Počiatkovu niekoľkomiliónovú vilu na Francúzskej riviere oblepili letákmi „Majetok Slovenskej republiky“

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dnes predpoludním sa niekoľko členov strany OĽaNO rozhodlo mimoriadne konkrétne poukázať na ďalšiu nespravodlivosť zatiaľ tolerovanú kompetentnými orgánmi SR a to niekoľkomiliónový majetok vlastnený exministrom Jánom Počiatkom v najlukratívnejšej časti Francúzskej riviery v Cannes. Priamo pred Počiatkovou vilou urobili priamy prenos, na ktorom exministrovi odkázali, že sa pred spravodlivosťou neschová a bránu jeho vily oblepili letákmi so štátnym znakom SR a nápisom „Majetok Slovenskej republiky“.

Poslanec Národnej rady Igor Matovič je známy názornými ukážkami a demonštrovaním neprávostí, ktorých vysvetlenie bežnému občanovi môže byť a aj je veľmi náročné. Práve takýmto spôsobom dokáže závažnosť problému, na ktorý poukazuje priblížiť skutočne aj človeku, ktorý by zdĺhavý analytický článok týkajúci sa predmetnej problematiky dosť určite nečítal, prípadne by mu neporozumel.

Perličkou dnešného vystúpenia Igora Matoviča bolo odhalenie možného korumpovania SBSkára exministrom Počiatkom, keďže podľa vyjadrenia poslanca Matoviča, Počiatek má SBSkárovi platenému vlastníkom inej nehnuteľnosti nosiť víno a žiadať ho o to, aby za to strážil aj jeho vilu. Ak sa vám takéto konanie zdá byť nepochopiteľné, tak uvažujete správne. Išlo by totiž o potvrdenie všeobecne známeho faktu, že kto je zvyknutý korumpovať, tunelovať a na iné nezákonné konanie v určitom čase a na určitom mieste, dá sa predpokladať, že to bude robiť vždy a všade.

Po zverejnení videa, na ktorom vtedy minister vlády SR Ján Počiatek hovorí o nezákonnom konaní konkrétnych ľudí s vtedy generálnym prokurátorom Trnkom je minimálne nepochopiteľné, že orgány činné v trestnom konaní exministra Počiatka okamžite nezadržali a exgenerálneho prokurátora Trnku síce zadržali, no následne z väzby prepustili. Pri takomto konaní sa automaticky natíska otázka, aký dôvod kompetentné orgány takémuto konaniu, resp. nekonaniu majú a či nie sú ľudia v kľúčových pozíciách rozhodujúcich o väzbe z takto závažných trestných činov podozrivých ľudí vydierateľní.

Treba povedať na rovinu, že ak si chce súčasná vládna garnitúra zachovať aspoň zdanie garancie právneho štátu (po zverejnených desiatkach až stovkách káuz je to už asi nemožné), malo by konečne začať platiť to toľkokrát opakované „padni komu padni“ a orgány činné v trestnom konaní by mali začať konať tak, aby spravodlivosť bolo možné učiniť za dosť.

- Inzercia -

V každom prípade nápad Igora Matoviča ukázať občanom vo väčšine prípadov zadĺženým až po uši splácaním hypoték na panelákové byty to bol dobrý. A práve pohľad na letovisko, ktoré si arogantne exminister vlády SR nominovaný Smerom-SD kúpil môže mnohým ľuďom ukázať pravú tvár politikov ešte stál vládnucej koalície.

Dnešnej návšteve zo Slovenska a medializácii sa exminister Počiatek určite neteší. Mediálna pozornosť určite nevyhovuje ani jeho zámožným susedom a pri častejších návštevách pred Počiatkovou vilou je možné, že im prestane vyhovovať aj ich nový sused, ktorý si podľa už spomenutého SBSkára má nechať hovoriť Michael.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. No je to veľmi originálne,no je to sranda,neviem komu vila patrí,tieto „skutočnosti“ treba vždy brať s rezervou.Sranda je,že sa Matovič snaží svoju anarchiu,nič iného to nie je,vyvážať do Európy.Ak je vila “ oblečená“ tak si ju môže dať dotyčný vyčistiť a pošle faktúru tým,čo to tam oblepili.

