ZVYŠOVANIE  DANÍ  a z akého dôvodu ?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď   /   Dnes sme do redakčnej pošty dostali tento príspevok občana, ktorý požiadal o jeho zverejnenie:

ZVYŠOVANIE  DANÍ  a z akého dôvodu ?

Stalo sa už všeobecnou módou, aby obecní funkcionári si žili ako prasce v žite, dávali si nehorázne odmeny tak, jednoducho zvýšime dane, veď čože, plebejci nám životnú úroveň udržia.

Tu je namieste otázka prečo zvyšujú dane ???? , asi z týchto dôvodov :

1/ aby mali milióny na rekonštrukciu štadióna ktorý využíva súkromník,

2/ ďalšie státisíce eur  na podporu súkromných športových klubov 

3/ na ich 3.000.- tisícové platy a aj väčšie.

4/ na 65.000 tisícové odmeny. Aby niekto dostal na úrade odmenu tak stačí len aby tam sedel na  stoličke.

5/ na cca 160.000 neoprávnene vyplatených pre odmenu dôchodcovi Veselickému

Stačilo by aby takto ničotne vynaložené verejné financie využili v prospech občanov tak nemusia sa dvíhať dane. Samozrejme aj si upravili platy v rámci finančných možností.

Neviem čo čakajú občania Serede, veď Sereď je jedno z najchudobnejších miest na slovensku, dámy tu chodia v teplákoch a vyšmatlaných teniskách a muži detto.

Aj na toto je liek „PETÍCIOU „ sa domáhať spravodlivosti a spravodlivému rozdeľovaniu verejných financií, inak to nejde.

Keď môžu občania Bratislavy, Trnavy a ďalšie mestá sa domáhať PETÍCIOU  spravodlivosti tak by to šlo aj v Seredi. Alebo občania sú tak bohatí že budú platiť ako telce.

Nech zdôvodní Tomčányi a jeho úradní súkmeňovci čo je dôvodom pre zvyšovanie daní !!!!

    Viem, že sa nájdu pätolizači , ktorým sa to nebude páčiť a budú svinský útočiť, ale hlavne že to bude len zopár s pokrivenými charaktermi.

Občan

Poznámka redakcie:  Meno a priezvisko autora je nám známe, no občan požiadal o zachovanie anonymity.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Z akého dôvodu? Aby sa neodvážal odpad. Asi sa už utratili aj peniaze za odpredané pozemky. V tomto roku má byť zasadanie MsZ len 6 krát. Asi sa bude prejednávať /tak ako obyčajne/ rozpredávanie majetku mesta /ak ovšem ešte je čo/. Ostatné je už vymenované v predchádzajúcom článku.

 2. toto už je sila. Každý si tam psa peniaze za opasok,
  Primátor je už celému mestu na smiech, nereaguje na sťažnosti občanov a absolútne nerieši to ako vyzerá mesto =jeho vizitka

 3. Súhlasímm s vami. Futbalisti chcú prvoligový štadióm za 5-5,5 milióna eur a my sa im na to máme poskladať. Nemáme na to? No a čo, zvýšime dane. Veď rodiny s malými deťmi a dôchodcovia to zaplatia. Veď súkromný futbalový klub si to zaslúži. Že zvýšli o 100 % dane? Nevadí, radi sa im na štadión poskladáme. Veď futbalisti sú naši. Nevadí že sú čierní a zahraniční. Že tam asi nehrá ani jeden rodený seredan. Veď na futbal chodíme všetci 16 000 ci obyvatelia nášho mesta. Prečo by sme opravovali škôlky, školy, cesty či chodníky. Futbal je najdôležitejší.

 4. Čítam,čítam,a skoro každý tu zabúda,že dané sa zvyšovali celoplošné skoro na celom Slovensku.Ze je to svinstvo,to je pravda,

 5. Haló. 17. januára 2020, 8:29 at 8:29 – NIE, neklamte! Nie je pravdou co tvrdite.

  Dane SA nezvysovali. Zvysovali ich poslanci v dedinach a mestach, kde sa nenasli pricetni obcania, ktori by na zastupitelstvach vystupili a postavili sa proti zvysovaniu dani.

