Organizátor verejnej akcie nereagoval ani na vystrieľanie dvoch zásobníkov zo samopalu. Sú občania na obdobných akciách v bezpečí?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / 1. januára 2020 iba pol hodinu po polnoci Mestom Sereď organizovanú akciu – Novoročný ohňostroj  zjavne nezákonným konaním narušili minimálne dvaja strelci. Nie však odpálením zábavnej pyrotechniky, či držiac prskávky, ale jeden v dave prítomných strieľal so samopalom a druhý krátkou guľovou zbraňou. Obidvaja strelci sú mimoriadne vážnym problémom pre spoločnosť a to napriek podceňovaniu situácie niektorými bežnými ľuďmi a v prvom momente možno aj kompetentnými orgánmi.

Každý držiteľ zbrojného preukazu si je, resp. by si mal byť vedomý práv a povinností vyplývajúcich mu zo zákona o strelných zbraniach a strelive č. 190/2003 Z.z. a príslušných novelizácií tohto zákona. Zákon striktne upravuje, čo s akou zbraňou, kedy a na základe akého oprávnenia môže jej držiteľ robiť. Ako s ňou má manipulovať a kedy zbraň  môže legálne a bezpečne použiť. V prípade polnočnej streľby v dave občanov na mestskej akcii v Seredi bolo zo strany držiteľov minimálne dvoch zbraní porušených hneď niekoľko paragrafov s najväčšou pravdepodobnosťou niekoľkých zákonov.

Boli však držitelia zbraní jediní, kto situáciu a udalosti nezvládol?

Najmä v diskusii pod už tromi článkami sa stále viac hovorí o nie celkom vydarenom zákroku polície, ktorá bola na miesto už počas streľby privolaná. Naopak o plne profesionálnom zvládnutí situácie políciou na druhý deň niet najmenších pochýb, aj keď i tu sú šírené niektoré nepravdy a úvahy s najväčšou pravdepodobnosťou vychádzajúce z neznalosti faktov a nedostatočného informovania sa o priebehu udalostí počas popoludnia 1. januára.

Skutočne málo ľudí sa ale zamýšľa nad naozaj mimoriadne vážnym problémom a tým je NEzvládnutie akcie po bezpečnostnej stránke samotným organizátorom, ktorým bolo Mesto Sereď.

Prečo toto otvorené tvrdenie?

Ešte pred konaním samotného ohňostroja (teda bez rachotu pyrotechniky) došlo na verejnom priestranstve a v dave stoviek dospelých a detí k vystreleniu minimálne jednej (svedkovia hovoria až o dvoch) dávky zo samopalu vzor 58., čo dokumentuje video a audio záznam, ktorým disponujeme. Napriek tomu reakcia zo strany organizátora akcie bola nulová, organizátor nekonal na zisťovaní príčiny streľby zjavne nepochádzajúcej z ohňostroja ani inej zábavnej pyrotechniky a bezpečnostné zložky kontaktované organizátorom neboli. Políciu museli v strachu o svoju bezpečnosť a bezpečnosť svojich detí privolať až niekoľkí svedkovia zo strany prítomných občanov  nachádzajúci sa na akcii.

Za bezpečnosť na akcii zodpovedná organizátor. Tým bolo Mesto Sereď.

Faktom teda je, že organizátorom akcie a pozývateľom občanov na ňu bolo Mesto Sereď. Tu je pozvánka na akciu: “Mesto Sereď týmto pozýva obyvateľov mesta na NOVOROČNÝ OHŇOSTROJ, ktorý bude pred budovou gymnázia a bude sa konať 1. januára o 00:30 hodine.”

Splnil si organizátor povinnosti a postaral sa o bezpečnosť účastníkov akcie?

Zhrňme si teda fakty:

V dave cca 200 až 250 ľudí minimálne z dvoch identifikovateľných zbraní strieľali minimálne dve osoby. Jedna osoba z krátkej guľovej zbrane vystrelila neznámy počet ostrých nábojov a druhá zo samopalu vzor 58 vystrieľala minimálne dva zásobníky, čo je minimálne 60 nábojov. Aké náboje zo zbraní strieľali strelci ale v danom momente nevedel nik z občanov ani polície, vedeli to (snáď) len samotní strelci.

Organizátor a zodpovedná osoba za verejné podujatie nekonala a tak účastníci akcie vrátane detí jednoznačne boli v nebezpečenstve. Je totiž len šťastím (alebo náhodou?), že strelec použil samopal upravený spôsobom, ktorý neumožňuje streľbu ostrou muníciou. No zároveň treba zdôrazniť, že polícia na základe našej výzvy (podnet od účastníkov akcie a svedkov) následne páchateľovi zadržala 10 ks zbraní a takmer tisícku nábojov ostrých do iných zbraní.

Dnes teda zo svedeckých výpovedí vieme, že strelec samopalom strieľal tzv. slepými nábojmi, no zároveň vieme, že strieľal do davu (teda nielen do vzduchu) a aj výstrel zo slepej munície môže spôsobiť nielen zranenia, ale za určitých okolností aj smrť osobe stojacej pred hlavňou strieľajúceho samopalu.

Stále častejšie sa dozvedáme o teroristických útokoch nielen teroristov, ale aj šialencov a nedocenených jedincov a to nielen v kostoloch, ale aj na trhoch, železničných staniciach, letiskách či jednoducho námestiach v mestách, a to rovnako na západ i východ od Slovenska.  Každý takýto útok má ale spoločného menovateľa a tým je zhromaždenie väčšieho počtu ľudí. A to sa v Seredi na pozvanie Mesta Sereď riadeného  primátorom a štatutárom  Martinom Tomčányim konalo aj krátko po polnoci  1. januára.

