Myslel si, že bomba na súde to vyrieši

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KRPZ Trnava |MM| Na linku 112 nahlásil neznámy páchateľ dva dni po sebe, že na Krajskom súde v Trnave je bomba. V dôsledku takéhoto oznámenia museli byť evakuovaní ľudia z priestorov krajského súdu a polícia pristúpila k vykonaniu pyrotechnických prehliadok.

Policajný pyrotechnik  spoločne so psovodkou a jej psom špeciálne cvičeným na vyhľadávanie výbušnín  ukončili prehliadky po dvoch hodinách s negatívnym výsledkom.

Za ten čas sa do intenzívneho pátrania pustili aj kriminalisti, ktorých stopa priviedla do Horných Zeleníc. Na základe príkaz súdu vykonali za pomoci pohotovostného policajného útvaru domovú prehliadku, pri ktorej zadržali tri osoby. Po vykonaní potrebných úkonov boli dve osoby zo zadržania prepustené.

Zo získaných dôkazov vyšetrovateľ obvinil 19 ročného muža a ženu v rovnakom veku z prečinu šírenia poplašnej správy. Najskôr volala (15.1.) na tiesňovú linku žena a po dvoch minútach výstrahu zopakoval muž. Na druhý deň, v čase konania mužovho súdneho pojednávania, volal už on sám. Obvinený zostal aj naďalej v zdržaní s návrhom na väzobné stíhanie.

V zmysle zákona je za vážne znepokojenie obyvateľstva šírením poplašnej správy možné uložiť odňatie slobody na jeden až päť rokov.

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články