Šintava: Sú odmeny poslancovi Kavoňovi vyplácané neoprávnene?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Šintava  /  Od komunálnych volieb uplynul rok, čo je dostatočne dlhá doba na hodnotenie výkonov volených zástupcov v samospráve. To, čo zvolení zástupcovia robia pre občanov, najlepšie zhodnotia samotní občania – voliči. Nás zaujímali odmeny poslancov za nimi vykonanú prácu a preto sme Obec Šintava požiadali o zverejnenie informácií týkajúcich sa ich odmeňovania.Tieto informácie nepochybne budú zaujímavé v prvom rade pre obyvateľov obce.

Na začiatok je potrebné poznamenať, že jeden z poslancov sa vyplácania odmien za poslaneckú prácu vzdal. Je ním  Dr. Ján Šimulčík. Na poslednom rokovaní OZ peniaze ktoré mu patrili, venoval na vybudovanie pamätníka – edukačnej kocky, ktorá bola slávnostne odhalená koncom minulého roka a je majetkom obce. Svoje odmeny teda poslanec Šimulčík vložil do majetku obce.

Informácia zaslaná Obecným úradom v Šintave obsahuje dva údaje: odmeny za zasadnutia OZ a odmeny predsedov komisií pri OZ.

Všetko by bolo v poriadku, keby…

 

Informácie o vyplácaní odmien poslancom OZ Šintava zverejnené obecným úradom – dokument: majko-1

Rozpor v informáciách nepochybne pochádzajúcich z účtovníctva obce musí vidieť každý občan na prvý pohľad. Odmena poslancovi OZ Ing. Jánovi Kavoňovi podľa písomnej informácie OÚ bola vyplatená nielen za poslaneckú prácu, teda zasadania OZ, ale aj ako predsedovi komisie.

Jednoduchým náhľadom na oficiálnu webovú stránku obce je možné vidieť, že  poslanec Ján Kavoň nie je predsedom žiadnej komisie. Na základe čoho a na koho príkaz boli tieto finančné prostriedky tomuto poslancovi vyplatené? Ide o neoprávnené nakladanie s verejnými financiami? Ako je možné, že rozpor vo vyplácaní peňazí v rozpore s nárokom na ne nezistila hlavná kontrolórka? Ako bola vykonávaná kontrola vyplácania odmien hlavnou kontrolórkou?

Za Obecný úrad a správu vecí verejných priamo zodpovedá starostka a štatutárka obce Šintava  Bc. Slavomíra Režňáková. Uvedomuje si svoju právnu zodpovednosť?

Zdroj: sintava.sk a Obecný úrad Šintava

- Inzercia -
 1. “Uvedomuje si svoju právnu zodpovednosť?”

  “Krok za krokom” – ako by to napísal istý novinár.
  Stačí sa opýtať. Či nie? Chápem, o čom by sa potom tak vášnivo písalo?
  🙂
  Či?

 2. je toto možné? 23. januára 2020, 21:18 at 21:18 – koho sa pytate, ci si uvedomuje pravnu zodpovednost?

 3. Poskytnutá informácia je chybná, odmeny sú aj za člena komisie … A to u všetkých poslancov , ak si dáte deliť odmeny 15 nie sú všade delitelne nakoľko odmena člena komisie je 10 €…

 4. V Šintave sa má rieši iné ako odmeny . Čo takto záhradky pri váhu aké indivídua sa tam zdržujú no hnus . Či to je na konci dediny to sa nerieši ?

 5. ten Majko uz neda pokoj ani sintavanom ! Majko , Majko. Ked náš pán rozdával rozum Majkovi sa neušlo, tak išiel na druhu stranu kde sa rozdavala nenávisť a zlo a tam bol Majko 2 krát .

 6. Anonym 28. januára 2020, 8:22 at 8:22 – no ako? Uz starostka rozmysla nad tym, kto nesie zodpovednost za urad?

 7. Ako MAJKO rozdáva nenávisť? Napíšte či má Majko pravdu alebo nie. Klame snáď v niečom? Ak niekto poukáže na nezrovnalosti to je podľa vás nenávisť? Nie je náhodou povinnosťou novinárov klásť aj nepríjemné otázky? Buďme radi že máme Majka, že aspoň niekto za nás čo sme zbabelí je ochotný klásť otázky.

 8. ty bud teda rád že máš Majka. nech píše o tom či sa bude stavať štadion pre futbalistov. To nás viac zaujíma. A nie čo si šintavania schválili, to je ich problém. A Majko klame vo šetkom.

 9. Pozor anonymko, aby si svoje tvrdenie že Majko klame vo všetkom nemusel obhajovať na súde. Už onedlho si jeden tvoj kolega, ktorý tu vypisoval iné sprostosti, bude musieť hľadať veľmi dobrého právnika, ak nebude chcieť ísť do chládku na pár rokov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články