Preto sa natíska oprávnená otázka – ak organizátor nereagoval na vystrieľanie dvoch zásobníkov zo samopalu v dávkach a výstrelov ostrou muníciou z pištole teraz, sú občania na mestských akciách v bezpečí? A ďalej otázka – to potrebuje organizátor akcie aby nebezpečné konanie na verejnej akcii vyhodnotil za hrozbu pre verejnosť snáď nasadenie delostrelectva?

Na toto sme sa chceli spýtať vedenia mesta  Sereď a primátorovho hovorcu Ľubomíra Veselického. Pokúsili sme sa ho telefonicky kontaktovať dňa 02. januára dokopy 5 X a rovnako aj na druhý deň, teda 03. januára. Veselický   dvihol služobný mobil 2 X na 3 sekundy a po vyslovení: “Všetko najlepšie v novom roku” ho arogantne zložil. K uvedenému konaniu poslanca MsZ, viceprimátora a hovorcu primátora osem rokov plateného z verejných peňazí občanov bez zákonného zmocnenia a za porušenia niekoľkých zákonov (stanovisko hlavnej kontrolórky vyplývajúce z vykonanej kontroly)   uvádzame toto verejné stanovisko: Nestojíme o želania od volených zástupcov ignorujúcich povinnosti vyplývajúce im z náplne práce, opovrhujúcich elementárnou slušnosťou no vynikajúcich v arogantnom správaní sa k voličom a daňovým poplatníkom, z peňazí ktorých oni žijú. Volených zástupcov a verejných funkcionárov žiadame iba o plnenie si povinností a zodpovedanie sa za konanie, ktorého sa dopúšťajú. Toto platí nielen obecne, ale aj na primátora Tomčányiho a jemu podriadeného zástupcu Veselického.

Od vedenia mesta  dôvody nereagovania na streľbu dávkami zo samopalu na akcii poriadanej mestom, sme sa teda nedozvedeli. Zvykne sa hovoriť, že aj neodpovedanie je odpoveďou. V takto závažnej situácii určite…

– – –

V súvislosti s nočnou streľbou zo samopalu a pištole na akcii poriadanej mestom je nevyhnutné uviesť, že na rozdiel od vedenia mesta  Sereď a organizátora akcie, občania nezlyhali. Títo hroziace nebezpečenstvo rozpoznali a prostredníctvom tiesňovej linky okamžite kontaktovali políciu. Policajnej hliadke označili strelca a na druhý deň kontaktovali SOL so žiadosťou prísť na miesto udalosti posypané nábojnicami. Dobrovoľne prišlo aj asi osem svedkov, ktorí v záujme objasnenia incidentu polícii ponúkli svedectvo. Týmto občanom patrí vďaka.   

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Pekny clanok a vo vytrhnutom kontexte aj pravdivy, ale velmi SPOLITIZOVANY. Pardon – jedna sa len o Moju sukromnu spätnu vazbu a nazor ako na mna vplyva jeho obsah.

  Nic v zlom pan sefredaktor.

 2. Nezaujatý čitateľ SOL 4. januára 2020, 13:56 at 13:56 – nic v zlom pan Nezaujatý čitateľ SOL v pripade, ze napisete, v com je vytrhnuty z kontextu a v com je velmi spolitizovany. Vdaka.

 3. ok tak strucne, lebo nemam moc cas:

  – je pravda a asi vsetci suhlasia, ze strielat dotycny nemal a ma byt nalezite potrestany samozrejme realne a nie s emociami (podla legislativy SR)

  – pri tejto nestastnej udalosti vytvorit kombinaciu mesta Sered p. V, p. T, je naozaj nestastne a posobi to presne tak ako som napisal (sukromny nazor)

  – ked uz sa o tom bavime, pokial nedokaze zabezpecit bezpecie obcanov mesto ako vyplyva z Vasho clanku mal stat/armada pokial vedenie mesta, ze vraj zlyhalo bolo by vhodne teda ako aktivny novinar kontaktovat rovnakym sposobom vyssi organ, co tak ministerstvo vnutra napriklad

  – pripad samopalu zaroven nesuvisi s pripadmi mesta vyplacania odmien a podobne, uznavam ze kazda kauza je dolezita, ale bolo by vhodne pisat o nich oddelene nie robit LIEVIK.

  Pan Sefredaktor zaroven dakujem za Vasu cinnost a clanky, ktorymi nas informujete uz cez desatrocie

  S uctou
  Vas fanusik

 4. Keď budete ako súkromná osoba organizovať napríklad pre deti hoci len futbalový zápas a bránka privalí brankára a zabije ho (čo sa reálne stalo) budete mať vážny problém.

 5. Nezaujatý čitateľ SOL 4. januára 2020, 13:56 at 13:56 4. januára 2020, 14:24 at 14:24 – spojenie niektorych zdanlivo nesuvisiacich faktov je dolezite. Nejedna sa totiz o sukromne osoby, ale o ORGANIZATORA akcie kde ku incidentu došlo, konanie a NEkonanie VOLENYCH FUNKCIONAROV a NEZAUJEM zaujat stanovisko k veciam verejnym zo strany KONKRETNEJ OSOBY – HOVORCU VESELICKEHO, ktory toto ma v NAPLNI PRACE, za ktoru je z penazi nas obcanov viac ako 9 rokov PLATENY. A to hovorim len o funkcii viceprimatora a jeho HOVORCU. Pred tym este niekolko rokov poberal odmeny ako poslanec MsZ.

  Preto je MIMORIADNE DOLEZITE, aby OBCAN vedel, za co plati Veselickeho a primatora Tomcanyiho, ktory mu priamo sefuje.