  Na zlozitejsie veci sa ale nesmieme pozerat jednoduchymi okuliarmi a nesmieme sa nechat OKLAMAT predkladatelom, ktory bude rad tvrdit nezmysly, odvolavat sa na zakon a povinnost atd… Potrebne je zakon poznat a:

  – nastudovat si navrhovany sposob zvysenia dani
  – termin, dokedy je povinnostou NIE ZVYSOVAT DANE, ale zosuladit sadzby dane

  Jednoducho obcan, resp. poslanec musi MYSLIET (ak na to ma vybavu) a zvazovat priority.

  Ak ma / presadzuje svoje priority za nase peniaze, tak to je to, co musi odhalit obcan a klepnut mu po paprciach.
  … ak na to ma vybavu …

 6. čo robia poslanci ?????????, prečo nerobia stretnutia z občanmi a neinformujú ich a ich vôľu potom nepresadzujú na zastupiteľstve ????, pre jednu vec až na veľmi málo výnimiek nie sú to poslanci ale POSRANCI šijú do svojho vrecka a občan im je ukradnutý. Dôležité je že dostávajú poslaneckú odmenu každý mesiac.

 7. prosím, zorganizujte PETÍCIU ktorou občania nesúhlasia so zvýšením daní. Ak sa do toho pustíte tak sa potom osobne prihlásim a budem chodiť za občanmi pre podpisy. A verte za jedne týždeň ich bude minimálne 7.000.

 8. pre poslancov-ČESTNÝCH – peticia moze byt pripravena cez vikend. Ak sa ozvete telefonicky alebo e-mailom do dnesnej polnoci.

 9. Taký primátor Bratislavy Valo z PS si zvýšil plat a ľuďom zdvihol dane bez problému. Dnes má najväčší plat na svete ako primátor hlavného mesta na pocet obyvateľov.

 10. Seredan 17. januára 2020, 10:18 at 10:18 – normalne napiste, preco takto preukrutne klamete. Co mate z toho, ze zavadzate ludi uplne nepresnymi informaciami?

  To seredsky primator Tomcanyi si nezakonne prisvojil pravomoc poslancov MsZ a Veselickemu nezakonne nadeloval po dobu 8 rokov odmeny vo vyske 149 500 Eur! (informacie pochadzaju z vysledkov kontroly hlavnej kontrolorky, nie su teda vycucane z mojho palca)

  V Bratislave maju poslancov (mnohych poznam osobne), ktori by ani teoreticky nedovolili so sebou mavat tak, ako vacsina tych seredskych.

  Takze kde je pravda?

  Primator NEMOZE ZVYSIT DANE !!!
  Primator sebe ani NENAVRHUJE a uz urcite ani NESCHVALUJE PLAT !!! (to je pravomoc poslancov)

  Primator predklada bod programu do rokovania MsZ, teda na rokovanie poslancov, musi odovodnit predlozene navrhy a o navrhoch rokuju a schvaluju alebo neschvaluju ich poslanci.

  Takze nie primator!!! (ak sa nejedna o Sered – tu treba preverovat aj zakonom striktne stanovene pravomoci), ale poslanci.

  Seredan, ak netusite o com verejne pisete, skuste najskor niekde nastudovat, spytat sa, alebo najlepsie – nepiste. V kazdom pripade nepiste NEZMYSLY.
  Dakujem.

 11. petícia je jediný prostriedok ako občania majú zistiť a hlavne domôcť sa spravodlivosti, keď sa dejú nekalé veci z verejnými financiami.
  V tej petícii má byť viac položených otázok a to tak či občania s tým súhlasia, alebo nie.
  npr : Aby zvolali verejné zhoromaždenie a detailne uviedli :
  1/aké boli prijmi obce v roku 2019 a aké výdaje a načo a ako hlasovali poslanci konkrétne:
  2/ aby tieto informácie boli zverejnené v „mestských novinkách“ a nie hovädiny o ktoré nemá občan záujem
  3/ faktografický zdôvodniť prečo sa majú dane upravovať smerom hore ,
  4/ to že sa dane neupravovali npr 5 rokov to nie je dôvod ich zvýšenia. Takto to obhajujú Tomčányi a Veselický pre TV Krea. Dajte do vyhľadávača Google -„ako sa zvyšujú dane v Seredi“ a tam je to uvedené.

