojednávanie medzi Trnavským samosprávnym krajom a zariadením Čistý deň. Pred súdom vypovedal aj bývalý trnavský župan Peter Tomeček. Trnavská župa žaluje zariadenie Čistý deň, pod vedením manželov Tománkovcov, a žiada vypratanie nehnuteľnosti, ktorú užívajú na základe zmluvy o výpožičke z roku 2005. Aj napriek tomu, že výpoveď bola zariadeniu riadne doručená, aktuálne využíva priestory, podľa názoru župy, bez právneho nároku a zasahuje do vlastníckych práv TTSK. Súd po vypočutí svedkov odročil pojednávanie na máj.

„Právni zástupcovia Čistého dňa dnes ako svedka predvolali bývalého župana Petra Tomečka. Ten v rok 2005 uzatvoril so zariadením zmluvu o výpožičke tejto budovy. Dnes p. Tománkovej, právnej zástupkyni zariadenia, veľmi presne odpovedal na otázky ohľadom uzatvorenia tejto zmluvy z obdobia spred 15 rokov. O to je pre nás zaujímavejšie, že keď sa ho na túto tému v roku 2016 pýtal Janko Kuciak, nevedel si na nič konkrétne spomenúť. Dnes bol, paradoxne, veľmi konkrétny, aj k otázkam a písomnostiam, ku ktorým by už nemal mať žiadny prístup,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Pojednávanie bolo odročené na 21. mája 2020. Súd sa bude zaoberať vzájomnou žalobou, ktorú podalo zariadenie Čistý deň a domáha sa ňou, a by súd určil, že vlastníkom budovy je práve Čistý deň. A teda nie je možné pristúpiť k jej vyprataniu, ako to žiada župa.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -

Ďalšie články