 6. Z casti mate pravdu a z casti nie je to moj nazor a mam na neho pravo a navrhujem:

  Ak mesto zlyhalo vo vzahu k bezpecnosti treba telefonovat vyssie ak je ciel politicky ostanme na urovni mesta

  pre nezaujatého
  4. januára 2020, 14:47 at 14:47
  Troska ste se sekli – mesto nie je sukromna osoba 😉 a legislativne su to dve odlisne entity – velmi zle prirovnanie

  Dakujem za konverzaciu
  Pekny den

 7. Velmi zle prirovnanie sukromna osoba a entita statu ako mesta uplne odlisne entity

  Nech sa Vam dari

 8. Je úplne jedno, či sú to rozdielné entity, podstata je tá istá a síce, že organizátor zodpovedá

 9. Pán Majko,je to smiešne,ako sa zase pokúšate z nešťastného príbehu vytĺcť politický kapitál,proste nemôžete viniť mesto z toho,že má občanov,ktorí porušujú zákon.Mesto nie je žiadna exekutiva.Neviem,či má vôbec mestská polícia právo niekoho zatknúť.

 10. Pre Haló. 4. januára 2020, 15:29 at 15:29

  Keď čítam Váš komentár pochybujem o tom, že či ste si vôbec článok prečítal, alebo či ste vôbec schopný rozmýšľať. Nechápem, ako ste dospel k názoru, že p. Majko spája Mesto Sereď ako organizátora akcie s pojmom exekutíva.
  Ešte raz pre HALÓ čítajte pomaly, aby ste pochopil: p. Majko nastolil otázku, či Mesto Sereď ako organizátor tejto akcie v dostatočnom rozsahu zabezpečil také podmienky pre výkon tejto akcie, aby v jej priebehu nedošlo k ohrozeniu
  života, zdravia a majetku občanov, ktorých na akciu vopred pozval.

 11. Primátor s tým má to, že každý organizátor nesie veškerú zodpovednosť za to, čo sa na ním organizovanej akcii stane. Určite ste niekedy v televízii videl ako pri automobilových pretekoch vyletelo auto z trate a vpálilo do divákov. Okamžite bola nastolená otázka, kto je za to zodpovedný, či organizátor zabezpečil a ako zabezpečil bezpečnosť pre divákov na celej trati, alebo či diváci napríklad neuposlúchli výzvu a zákaz usporiadateľov a napríklad nepreliezli bariéry a podobne. Alebo si predstavte, že by sa od mestského ohňostroja chytila oproti stojaca budova gymnázia a zhorela by do tla. Tiež by sa nikto nebral na zodpovednosť? V normálnom meste s normálnym primátorom by mesto okamžite vydalo aspoň nejaké hoci aj úbohé vyhlásenie. Len u nás sa Tomčányi asi skováva a niekde zaliezol. Myslím že toto ho plne charkterizuje.
  Odpoveď

 12. Ak mesto nemá nato , aby zabezpečilo úplnú bezpečnosť účastníkov, tak nech také akcie neporiada!!!

 13. Na toho strelca -kreténa sa stačí pozrieť a každý s IQ 49 ho pošikuje na psychiatriu. Orgán Polície SR mu vydá zbrojný preukaz. Myslí, že bez problémov mu schvália zbrojný aj na Zuzanu event. na SS 22.
  Úplatkárska Policajná akadémia, ale aj iné Oxforty a Sládkovičovu sa podobajúce univerzity v pohode napĺňajú podmienky vysokoškolského zdlelania pre policajtov. teda za komoušov to tiež nebolo nijako oslnivé najmä s tými doktormi práv, pričom poniektorí to zvládli až za 7 rokov a tri pokusy údajnej rigoróznej skúšky, ale titul JUDr. pred menom svieti. Presne ako ten blbeček JUDr. Zmajkovičová a jej podobní doktori práv ako sústružník Richter, ktorý ani nevie kedy zložil doktorskú skúšku a samozrejme nemá ani potuchy z čoho. Tušim aj Lolo- vyučený maliar – natierač izieb je doktorom práv. Možno som si to zmýlil len z niektorým z jeho spolužiakov. Aj údajný doktor filozof v Dolnej Stredy v pohode dopľňa zoznam. Tak sa na Slovensku nemáme čomu diviť.

 14. pre pre anonym:

  1) ZP a Registraciu zbraní nevydalo mesto – cize toto je prva parcialna chyba

  2) Konanie jednotlivca je druhou parcialnou chybou – pokial sa rozhodne strielat niekto kto ma ZP a byva par metrov – zlyhanie jednotlivca (sam to priznal a ma dostat trest)

  3) Tretia parcialna mozna chyba – Organizator ma urobit vsetky kroky, ktore moze s prihliadnutim na moznosti ake ma, aby co najviac eliminoval podobne situacie – toto nedokaze teraz nikto povedat – musis a to forezne vyhodnotit

  4) Stat ma garantovat bezpecnostnost obcanov – ak ideme tvrdit, ze zlyhalo mesto, prosim obratte sa na MV – ktore napriklad vydalo ZP sposobilej osobe

 15. a este si neodpustim:

  Prirovnavat spadnutie branky ku skratu svojpravnegho cloveka a jeho konaniu zasa len dokazuje ako nepresne rozmyslate a miesate Sosovicu s Kiwi

  Dakujem za komverzaciu a prajem pekny vecer

 16. to ste vyriesili, mozno o rok by mali preventivne aj Vas zadrzat, aby ste nahodou nedostali skrat a nestrielali 🙂 – a budem sa tam citit bezpecnejsie

 17. Pre vsetkych uvaharov:

  – co by sa stalo keby dnes dieta skocilo do cesty soferovi, ktory siel na cervenu

  – co by sa stalo keby vybuchol plyn

  – co by sa stalo keby vodic nezvladol pod vplyvom alkoholu riadenie a v palil do davu inak bezna 20 rocna prax v Seredi

  Viete co by sa stalo? Boli by to tragedie a nastalo by vysetrovanie. Na Silvestra sa tragedia nestala, ale aj tak dotycneho skrat ma byt nalezite potrestany

  Spajat vsak kauzy neopravnenych/opravnenych odmien so skratom strelby jednotlivca, ktoremu bol vydany ZP (nevydalo mesto) je vrchol ubohosti.

