Ďalší odpad v prírode. Jeho obsahom je aj korešpondencia adresovaná konkrétnej osobe.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď  /  Odpad do prírody nepatrí! Na tom sa určite zhodneme všetci. Ako rozmýšľal ten, kto hneď vedľa záhradkárskej osady  priamo do prírody vyniesol niekoľko igelitových vriec zmiešaného komunálneho odpadu, nevedno. Faktom je, že odpad je vyhodený priamo pri ceste, kam sa dá dostať autom.

Na odpad nás po mestskej polícii upozornil nespokojný obyvateľ mesta, ktorému nie je ľahostajné, po čom pri prechádzkach v prírode stúpa.

Občan mal pravdu, v odpadkoch sa okrem obalov od  rôznych liekov, tovaru a pod., už na prvý pohľad nachádza dostatok dokumentov, upomienok, predžalobných výziev od advokáta, a dokonca zmluva s poskytovateľom telekomunikačných služieb na konkrétneho zákazníka. Na všetkých týchto dokladoch je presná identifikácia pôvodcu odpadu a to vrátane adresy a už pravdepodobne neplatného mobilného kontaktu. Korešpondencia je adresovaná obyvateľke Ivane K. do Zemianskych Sadov.

- Inzercia -

     

Na telefónne číslo uvedené na korešpondencii sme sa pokúsili dovolať v snahe požiadať pôvodkyňu odpadu o vyjadrenie k nálezu jej odpadu v prírode, no s najväčšou pravdepodobnosťou už nie je aktuálne.

Za zamyslenie stojí jeden z listov nachádzajúci sa v odpade a tým je list OÚ v Zemianskych Sadoch, v ktorom obec informuje obyvateľov o spôsobe nakladania s odpadmi.

Na miesto sme privolali hliadku MP, ktorá sa bude predmetným prípadom zaoberať. V tomto konkrétnom prípade ale veľa práce s identifikáciou pôvodcu odpadu problém mať nebude.

 

Veríme, že vedenie MP bude o spôsobe vyriešenia prípadu verejnosť informovať.

Foto: (C) Denis a Miloš Majko

Poznámka: Všetky dokumenty boli obsahom odpadu nachádzajúceho sa na verejnom mieste a teda boli volne dostupné každému človeku idúcemu okolo nelegálne vytvorenej skládky. Boli teda zverejnené. Do odpadu teda boli vložené dobrovoľne. Pri niektorých údajoch bolo znemožnené / sťažené ich rozpoznanie výlučne z dôvodov etických.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. žiadne napomenutie, žiadna smiešna pokuta, rovno dolámať obidve ruky a ešte jej aj naj.eb.at na tu sprostu hlavu. Ja nepochopim je.b.nutost takehoto cloveka. Ked uz to nemoze hodit do smetaka co ma pred domom, tak nech to hodi do hociajakeho kontajnera pri cinziaku ale ona neee. Ona to vynese a je.b.ne do prirody.

 2. Anonym 12. januára 2020, 17:43 at 17:43 – pozor! O adresatovi s urcitostou je mozne povedat len ze je povodcom odpadu.

 3. Co sa cudujete. Ved zberny dvor uz nemozete skoro nic doviezt. A ked, tak treba zaplatit. Za stavebnu sut sa plati lebo to dali asi do súkromných ruk aby na tom zarabal niekto z ich kamaratov. Na zberny dvor vam uz skoro nic nezoberu ale kurva poplatky za smeti sa nie ze znížili ale este zvýšili. Obyvatelov tato organizovana banda zdiera kde len sa dá. Taketo skurvene zdieranie prinesie len dalsie skladky kade tade.

 4. Poplatky za smeti sa zvýšili pretože sered separuje ako opice v zoo a na zbernom dvore to neberu pretože jednak všetku separaciu prevzala firma komplex a počet ton v seredi stale narasta čiže viac odpadu napriek tomu že fungoval zberny dvor firmy a aj ludia zmiešany odpad ako stavebna sud bro (bio) platy papier hadžu do nadob ob klietok za počet ton platí mesto čiže musia zvýšiť poplatky a taktiež za špinavý separat sa platí 200 eur za tonu keď to porovnáme tony ko odpadu a separatu v obciach majú oveľa menšie náklady pretože množsto čistého separatu narostlo a ko kleslo čo sa neda povedať o seredi