 12. Klamem?Tak zvyšovali sa skoro všade,alebo nie,myslíte,že sa všetci dohovorili? Zrejme sa odvolali na zákon,alebo nariadenie ,ktoré im to dovoľovali.A len stále poukazovať na platy,berú ich všetci.V podstate som na Vašej strane,len mám rád,keď sa veci nazývajú pravými menami,a nie mať ľavé oko doširoka otvorené a práve neustále zavierat.

 13. Milí Sereďčania to je výsledok Vašej voľby do štátnych a mestských úradov. Sú to ľudia ako Vy, ja. Hlúpi, sprostí, lakomí. Ste dlhodobo finančne negramotní ak požívate nieaké životzlepšujúce výhody „zadarmo“. Žiť na dlh neexistuje. Keď niekde pridám a som ľudomil tak ide nedám a som sviňa. Od doby Féničanov ktorí začali platiť peniazmi tak Ďakovať netreba.

 14. Volby sa skončili, zabudnite. Poslanci zdvihli dane, no a čo. Budeme z toho niečo mať ako občania navyše? Nie. Budú uspokojené zvyšujúce sa platy vedenia mesta? Áno. Tak čo by sme vlastne chceli? Poslancov sme si zvolili sami. Volby sa skončili, dovidenia za 3 roky.

 15. Ste si všimli, čo bolo schválené na MZ v novembri 2019 a kto ako hlasoval!!! Keď sa občania nezačnú zaujímať o veci verejné, nemožno očakávať zmenu

 16. Sereď má v materiáli zastupiteľstva zdôvodnenie zvýšenia a podľa mňa toto nebude posledné zvyšovanie týchto majetkových daní. Preto sa treba zamerať na poskytovanie protihodnoty občanom a tieto dane riešiť spravodlivo . Napríklad je časť mesta alebo obce znevýhodnená , tak sa uplatňuje nižšia daň.

 17. Pre Halo
  Zvyšujú sa dane ,ale pozri sa co je v Seredi a co je v okolitých mestách a obciach. V4d uz aj Šoporna bude mat ľadovú plochu a debili v Seredi nic. Zbierky dvor: pozri sa aky je tam režim. Ty si myslíš ,ze prednostom vybraná firma na zvoz plastov to robi zadarmo ,alebo nedajbože uvedený pan a jeho kolegovia. Pozri sa na okolité dediny a mestá ,nemuseli nic menit na zberných d troch , Sereď musela Smeju sa nam do oci , chodia si po svete a Sereď ich nezaujíma. Smutné , zial realita.

 18. Uz davnejsie som napisal ze proti tejto organizovanej skupine a jej neodovodnenemu zvysovaniu dani treba nastartovat peticiu. Predsa nieje mozne aby si len tak par smradov presadilo taketo brutalne zvysovanie dani a poplatkov bez serioznej debaty s verejnostou. Preco neboli a niesu vobec ziadne diskusie na tuto temu? Poslanci preco nekonate na vlastny podnet debatu na tuto temu a samozrejme aj dalsie? To uz naozaj mate obyvatelov len za ovce a platiacich debilov? Obyvatelia prosim vas ved uz sa konecne nejako zorganizujme a poslime tuto bandu doprdele, ved predsa nieje mozne aby tu vladla takato arogancia.

 19. Nie je nikdy, aby verejnosť t.j. Občania ukázali záujem o veci verejné. Chyba konštruktívna diskusia k daným problémom v meste Sered. Kde začať? Ťažká otázka? Ale v podstate je to jedno, len treba začať!! volený zástupcovia zabudli na čo sme-ste ich volili!!! Predsa nám slúžiť! Doslova. Politika je správa vecí verejných prospech obyvateľov.

  Skúste sa v Seredi zaujímať o veci verejné, dopytovať na úrade na svoje práva nie len povinnosti. Spravia z Vás neprieteľa ľudu. Osobná skúsenosť.
  V Seredi skúsenosť s poslancami? Katastrofa, nezáujem. Česť výnimkám. Veľká vďaka a česť len poslancom p. Hanus, p.Kurbel st., p. kurbel ml., p. Fačkovcová. To sme si tu zvolili. A viete čo ? ľutujem ich majú to ťažké Niečo zmeniť, je Ich málo, nezmôžu nič, vždy prehlasovaný ……,

 20. Nemám nic proti športu v meste..Ale zobudte sa v tej Seredi s tým futbalom.štadion sa postaví a naco? Pre hentakých hráčov a pre 600ludi čo tam bude chodit..uplna dedina vo Fortuna lige cela Sered

 21. a ešte ste nepovedali jednu dámu Červeňová – „to je posila“ pre mesto Sereď a hlavne pre zastupiteľstvo. Som presvedčený že zo všetkého najlepšie vie hlasovať tak ako jej prikážu!!!