 18. ja navrhujem pre buduce akcie mesta:

  – privolat armadu a SIS
  – oplotit priestor akcie a za plot vpustit legitimovanych obcanov bez ZP a lekarskym vysetrenim
  – vrtulnikom monitorovat priestor a podozrive spravanie
  – na strechy nasadit ostrelovacov
  – vsetkych zucastnenych poucit ako sa zachovat ked niekto predsa len zahaji palbu

  Toto odporucam teda mestu nakolko zodpoveda za taketo akcie

 19. Pre všetkých diskutujúcich, ktorí zjavne spochybňujú charakter článku p. Majka, ktorý je predmetom tejto diskusie upozorňujem, že bez väčšej námahy im google vychrlí dostatok článkov v ktorých sa spomínajú bezpečnostné opatrenia jednotlivých slovenských miest súvisiacich s oslavou príchodu nového roku a organizovania ohňostrojov. Je úplne jedno či sa v konečnom dôsledku organizovanej akcie zúčastnia tisícky, alebo stovky občanov. Zvyčajne organizátor zabezpečuje:

  – posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby a zdravotníkmi

  – vymedzenie priestoru kde organizované podujatie prebieha s prijatým takých opatrení, aby do tohto priestoru bol zamedzený prístup motorovým vozidlám

  – vstup do tohto priestoru je kontrolovaný a sú vykonávané preventívne prehliadky, aby nebol vstup umožnený osobám zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných omamných alebo psychotropných látok. Cieľom takýchto kontrol je zabrániť tomu, aby návštevníci neprinášali sklenené fľaše, rôzne tyče, zábavnú pyrotechniku, zbrane ktorými by mohli ohroziť ostatných účastníkov

  – na nevyhnutnú dobu tesne pred ohňostrojom a v jeho priebehu sa zabezpečuje neprejazdnosť okolitých ulíc

  – atď

  Takéto opatrenia bývajú prijaté najmä na ochranu verejného poriadku, života a zdravia občanov, majetku, zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ako aj bezpečnosti prítomných osôb z dôvodu, že sa dá predpokladať zvýšená koncentrácia osôb z ktorých časť môže byť vo zvýšenej miere pod vplyvom alkoholu, alebo iných omamných látok. Či tak bolo aspoň z časti v Seredi nedokážem posúdiť, nakoľko som zúčastnený nebol. Nech si to vyhodnotia občania, ktorí boli prítomný.

 20. Ďakujem za prejavenú poctu ale novinár nie som.Len môj veľmi stručný pohľad na časť školstva socialistického a teraz kapitalistického. Policajti v pohode strieľajú na auto na diaľnici pri Malackách. A čo sa stalo zodpovedným ? Nič. Pôvodne som chcel napísať V. H. Toto nie je o politike, ale o etike. Na základe čoho ten samopalník samostatnej roty Perlovka dostal povolenie na tých pár gumipušiek ? To opäť nepovažujem za politikum, ale etiku. Nuž a samotné prehlásenie samopalníka už len priklincovalo jeho IQ. Jeho obhajoba? Však som bol ožratý ako sviňa…… A on je držiteľ zbrojného preukazu ? Takto si príslušný policajt vydávajúci zbrojné preukazy plní svoje povinnosti ? Už sa teším na tlačovú mluvčí KP Trnava, ktorá nám oznámi, že policajt konal presne v súlade so zákonom. Koľko spoluobčanov tráviacich určitu časť svojho života v Záluží má zbrojný preukaz ? Pokiaľ si niekto myslí, že toto je o politike, ja si dovolím mať iný názor.

 21. Zákon o výbušninách
  Oznamovanie ohňostrojov

  (1) Ohňostroj možno uskutočniť len po oznámení obci,7) a to najneskôr 10 dní pred termínom jeho vykonania.
  (2) Oznámenie obsahuje
  a) meno, priezvisko a adresu osoby zodpovednej za ohňostroj, číslo a dátum vydania preukazu odpaľovača ohňostrojov a názov orgánu, ktorý ho vydal,
  b) miesto, druh a rozsah ohňostroja, vrátane dátumu a hodiny začiatku a jeho trvanie,
  c) stručný opis okolia v okruhu 300 m doložený situačným náčrtkom s osobitným vyznačením objektov a zariadení so zvýšeným nebezpečenstvom požiaru, vrátane určenia protipožiarnych a zdravotníckych opatrení.
  (3) Odpis oznámenia sa zasiela polícii.

  A toto bolo zo strany organizátora splnené?

 22. Môže mi niekto normálny povedať,čo do toho stále miesate ohňostroj a jeho zabezpečenie?

 23. Maly sumar k diskusii od autora clanku:

  – zodpovednost ORGANIZATORA za akciu (aj bezpecnost ucastnikov) neurcuje Majko, ale prislusny zakon

  – zakon UKLADA ORGANIZATOROVI AJ POVINNOSTI, ktore je POVINNY zabezpecit a je za ich zabezpecenie ZODPOVEDNY

  – zodpovednost u organizatora nenesie zahradnik ci vratnik, resp. aj za pripadne NEKONANIE alebo nesplnenie si uloh poverenymi osobami, nesie zodpovednost statutar firmy, organizacie, mesta

  – statutarom mesta je Tomcanyi. Ja som ho sice nevolil, no ziskal podporu ludi, ktori mu zaroven nadelili aj POVINNOSTI. Nemozem teda ja zato, ze primatorom je Tomcanyi a jeho zastupcom Veselicky, ale ich volici a primator. Ak by sa zodpovedna osoba na jeho poste volala napr. Novak, meno Tomcanyi by v suvislosti s funkciou statutara mesta spominane pochopitelne nebolo.

  – ani v jednej vete v mojom clanku NENAJDETE tvrdenie, ze snad za STRELCA, teda za jeho konkretne konanie zodpoveda organizator.
  Zato v clanku najdete konstatovanie, ze ORGANIZATOR NEKONAL ani po vystrielani 2 zasobnikov zo samopalu.

