Brexit je realitou. Veľká Británia opustila Európsku úniu.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Veľká Británia si teda užíva prvé minúty bez členstva v Európskej únii. Londýnsky  Big Ben po polnoci nášho času zvonil teda v krajine, bez vlajky EÚ. Niektorí politici vyzývajú k oslavám, iní si uvedomujú  riziká v globalizovanom svete úplne reálne nielen pre EÚ, ale hlavne pre samotnú Britániu.

Slováci pracujúci a žijúci vo Veľkej Británii s napätím sledujú vývoj a obávajú sa z možných následkov a komplikácií, ktoré im vystúpenie kráľovstva z Únia prinesie.

Veľká Británia bola v EÚ 47 rokov a pre bežných ľudí by sa reálne veľa zmeniť nemalo. Dôležité sú ale obchodné dohody, ktoré v prechodnom období do konca tohto roka VB s EÚ uzatvorí.

V každom prípade či sa jednalo o rozumné rozhodnutie, ukáže až budúcnosť.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Myslím si,že EU potrebuje Britániu skôr,ako Británia EU..ak by bola EU solídným spolkom,tak by nové podmienky s Britániou mala vyrokovať spoločne pre všetkých členov EU,ale ako minulosť ukazuje,vždy ked išlo do tuhého,tak jednota EU bola vždy,len zdrapom papiera..

  2. Ako na to prisiel pan novinar, ze slovaci zijuci v uk sa obavaju? Mozno akurat tak o slovensko.. Kto tam pracuje, ma permanent rezidence,nema mat preco strach..

  3. Prví dvaja diskutujúci len pravdivo pomenovali realitu, ktorá nás obklopuje. Nigel Farage to veľmi presne vystihol vo svojom poslednom vystúpení v EP pozri tu:
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=130&v=GmKGifDYlWM&feature=emb_logo

    Ako tu M.M. správne napísal že „pre bežných ľudí by sa veľa zmeniť nemalo“ len čas však ukáže pre koho to bolo správne rozhodnutie. Treba sa preto spýtať: pre koho má fungovať EU ak nie pre bežných ľudí? A ako funguje „demokracia na spôsob EU“ aktuálne ukázala predsedajúca EP pri záverečnej reči Nigela Farageho (viď video).
    A aj E. Macron vo svojej reakcii na Brexit dal jasne najavo, kam smeruje EÚ vedená súčasnými politikmi, keď adresoval vláde a národu Veľkej Británie, že brexit je šok pre Európanov a podotkol dôležitosť pochopenia jeho príčin, ktoré VB k tomu kroku viedli. Sám politik za jednu z príčin označil to, že európske združenie nie je považované za dosť efektívne a zodpovedajúce skutočným potrebám bežného života.

  4. Ak sa politika v EU nezmení, odíde aj Polsko aj Maďarsko. Čas ukáže, či sa to stane a kedy. Slovensko má šach-mat. Predali a rozkradli. To čo sme mali už dávno nemáme. Žiaľ, my sme na únii závislí. Ale aj z toho mála sa dá povstať 🙂

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články