 2. toto je moc ťažko na nás, to nikoho nezaujme. ve francúzkú, to je v tej amerike? treba niečo jednoduchšie. počiatok bolo dávno, to si nikto nepamatá. silnejšie je že idú na nás utečenci, že mešity (najlepšie madarské) alebo že ide tá chrípka a nebudú v akcii kurence, za to môžu slniečkari, dúhoví, okrádajú nás chudobu a tak podobne.

 3. Domácim je to ,ako sa povie u prdele,je veľa Slovákov,čo si myslí,že Slovensko je pupkom sveta,to za prvé,za druhé,keď už to teda je,v takej lukratívnej polohe,práve naopak,ľudia sú nasrati zee im nejaká skupinka robí bordel pred domom.Cely ten článok,je ozaj úbohý,nejaký blázon behá po svete a lepí svojim politickým konkurentom plagáty na dom.Velmi úbohé a hodne svojho autora

 4. Halo 21. januára 2020, 9:29 at 9:29 – nazor skutocne hodny cloveka, ktory ma zahranicne skusenosti akurat tak z dovolenky v Chorvatsku…

  Omyl ! Susedia Pociatka skor ci neskor dostanu informacie, na zaklade ktorych sa medzi nimi on prestane citit takpovediac „konfortne“, az bude jeho vila na predaj.
  Obdobne to je v USA a vlastne v kazdej normalnej spolocnosti, kde si vlastnik nehnutelnosti za miliony USD moze povedat (a realne to aj docieli), ze podvodnik, tunelar ci defraudant nech je akokolvek bohaty, ich susedom nebude.
  Stav, kedy bude vyraznejsie zname, co je zac, moze poskodit aj realitku, ktora kupu sprostredkovala.
  Ale to asi u nas hovorit zmysel nema, lebo u nas je moralka, etika a cest pre vela ludi zial nezname pojmy.

 5. Prepáčte, ale sú to iba dohady. Kde sú dôkazy,že to je vila bývalého ministra!! Nebude to iba predvolebná habaďúra na voličov? Po voľbách ani pes po tom neštekne. Ani sa nedá čudovať, že pred voľbami sa dejú ,,čudesné“ veci.Toto nie je predvolebná kampaň, ale čo najviac znemožniť súpera, aj za cenu ľudskej dôstojnosti. Preto som skeptik a radšej neverím neovereným správam. Veď ani vilu nefotili, alebo aj foto nemalo signál?

 6. Pozrite si video a tam ju uvidíte. Dnes sa vyjadril Počiatek a čuduj sa svete neprotestoval proti tomu, že by to nebola jeho vila

 7. Mentalita v rozvojových krajinách je úžasná, nuž čo už, aký národ taká vláda a taká aj životná úroveň. Tu sa nič nezmení, posledných 30 rokov kopíruje vývoj zaostalosti spred storočí dozadu.

  KS ZNB – Správa ŠtB Bratislava (Séria: II), Vedená: od 24.07.1972 do 06.06.1973, Registračné čísla: 12971 až 13960, Počet strán: 103,

  Vyhľadaná osoba: Počiatek Izidor, registračné číslo: 13543

  Tu začnite samorýchloštúdium, plynulo pokračujte cez Moskvu do Indonézie, dobre si doštudujte čo sa stalo 4. mája 1988 a čo nasledovalo po 1989, hodinka dve a vaše dohady, dôkazy, habaďúry a čudesné veci sa samé rozplynú.

  Važený neovca, aj tak by ma zaujímalo čo je pre Vás overená správa? Overíte si ju sám alebo Vám ju overia niekde?

 8. Admin nič? Tak podávame trestné oznámenie.Nema SOl nejaké pravidlá o slušnom vyjadrovaní sa v sociálnych sieťach?

 9. nechcem byť ovca, a preto neverím všetkému 22. januára 2020, 17:08 at 17:08 – este nedavno bolo „neoverenou informaciou napr. toto:

  – sudkyna Opicka Jankovska komunikovala s Kocnerom. Ona pred kamerami snad prisahala ze nie. A ajhla… nasledne bez hanby povedala, ze moze klamat. S Kocnerom komunikovala.

  – SMER ak Maznak Glvac – obdobne – nekomunikoval az pokym sa nenasli jeho primitivne selficka, ktore dnes nevyretusovanej a sudenej fesande posielal.

