Neváhajte a násilie čo najskôr nahláste na políciu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KRPZ Trnava |MM|  Mladá žena tak urobila a kolegovia mohli okamžite konať. Muža podozrivého z násilia na bývalej priateľke, na základe súhlasu prokurátora, kriminalisti zadržali a predviedli pred vyšetrovateľa.

Vyšetrovateľ podozrivého muža obvinil z obmedzovania osobnej slobody, nebezpečného vyhrážania a ublíženia na zdraví.

Spracoval podnet na jeho väzbu, kam bol na základe príkazu sudcu už eskortovaný. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na 3 až 8 rokov.

Jedným z mýtov podľa portálu zastavmenasilie.gov.sk je, že násilie sa vyskytuje iba v chudobných a „problémových“ rodinách.

Násilie môže postihnúť každú ženu nezávisle od príslušnosti k sociálnej vrstve, kultúre a náboženstvu a nezávisle od veku.

Pre mnohé ženy má zverejnenie násilia závažné dôsledky, napríklad môže utrpieť povesť rodiny, muž môže stratiť zamestnanie, u cudziniek môže byť ohrozené povolenie na pobyt. Staršie ženy majú menej šancí na začatie „nového“ života, zdravotne postihnuté ženy si uvedomujú, že nemajú takmer žiadnu inú možnosť, ako znášať násilníckeho partnera.

Násilnícki muži vystupujú navonok často ako kultivovaní a sympatickí, verbálne odmietajú „bezdôvodné násilie“ a dištancujú sa od páchateľov násilia. Svoje vlastné násilnícke správanie chápu ako oprávnenú reakciu na chybu ženy alebo ako niečo, čo je mimo ich kontroly. Násilnícki muži sú „majstri sveta“ v zapieraní a zľahčovaní situácie. Svoje vlastné správanie nikdy neoznačujú ako násilnícke, ale hovoria o „hádke“, „konflikte“ alebo o „potýčke“.

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články