Na cenu Český lev 2020 sú nominovaní dvaja Seredčania

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Tohtoročné slávnostné odovzdávanie 27. ročníku filmových cien Český lev sa bude konať 7. marca 2020 v Dvořákovej sieni pražského Rudolfina. Nominácie boli oznámené 15. januára 2020.

Medzi nomináciami na cenu Český lev bol aj film AMNESTIE. Podľa portálu Continental film ide príbeh troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali široké amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta.

V kategórii najlepší zvuk a najlepšia hudba, sú nominovaní dvaja Seredčania: Viktor Krivosudský za najlepší zvuk vo filme Amnestia a Matúš Široký za najlepšiu hudbu taktiež v uvedenom filme.

Maroš Hečko, slovenský scenárista a hudobník na svojom fcb profile napísal: „Rok začal dobre a AMNESTIE majú 7 nominácií na Českých levov, čo je za slovensko-český film taký malý zázrak, lebo 6 nominácií je za remeslá od Slovákov. Gratulujem všetkým priateľom: Jozef Jozef Luptak, Matus Siroky, Tomáš Juríček, Aďa Štrbová, Ana Geislerová, Karol Filo, Tomáš Berka, Maťo Beneš, Viktor Krivosudský. Bravo sk film!”

Všetky nominácie nájdete na tomto odkaze.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články