  – novinari tvrdili, ze je tunelovane myto – SMER aci ze nie. Tie mlade fesandy z garaze sa tam nahodou len vyskytli… Nasledne sprava NKU POTVRDIL NEVYHODNOST ZMLUV a vlastne tunelovanie verejnych zdrojov.

  a o SMERe mozem zapisat celu diskusiu…

  Ale podme domov…

  – Krubel a ja sme VEREJNE tvrdili, ze zmluva tykajuca sa tepelneho hospodarstva je nevyhodna. Jasne ze pre mesto. Primator zvolal a zmanipuloval Danovym ucelovo zostrihanym videom zastupitelstvo. Sam tvrdil, ze na to svinstve robili tyzden… S Kurbelom sme boli za debilov cez dva roky. Trpeli nase rodiny. Az nakoniec niekolko kontrol a ajhla… Desiatky poruseni zakonov.
  Mali sme pravdu. A realita bola horsia, ako sme tusili v najodvaznejsich snoch…

  – vyplatenie 149 500 Eur s porusenim niekolkych zakonov Veselickemu – primator si prisvojil pravomoc zastupitelstva a – odhalila az kontrola

  Viete, napisat NEVERIM na analyticke materialy, nooooo, mozete. Len s Vami nik nebude mrhat cas vysvetlovanim.

  Na zaver: Verite aspon ze Vas tata je Vas tata? 😉

 10. Dovolím si tvrdiť, že z Igora Matoviča robia blázna len blázni, alebo ľudia čo nechcú vidieť pravdu.Je pravda, že má svojské vystupovanie ale jeho výsledky v boji proti mafii mu nevezme nikto. Dal „dolu“ Glváča, Vaneka, Šufliarskeho, Jankovskú z čoho poslední traja mali bdieť nad právom tohto štátu. To, že sa pustil do Jana-Michela Počiatka a ide po ňom ako ako pes po údenom je len dobré. Ten má toho za ušami až-až. Kráľovsky sa nabalil už len na čísle 30,126, čo ho stálo žltú kartu, ako nejakého futbalistu. Príde aj na neho.

 11. Tiež som toho názoru, že susedia J.P. sa po čase dozvedia, čo za výkuka z nejakej východnej gubernie tam majú a nebude im to príjemné. Nestoja tam o pozornosť.

 12. Monako 30,126 °C v tieni 23. januára 2020, 10:08 at 10:08 – Matovica chapem na 100%. Nie je moj favorit a moj hlas nedostal ani pred 4 rokmi a nedostane ho ani teraz. Ale to, co robi, robi dobre.
  Nemyslim si, ze to tak robit chce, on musi. Ak teda chce dosiahnut vysledky.

 13. Miloš Majko, áno robí to dobre. Keď ľuďom dochádzajú argumenty, povedia je blázon. Budem rád keď bude znova v parlamente a bude pokračovať. Tie jeho výstrelky, napr. plagát s maskou Fica alebo On je ožratý-na Danka sa vcelku aj dajú pochopiť. Možno je to teatrálne, ale asi je aj trocha zúfalý že je na to sám…všetci sú ťažko v pohode, veď výplata ide. A toľko žumpy, smradu a oj_bov tu ešte asi nebolo, takže je čo čistiť.

 14. Monako 30,126 °C v tieni 23. januára 2020, 10:29 at 10:29 – ked viete (mate podklady) ze niekto nekona podla zakona, ze konal nevyhodne alebo v rozpore s verejnym zaujmom, ked viete vela, vela veci, no nemate sancu dokazat ich a viete, ze dotycna osoba ma krytie na policii, prokurature a v justicii, kontakty a ze ovlada (roznymi sposobmi) vela ludi a poslancov, musite volit metody, ktore su ine, ako standardne. Samozrejme musia byt zakonne.

  Ste sam proti vsetkym, viete co sa deje, nechcete drzat hubu a krok a skuste navrhnut, ako napr. poukazat v nasom meste na nezakonne konanie ludi vo funkciach a nemat podpalenu firmu, auto a prezit. A pridete nato, ze vela moznosti nemate. Teda, aby to pochopili aj uplne bezni ludia bojujuci v prvom rade s osobnymi problemami.

 15. Dôkaz si môže každý nájsť vo Francúzskom katastri nehnuteľností. Je rovnako ako ten Slovenský verejne dostupný na nete… Matovič je síce magor, ale tak ľahko odhaliteľné klamstvo by do sveta nevypustil….

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články