  Kedze som predpokladal povrchnost v citani vacsieho mnozstva ludi, dovolil som si vo zvyraznenom texte napisat toto:

  “Preto sa natíska oprávnená otázka – ak organizátor nereagoval na vystrieľanie dvoch zásobníkov zo samopalu v dávkach a výstrelov ostrou muníciou z pištole teraz, sú občania na mestských akciách v bezpečí? A ďalej otázka – to potrebuje organizátor akcie aby nebezpečné konanie na verejnej akcii vyhodnotil za hrozbu pre verejnosť snáď nasadenie delostrelectva?”

  Ak ale niekto text necita a jeho mentalne vybavenie staci vylucne na prijimanie informacii z obrazkov, nemal by sa zapajat ani do diskusie, lebo od strapnovania sa ho chrani iba ak anonymita.

  – – tvrdim a opakujem / zdoraznujem – to, co sa udialo a NEkonanie kompetentnych a zakonom zmocnenych organov je MIMORIADNE VAZNYM PROBLEMOM, ktorym by sa mali zaoberat kompetentne organy.

  Prave na zaklade tejto udalosti, by na MINV mali spracovat manual, ako maju postupovat organizatori a ozbrojene zlozky v obdobnych pripadoch, nakolko nestoji otazka ci pride k opakovaniu podobnej situuacie, ale ake to bude mat nasledky.

  – od organizator, teda vedenia mesta by normalne clovek ocakaval OKAMZITU REAKCIU v prvom rade zacinajucu VEREJNYM OSPRAVEDLNENIM SA pritomnym a streľbou potencialne ohrozenym OBCANOM za NEZVLADNUTIE organizacie verejnej akcie, na ktoru boli obcania Mestom Sered pozvani.

  – to, ze znovu vedenie mesta zaliezlo a caka az kauza ako tak utichne svedci o urovni primatora Tomcanyiho, jeho zastupcu a hovorcu Veselickeho a reputaciu mesta mozu zachranit este stale rozumni (aspon niektori) poslanci MsZ a to VEREJNYM ODSUDENIM ZLYHANIA organizatora a prijatim opatreni, ktore vylucia OPAKOVANIE SA TAKEHOTO ZLYHANIA.

  – pre jednoduchsich citatelov zopakujem:
  Mesto nemoze niest zodpovednost za konanie strelcov, ale nespochybnjtelne zodpoveda za to, ze REALNE NEBEZPECENSTVO ORGANIZATOR nespozoroval ani vystrielanim dvoch zasobnikov zo samopalu a presne neurceneho poctu ostrej municie v DAVE OBCANOV pozostavajucom rovnako z dospelych, ako deti.

  Mam zato, ze prokurator by z uradnej povinnosti mal zacat trestne stihanie a riadne vysetrovanie vo veci vseobecneho ohrozenia, nakolko vyhodnocovat ex post ze sa vlastne nic nestalo znamena podcenovat situaciu a VEDOME UMOZNIT JEJ OPAKOVANIE.

  Myslim si ze kazdemu sudnemu cloveku je uplne jasne, ze pri najblizsej prilezitosti / podobnej situacii sa bude pozerat na to, ake opatrenia boli kompetentnymi organmi vyvodene a co bolo spravene tu a teraz.

  – to, ako sa M. Keller verejne postavil k svojmu zlyhaniu po vytriezveni hodnotim MIMORIADNE KLADNE a je mi uplne jedno, kto si co o tom mysli. Evidentne si svoje zlyhanie uvedomil a prijal nevyhnutnost niest nasledky.

  Zial musim povedat, ze konkretne v tomto pocinani je daleko nad primatorom a jeho zastupcom (teda organizatorom), ktori sa jednoducho schovali a tichucko vyckavaju.

  – vyjadrovat sa k ludom inym sposobom zlahcujucim konanie strelcov nepovazujem za zmysluplne, resp. povazujem za plytvanie svojho vlastneho casu.

 24. pred gymnázium ! Ale hento je pred perlovkou.
  Týmto spôsobom a zmýšľaním keď niekto napadne človeka pred hubertom tak za to bude niesť zodpovednosť mesto ? Pretože aj Hubert je pred gymnáziom

 25. Seredan 5. januára 2020, 1:05 at 1:05 – netusim, co by ste rad pocul…

  Viem vsak isto, ze svedkovia uplne JEDNOZNACNE POTVRDILI SVOJU UCAST na ohnostroji, teda akcii organizovanej Mestom Sered.

 26. ano cize pointa je: priznal si ze na vine je vydanie ZP a nie pan Ve. a pan To. ako je poukazovane

 27. ano cize pointa je: priznal si ze na vine je vydanie ZP a nie pan Ve. a pan To. ako je poukazovane

 28. Pán Majko,všetci vieme čo sa stalo,všetci sme za to aby sa nezopakovalo,a všetci sme za to,že to bol trestný čin..Tento trestný čin bol ohlásený,prišla polícia.Teraz ,došla polícia mestská,alebo aká,až potiaľ a to ,že nekonali ako by mali,tak s Vami súhlasím.Toto hrubé porušenie zákona sa stalo POCAS ohňostroja,ja si myslím,že trošku sa tu zamenuju kompetencie.Teraz sa vyvodzuje dosledky.,a s tým nemá mesto ozaj nič spoločného.Konkretnu chybu spravili dvaja policajti,ktorí nedocenili nebezpečnú situáciu a dohovorili teda opitému občanovi aby to už teda nerobil.Mesto vyvodí zrejme dôsledky a na rok ohňostroj nebude.(čo by bolo dobré),Nuž ale ,nerozumiem teraz tomu,čím sa vlastne mesto previnilo.