 22. Ludia nebudme hlupy. Zdvihli nam dane, poplatok za smeti a to bez akehokolvek dovodu, len aby sa dakto nabaloval. Treba NA PROTEST MIESAT VSETOK ODPAD DOKOPY, ZIADNE SEPAROVANIE. Ked uz si priplacame tak nech si to triedia. Ved na nas len zarabaju. Nami vyseparovany odpad sklo, papier, plast, bioodpad na tomto vsetkom mesto zaraba. Vsetko sa predava. A co mame s toho ze sme uvedomely a pekne triedime? NO NIC mame s toho, oni si zarabaju a nam dvihaju poplatky. Uz nevytriedim jeden papier, jeden plast a jedno sklo, vsetko pojde spolu do smetiaku kym sa poplatky zase neznizia. A takto by sa mal zachovat kazdy. Nebudu nam po hlavach skakat a my jak poslusne ovce drzat hubu.

 23. Je to smutne ale súhlasím s Vami. No dovoľujem si tvrdiť, že
  “ kompetentní” si to ani nevšimne” že obyvatelia na PROTEST PRESTALI SEPAROVAŤ,

 24. Anonym 20. januára 2020, 16:08 at 16:08 myslim ze kompetentny si to velmi rychlo vsimnu, nakolko znehodnoteny separovany odpad od nich nikto nevykupi. Budu to musiet triedit a cistit a to si uz vsimnu to mi verte. Len takymto natlakom sa dosiahne ze ceny opat vratia tam kde boli. Ak sa my obcania nezastaneme sami seba tak to nikto nespravi za nas, ani nasi „drahy posranci“, pardon poslanci.

 25. Keď sa nepostaví štadión,tak peniaze sa minú a Sereď nebude mať nič,tak ako zimný štadión na Garbiarskej a teraz si tam buduje bývalý poslanec byty.

 26. Áno minú sa na zdevastované chodníky, kde sa podkýňame na hrboloch a výmoloch, na zničené cesty, kde si ničíme autá, na škôlky, kde naše deti spia na 30 ročných postielkach………

 27. Veď o to tu ide. Keď nebudeme separovať a budeme to všetko hádzať do smetných nádob, spravíme mestu len dobre, lebo to vyvezie firma na skládku. Keď som sa pýtal na zbernom dvore, že čo s odpadom, ktorý nechcú, či to mám nahádzať do čierneho kontajnera a zahádzať komunálom, že či to už bude lepšie, tak mi povedali, že áno.

 28. KED CHCETE PROTESTOVAT, TAK NIE TYM, ZE PRESTANETE SEPAROVAT (TO JE PROTI PRIRODE).

  TREBA ZOBRAT SMETI A IST ICH JE.B.N.UT PRIMATOROVI PRED DOM (JESENSKEHO 1092/33) ALEBO PREDNOSTOVI PRED DOM (8.MAJA 2749/12). TO SI VSIMNU SKOR AKO TO, ZE PRESTANETE SEPAROVAT ODPAD.

 29. Protest má pravdu. Ak sa Tomčányi pre odpadky nebude môcť dostať domov, hneď si všimne že niečo nie je v poriadku

 30. Chcem sa tu opytat ci sa nieco začalo robit ohladne tej peticie nakolko citam ze asi by sa viacero ludi zapojilo do takejto akcie. Dufam ze si nenechame kadit na hlavu a zdierat obyvatelstvo a podnikatelov. Tak co ludia ideme do toho?

 31. Chcem sa informovat ci sa nieco uz zacalo robit ohladom tej peticie proti tomu brutalnemu zvysovaniu dani obyvatelom a podnikatelom. Ako to tu citam tak by sa asi zapojilo viac ludi do takejto prospešnéj peticie. Alebo sa nechame takto brutalne zdierat touto bandou? Tak co ludia ide sa nato?

 32. prišiel na list, samozrejme zvýšenie daní. Lenže, chýba úradná pečiatka a podpisa primátora..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články