Fekálie vypúšťal na pole v blízkosti vodného toku

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KRPZ Trnava |MM|  Polícia preveruje podozrenie z neoprávneného nakladania s odpadmi.

Medzi obcami Sokolovce a Jalšové, v katastri Sokoloviec, si pracovník štátnej ochrany prírody všimol fekálne vozidlo, ktoré vypúšťalo odpad na pole v blízkosti vodného toku.

Na základe toho bola na miesto vyslaná polícia, ktorá v ďalšom vypúšťaní fekálnych látok zabránila.

Na miesto sme privolali a požiadali o súčinnosť pracovníkov odboru životného prostredia okresného úradu. Taktiež sme požiadali o súčinnosť a odber vzoriek Slovenský vodohospodársky podnik.

Vodiča vozidla a majiteľa firmy vyšetrovateľ už vypočul. Polícia bude v súčinnosti s ďalšími orgánmi skúmať, aký dopad na životné prostredie malo toto konanie a či mohlo dôjsť k jeho ohrozeniu.

 

 

- Inzercia -
 1. No ked tam vypustal klasicku zumpu tak dakujem pekne…. Pracie prasky, sampony, mydla… Na to clovek nemusi byt “gráta” aby sa mu nad tym zastavil rozum… Potom sa krm vypestkami z takeho pola.. A este vedla vody… Dobru chut

 2. desiatky rokov sa hnojilo hnojom.a fekal sa vypuštal na pole.len potom to zakázali že v domácich žumpach je stašne vela chemie.umyvačky,pračky .samí bordel.samotné fekalie su lan hnojivo.a lepšie ako NPK.v obchodoch nas kŕmia takými sračkami a nikomu to nevadí .

 3. Tento článok vnímam len ako info o práci polície a to na na podnet nejakého úradníka zo ŠOP,

  Tak ako tu píše Bohuš, fekálie sa vždy a bez problémov vypúšťali na hnojenie pôdy. Vyvstáva teda otázka: kam by sa podľa oného úradníka zo ŠOP mali vyvážať takéto odpadné produkty “civilizácie” ? Na ČOV ktorú ale nemajú všade! A ak by aj mali, tak do ktorej rieky či potoka? ? Tie zložky zo saponátov a inej chémie žiadna ČOV z pritekajúcich splaškov neodstráni.

  A čo taká nelegálna skládka importovaného odpadu s dôvodným podozrením na pôvod že pochádza z Rakúska, plná toxických chemikálií pri neďalekom Pastuchove? Tú pracovník ŠOP nerieši, lebo tam nechodí so psom na prechádzky?

  Aj dnes sa spomenul v TV neúnosný stav unikajúcich polychlorovaných bifenilov z bývalého Chemka Strážske. Problém je to známy niekoľko rokov aj na MŽPaRV. A nič sa nekoná. Kto si to odskáče?
  Asi len obyvatelia z blízkeho alebo aj vzdialeného okolia. A takto sa veci “riešia” už roky!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články