 29. čo chcete od mestskej polície od tých darmožráčov ? Sedia ako idioti dvaja v aute ktoré svieti kúri lebo je naštartované a toto auto je odstavené pri zástavke autobusu pred viaduktom a čakajú – nože treba sa primátora spýtať a to
  1/ koľko stojí ich plat každý deň 2 osoby
  2/koľko spálili benzínu lebo auto neustále vrčí – či je to ekonomické
  3/musia sedieť v aute ? prečo svoje tučné ryte nepreháňajú peší !!

  Videli ste už niekedy tých idiotov nedonosených že by robili výkon služby ako pešia hliadka. Ja som nevidel ani vo dne a ani v noci.
  Títo darmožráči a je ich neúrekom žijú z našich daní.

 30. Takže strelec Keller je nakonec ten dobrý,Tomčáni s Veselickým su tí zlí:)))zbohom zdravý rozum

 31. Nie je to pravda – vela krat pomohli mne aj mojim znamm a ked bude treba kludne ich obhajim aj na verejnosti.

 32. Zopár zadubencov tu útočí na Majka ako svorka vypustená malým Kočnerom. Čo myslíte ako by to pokračovalo, keby tam bolo 10 mŕtvych? Začalo by sa zisťovať ako a prečo sa to stalo. Aký bol motív strelca a čo UROBIL, ALEBO NEUROBIL organizátor pre bezpečnosť akcie. Zisťovalo by sa, koľko tam vôbec bolo usporiadateľov, či náhodou jediným usporiadateľom nebol len odpaľovač Himpán, koľko hliadok Mestskej polície tam bolo, či si usporiadateľ splnil svoju povinnosť danú zákonom a odovzdal na polícii dokumenty vyžadované zákonom, či štátna polícia na základe oznámenia usporiadateľa teda v konečnom dôsledku Tomčányiho konala tak ako mala, napríklad či nasadila dostatok hliadok a podobne.
  Zadubenci, ešte ste stále nepochopili, že kladením otázok Majko len chráni vašu bezpečnosť do budúcna? Že po tomto prúseri Tomčáni bude musieť do budúcna aj niečo pre vašu bezpečnosť urobiť a nielen brať štvortisícový plat?

 33. Fiha mazu sa prispevky a pan zurnalista si nasledne napise komentar pod menom zadubenci

  SOL je portal jedneho muza, ktory si tu podla seba zmaze co uzna za vhodne

 34. Dobry den Zadubenci,

  Nenavazajte sa do Majka, on cestne a so ctou Chrani zaujem vas vsetkych a myslim, ze vas ma rad, prosim nekryvdite mu a stojte pri nom v heho boji proti nespravodlivosti a utlaku, ktory je pachany na vas vsetkych. Nebudte ovecky.

 35. Organizator, v tomto pripade Mesto Sered (keby bol organizatorom Lolo alebo ktokolvek iny, tak by to bolo o nom) neodhalilo hroziace nebezpecenstvo z konania dvoch strelcov na verejnom podujati ani po vystrielani dvoch zasobnikov zo samopalu.

  Zistovanie co sposobilo toto zlyhanie – nedostatok organizatorov, neprofesionalna organizacia ci ine, nie je na mediach, ale na kompetentnych osobach.

  Preco je tak dolezite identifikacia nebezpecenstva vcas?

  Lebo ide o verejnu akciu s pritomnostou stoviek dospelych a deti. Ak niekomu preskoci, zoberie zbran nabitu ostrou municiou a bude strielat, mame z akcie jatky.

  Podcenovat a obhajovat nezvladnutie situacie je este horsie, ako nepoucit sa zo zlyhania.

  Mam zato, ze som dostatocne zosumarizoval fakty a to som vychadzal zo zakonov, ktore si moze najst na nete kazdy sam.
  Problem je, ze nikomu sa nechce a tak nerozumie, nechape, netusi – ale vypisuje a kritizuje tych, ktorym sa chce, vedia a tusia k comu doslo. POZOR! Doslo, nie mohlo dojst. Lebo ostra municia pri strelbe podla nabojnic najdenych na mieste pouzita bola.

  Ano, som si vedomy toho, ze je tu zopar ludi, ktoym nevyhovuje pomenovavanie veci pravymi menami. Ale to uz nie je moj problem. Ja som na mieste bol, mam vypovede svedkov, strelca, zoznam policiou odobratej municie a zbrani a na rozdiel od niektorych anonymnych primitivov osocujucich tych, ktori priamo na akcii ani neboli, ja sa pod svoje vyjadrenia podpisujem.

 36. 10 mrtvych – prosim Vas nepiste hovadiny a nerobte paniku, ci bavime sa v duchu, co ak by zaspal vodic autobusu (mikrospanok) a napalil to do davu na priechode

 37. sered 5. januára 2020, 9:22 at 9:22 – ano, zbohom zdarvy rozum pri prispevku, aky ste napisal.

  Strelec Keller nie je dobry, je tym, kto zjavne nezakonne strielal zo samopalu na verejnej akcii. Bol ozraty ako prasa a tak bol pre spolocnost a pritomnych nebezpecny.
  Faktom ale je, ze sa priznal, olutoval svoje konanie a ospravedlnil sa za neho. Trest ho neminie, jeho vysku ale musi urcit sud.

  Ostatne je v mojom predchadzajucom prispevku.

 38. Anonym 5. januára 2020, 10:43 at 10:43 – mylite sa, ja som Vami oznaceny prispevok nepisal. Napisal som 3 prispevky vratane tohto a pod nimi som podpisany. Nie som odkazany pisat anonymne a nerobim tak.

 39. Anonym 5. januára 2020, 10:43 at 10:43 – na akcii poriadanej Mestom Sered som nebol a nebol som ani spoluorganizatorom a rovnako ani SOL. Preto za jej priebeh, policajny zakrok, ani samotne konanie nenesieme ZIADNU ZODPOVEDNOST.

  Preto akekolvek otazky smerujte sa kompetentne osoby.

