Od začiatku roku máme prvých rekordérov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ALKOHOL V KRVI Z NIKOHO AVANGERA NEUROBIL, AKURÁT TAK …

KRPZ Trnava |MM| Hneď po Novom roku sme alkohol za volantom zistili 15 vodičom a 6 cyklistom. 8 vodičom sme namerali alkohol nad jedno promile a rok 2020 začnú v trestnom registri s úmyselným trestným činom. Začiatok tohto týždňa sme namerali prvých rekordérov.

Na sviatok Troch kráľov, krátko po polnoci havaroval v obci Chtelnica 42 ročný vodič. VW Passat napasoval s takmer tromi promile do zaparkovaného auta Škoda Octávia a potom ešte do ďalšej Škodovky. V dychu mu policajti po tomto výkone namerali 1,20 a neskôr 1,36 mg/l alkoholu v dychu. Ďalšieho vodiča sme zastavili v obci Šajdíkové Humence, ktorý si veselo jazdil po dedine a v dychu mal viac ako 2 promile alkoholu v dychu. Na svoju jazdu bude určite spomínať aj 32 ročná Skaličanka. S autom Škoda Fábia sa rozhodla v skorých ranných hodinách cúvať. Nejako jej to nevyšlo a cúvanie ukončila potom, čo ju zabrzdili plechy na aute BMW. Cúvanie vzdala a presunula sa iné miesto. Spokojná sama so sebou vystúpila a išla domov. Policajti ju vzápätí podrobili dychovej skúške, pri ktorej jej namerali 2,79 promile alkoholu v dychu.

Vo všetkých troch prípadoch sme osoby obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a na verdikt súdu si počkali v cele policajného zaistenia. Zákon stanovuje v týchto prípadoch trest odňatia slobody až na 1 rok.

Ak chcete popíjať, na svoje super schopnosti za volantom radšej zabudnite. Realita po nehode býva potom nekompromisná. Jazdite s rozumom!

- Inzercia -
 1. Myslím, že je najvyšší čas na novelu zákona. Prosím Vás zatvárajte to už nepodmienečne, rok v base je na prevýchovu dobrý. Náklady na pobyt im dať zaplatiť. Podmienečný trest nijako nechráni spoločnosť, nemá pre nás žiadny význam, pokuty v tisícoch eur a zákaz minimálne 5 rokov. Na čo sú dobre terajšie tresty, nemajú žiadny efekt.

 2. Čomu sa divíte? Naše zelené falusy viac zaujímajú vodiči z povololania a to aké smrteľné a neodpustiteľné je prekročenie tachografu o 1 minútu, než to, aby robili preventívne kontroly na alkohol.
  A tak tu máme desiatky mýtnych transpotérov, no kontrolu na alkohol som zažil asi dvakrát za vyše 20 ročnú prax.
  A tak nám tu zrazu všetci nariekajú, že máme málo vodičov a narastá nám počet tých čo jazdia alebo havarijnú pod vplyvom alkoholu, či iných omamných látok.
  Čím to asi tak bude…?

 3. Si trošku mimo. Tých kontrol na alkohol je oveľa viac, ak nich nevieš, neznamená to, že nie sú. A inak článok je o súdnictve, ktoré nedokáže ožranov za volantom posadiť do chládku. Nevadí, niečo si napísal.

 4. Ty si mi už len intelektuál. Toto si musel dobre dlho plodiť. Pri každej kontrole dávajú policajti fúkať. Už teraz si ľudia hovoria, že policajný štát a ty ešte povieš, že nerobia kontroly na alkohol. Tebe to dobre kúruje.

 5. Fakt? No si predstav.. A koľko tých akože kontrol, ako vodič osobného auta si zažil?
  No sadni si ta volant nákladného a budeš kontrolovaný ak nie každý deň, tak každý druhý!
  A fúkať?
  Ako som napísal. Za vyšše 20 rokov 2x. Zato buzeracia za tachograf či kotúč, dovolenkový list, prepravné dokumenty takmer každý deň!
  Potom uvidíš, čo je policajný štát.
  Hlavne že tu zasrani lietajú nadrbaný a dennodenne sa sami alebo ostatných zabíjajú.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články