 5. Co porovnavas obec s mestom? V obci maju v kazdom dome kotol na tuhe palivo tak co hori tak spaluju. Preto maju menej na obyvatela. Sered je este ktomu najvecsim akcionarom skladky a ma najvecsie poplatky. Teraz za tyzden nevyvezu tolko kontajnerov zo zberneho dvora co v minulosti vyviezli za den. Takze sa podstatne menej vozi na skladku. Kuka nadoby a velke nadoby pri cinziakoch su v mnozstve plusminus rovnako tak tu netrep hluposti. Takze mesto podstatne menej vozi na skladku, dalej vseko ako je zelezo, papier, sklo, elektro odpad, plast, su predajne suroviny. Ale verejnost nevie kto, za kolko a kumu ich predava. Ale hlavne ze tato organizovana banda obyvatelstvu zvýši poplatky za odpad a o 100% dane z nehnutelnosti.

 6. Gratulujem, robíte verejný hon na osobu s duševnou chorobou. Nevravím, že to čo pani urobila je správne. Treba vyvodiť dôsledky. Ale nie takýto hon -_- mali ste si dať tú námahu a riadne zakryť to meno. Toto je háklivá téma, nemusí každý vedieť že dotyčná užíva takéto lieky. Je to choroba ako každá iná, ale veľa ľudí to nechápe a bude stygmatizovaná do konca života.

 7. nešťastný občan – nepoužívajte vo svojom písomnom prejave slová, ktorým nerozumiete a ani neviete ako sa správne píšu – aby ste aj vy neboli „stygmatizovaný“

 8. Vážený občan na zberný dvor mesta Sereď sa môže odviesť hocičo z tohto odpadu a bude to rozdelené bez poplatku!!moja osobná skúsenosť!je tam milý ochotni personál!!

 9. A pravdaže každý normálny človek co nepotrebuje kazajku vie co je to separovaný odpad teda rozdelený!! A dá si „námahu“ to tak rozdeliť a už len poodnasat do konkrétnych nádob v zberom odpade a hotovo!!bože sa spame tajte ľudia!! Lenivosť je skaza ľudstva!!

 10. Treba sa pozrieť po uliciach. Tam sú vrecia s odpadom už niekoľko dní, lebo od nového roku prišlo k zmene, ktorú si zasa niekto vymyslel a namiesto týždenného odvozu odpadu to bude 2x za mesiac. A ešte si ľudia v schránke našli odkaz, kam s akým odpadom, do vriec akej farby, ale vriec nikde. Je super, že odkaz o separovaní ľudia dostali do schránky až v deň, keď mali odpad vyvážať a ľudia už mali vrecia pred domom. Gratulujem tomu kreténovi, čo si toto vymyslel, ako aj všetko, okolo zberného dvora. Takýchto fotiek tu budem čoraz viac. Jednoducho sa budú ľudia zbavovať odpadu po svojom, alebo nebudú separovať a budú všetko trepať do čiernych nádob. Prečo? Lebo to bude jednoduchšie. Ale to mesto zaujímať nebude, lebo ušetria prachy na separáciu. A je zarobené.

 11. Presne tak,nikto neinformoval formou nejakych letacikov o terminoch zberu separovaneho odpadu,nie kazdy ma internet,myslim starsich ludi

 12. Viete ako to separuje firma komplex v Pustych Sadoch? Všetko to ide do jednej a tej istej jamy a zahrnie sa to.

 13. Firma komplex puste sady separuje nasledovne olechovku v červených nadobach sklo v zelenych plasty čisté plasty nie ten misung 3 komodit ako v seredi žlta nadoba papier modrí tiež čisty nie misung a tetrapaky oranžova nadoba v seredi to všetko ide do dvoch akože separatov nasledne to firma komplex vysipe samostatne každú komoditu zvlášť zavezie to do sulekova odkial im daju važni listok ten takže firma komplex a aj obce by vas mali naučiť separavat napíšte tu hlúposti ludia a inak v sulekove sa to separuje zvlášť nie papiet a tetrapaky spolu alebo plasty plechovky spolu to je potom necisty separat a to stoji oveľa viac peňazí

 14. Ludia vi opice rieste vrazdy znasilnenia a kradnutie a nie toto nieldo zverejni osobne udajw cloveka a lieki to je podla vas fajn sa uvedomte

 15. Pre anonym,trošku veľa na Teba,.toľko slov naraz ,nabudúce nápis len jedno slovo,keď budeš mať šťastie,hádam ho napíšeš správne.

 16. Anonym 14. januára 2020, 6:56 at 6:56

  Truľko takmer v každom slovíčku urobíš hrubú chybu – toto vychováva naše školstvo 🙁

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články