 40. Súhlasím. Každý tu len útočí na p. Majka, alebo mudruje. Kto z vyššie diskutujúcich podal podnet na inšpekciu? Opäť len čakáte že to niekto spraví za Vás alebo sa to “ututle “ do zabudnutia.

  Mne je jedno kto je organizátorom, má si splniť svoje povinnosti! / oznamovaciu aj povinnosť z hľadiska bezpečnosti/
  Mne je jedno kto mal práve službu z policajtov mal si splniť svoju povinnosť!/ zdokumentovať, zaistiť …/
  Mne je jedno akí “magori” strieľali mali byť zadržaný a niesť zodpovednosť!!

 41. neda nam zareagovat – mame pocit, ze to s tym utocenim je to naopak alebo prinajmensom rovnocenne a prave “To” pouziva latentne agresivno-asertivne metody retoriky pricom “To” ma silnu konverzacnu zbran – zmazanie prispevkov v pripade konverzacnej nudze.

 42. Ano – mam screenshoty a pritom okrem slusnej vymeny nazorov s vtipnymi poznamkami v nich nic ine nevhodne nebolo

 43. pre anonym
  Samopal vzor 58 je útočná zbraň s dostrelom viac ako dva kilometre. Keby bol mal strelec nabité ostrými a vystieľal by do davu dva zásobníky čo je 60 nábojov, s veľkou pravdepodobnosťou by bolo mŕvyych viac ako 10. Na tom však nezáleží. Majko tu kladie legitímne otázky. Len sa divým tým, ktorí tu miesto toho, aby oni sami kládli otázky Tomčányimu útočia na Majka. Každý v tomto meste, alebo minimálne tí čo tam boli by mali poslať mail s týmito otázkami primátorovi Tomčányimu. Ak má čisté svedomie a nič nezanedbal, nemal by mať problém na tieto otázky odpovedať. On ale zatial čučí ako voš pod chrastou. Ani on, ani hovorca nevydali žiadne stanovisko k tak vážnemu incidentu ako je strielanie aj s ostrými na mestskej akcii.
  Mali by sme sa pýtať koľko mestských policajtov bolo na akcii. Videl ich vôbec niekto? Koľko štátnych policajtov bola na akcii? Videl ich tam niekto z vás? Bol riaditeľ štátnej polície oboznámený s akciou a bol oficiálne požiadaný o súčinnoť? Videl niekto o tom nejaký písomný dokument ako to vyžaduje zákon? Koľko tam bolo dostatočne viditeľne označených usporiadateľov. Lebo ak aj boli a neboli označení tak vlastne všetci čo tam prišli boli organizátori. Videl tých organizátorov niekto? Buďme radi že sa nikomu nič nestalo. Ale na budúce nemusíme mať toľko šťastia.

 44. Pan Majko,

  Vsimla som si, ze ste naozaj zmazali prispevky napriklad:

  Jeden pisatel Vas asi dva krat vyzval, aby ste vysvetlili co myslite pod pojmom “Jednoduchsi citatelia”, ktorym ste oznacili citatelov (alebo len podaktorych-neviem).

  Teraz Vas chcem vyzvat uz ale aj ja, kedze odpovede sme sa nedockali.

  Bolo tam este uvedene v tom prispevku prirovnanie
  Jednoduchy citatel/Jednoduchy Novinar/Jednoduchy Portal
  ci to mame v tomto duchu chapat.

 45. idioti, ak nie ste schopní vyhĺadať si tu vlastné príspevky tak tu nevypisujte a neobviňujte Majka že nemá nič iné na robote len mazať vaše príspevky.

 46. Pan Kurbel,

  Ved mate pravdu, z Vasho pohladu, a Vas celkom Chapem, avsak sposob akym to prezentuje nezaujaty pan Zurnalista vrha skorej tendencne svetlo respektive tendencny tien – a zadubenost, ego, amaterizmus tohto pana Zurnalistu skodia napr. aj Vam a hlavne serioznej Zurnalistike.

  Vy mate moju podporu.

 47. neťahaj nás do rodiny.viacerí to už zbadali že to maže.možno sa učil u Luboša Blahu

 48. Odpusti si taketo vyjadrenia – viacero prispevkov bolo odstranenych, niektore boli zbytocne, ale niektore celkom k veci.

  Alebo ty si ten “Nejednoduchsi” citatel?

 49. Súhlasím. Každý tu len útočí na p. Majka, alebo mudruje. Kto z vyššie diskutujúcich podal podnet na inšpekciu? Opäť len čakáte že to niekto spraví za Vás alebo sa to “ututle “ do zabudnutia.

  Mne je jedno kto je organizátorom, má si splniť svoje povinnosti! / oznamovaciu aj povinnosť z hľadiska bezpečnosti/
  Mne je jedno kto mal práve službu z policajtov mal si splniť svoju povinnosť!/ zdokumentovať, zaistiť …/
  Mne je jedno akí “magori” strieľali mali byť zadržaný a niesť zodpovednosť!!

 50. Bohuš 5. januára 2020, 11:17 at 11:17 – uz samotna Tvoja otazka je divna.

  Samozrejme, ze administrator (pred volbami boli plateni 3 admini) stahuje do archivu (NEMAZE!) anonymne diskusne prispevky osocujuce SOL a autorov clankov. Zpravidla ide o texty v pocte 3 az desiatok od jedneho pisatela, ktory sa utokmi na SOL snazi navodit zdanie, ze ide o viacej ludi.

  Deje sa to vzdy, ked noviny svojim clankom takpovediac trafia do cierneho a poukazu na nezakonne praktiky ludi, ktoi by boli radi, aby sa vec neriesila, alebo aspon aby neboli spominani menami a zastavanymi funkciami.

  Toto je situacia, kedy su utoky na SOL a mna uplne zjavne chore, lebo ani noviny a ani ja sme neboli spoluorganizatormi akcie a dokonca sme sa jej ani nezucastnili.

  Reagovali sme az na vyzvu svedkov kedze kompetentne organy NEKONALI a skutok sa preukazatelne stal.

  Ano, ked nieco riesim ja, veci sa hybu. Poznam system a tak viem, co je potrebne spravit. A samozrejme ze medializacia NEKONANIA kompetentnych osob je POVINNOSTOU MEDII.

  Otazky skor treba smerovat na media, ktore standardne o Seredi informuju, ale tieto temy ignoruju. Nie SOL, ale oni su ti, ktori si neplnia povinnosti a ucel – teda informovanie verejnosti o diani v meste.

  Ja samozrejme s utokmi pocitam a som na ne zvyknuty. Samozrejme ze tam kde to uznam za vhodne a potrebne a ucelne, sa aj branim.

  Faktom je, ze nenecham SOL na necestny boj na nase naklady pre anonymov pisucich cez anonymizery len preto, aby odputali pozornost od temy alebo diskusiu presmerovali na temu uplne inu.
  Ich konanie je priehladne a neakceptuje ho uz ziadne medium a dokonca opatrenia proti sireniu cielenej propagandy je konecne nuteny robit aj FB.

  Ja anonymne nepisem a tak som v neskutocnej nevyhode oproti anonymom. Obranu mam ale pomerne jednoduchu. Moje odporucanie je na spamovanie diskusie vyuzit ine medium. Ferove a plne demokraticke, nie?

 51. Sereď užíva uż dlhé roky prívlastok ” štát v štáte”.. otazka je prečo je tomu tak. Zjavne kompetentní nekonajú tak, ako im vyplíva z výkonu ich povolania. Samy si občania slobodne volia svojich zástupcov mesta tak potom načo tie útoky na nich, keď si ich občania zvolili. Napr. keď si zvolia verejne známeho občana alkoholika, tak iné nemożu očakávat od neho len to, že bude non stop naliaty v urade. Takže ked si zvolili p. Tomčanyho, tak musia si byt vedomí jeho kvalít v úrade. Tento incident ktorý sa stal je zodpovesnosťou jedinca.Dotyčny páchateľ nieje zbaveny svojpravnosti očividne ked je drźitelľom zbrojneho preukazu a má k zbraniam platne doklady atd. Takže tu sa możeme baviť iba v rovine tej, že zlihal ľudsky faktor v jeho prípade po poużití alkoholu także zodpovednosť za jeho konanie nesie len on sam nikto iný. Bol poučeni pri vydaní zbrojneho preukazu ako sa má správat ako držitel preukazu a vlastnik strelnych zbraní a ako a kedy môže a hlavne kde a za akých podmienok môže použit zbraň ktorú vlastní. Takže vedomosti určite má a podľa toho sa má aj chovať a postupovať zodpovedne a dodržiavať literu zákona o zbraniach a strelive. Mesto v pripade verejnych akcií je povinne zabezpečit riadny chod akcie a hlavne bezpečnosť občanov ktorý sa nachádzajú na danej akcii. To mestu tiež prislucha ako organizatorovi verejnych akcii. Ale v tomto prípade nemyslim, že mesto je zodpovedné za tento incident. Nikto nieje zodpovední za konanie jedinca len on sám. Mesto by sa malo ohradiť k danej veci a vyjadriť svoje stanovisko ale preberať nejakú zodpovednosť zato že jedinec konal tak ako konal si myslim nieje na mieste. Každy má názor na p. Majka rozdielny.. to je v poriadku je demokracia a každý má právo sa vyjadriť. Ale mali by občania trocha pouvažovať nad tým čo píšu na jeho adresu. On sa snaží už dlhé roky poukazovať na život a situaciu v meste a prostredníctvom portalu ktorý vytvoril pre občanov dáva info všetkym bez rozdielu. Utoky na jeho osobu preto niesu na mieste. Pouvažoval by som kym napíšem niečo na jeho adresu či ja som aktívnejší v boji za kvalitnejší a bezpečnejší život v meste. Jemu patrí v prvom rade obdiv a vďaka zato čo robí pre mesto. Takže občania by mali viac svoje postrehy adresovať priamo na vedenie mesta za čo ich z daní aj platia. Takže ešte raz ten incident je témou pre organy polície a mesto ako také k tomu može pristúpiť len spoluprácou a sučinnosťou z policiou a vyvodenim dôsledkov čo mohlo urobiť viac pre bezpečnosť občanov na verejnej akcii ktoru organizovalo a aj do budúcnosti čo može urobiť a aké má nato dostupné prostriedky aby boli občania spokojní a cítili sa bezpečne v každej situacii.

 52. Anonym 5. januára 2020, 12:09 at 12:09 – ani len sa nesnazte pod clankom zaoberajucim sa nezvladnutim organizacie mestskeho podujatia a strelby samopalom na verejnosti klast otazky mne, co s akciou nemam nic spolocne.

  Nie som osobou platenou z dani obcanov, som fyzicka osoba a NIE som povinny zabijat vlastny cas odpovedami na Vase otazky.

  Ak sa Vam nepaci moj clanok – necitajte ho.
  Ak nie ste spokojny so SOL, najsite si ine medium, ktore Vam bude vyhovovat.

  To je demokracia.

 53. Pan Majko,

  Vy ste odbornik na IT technologie?
  Splna Vas verejny portal “Security requirements”?

  Pardon – neosocujem len sa pytam.

 54. Pan Majko – akceptujem cast Vasej odpoved a priatelsky sa informativne pytam “Kde ste studovali Zurnalistiku?”.

  Ak nechcete odpovedat pochopim to.

  Dakujem

 55. Anonym 5. januára 2020, 12:51 at 12:51 – je tomu niekolko mesiacov, co sme celili organizovanemu utoku asi 35 podani na Urad na ochranu osobnych udajov.

  Ustali sme podania v plnom rozsahu a utoky boli neopodstatnene.
  Ale vdaka za pripomenutie, este som o organizovanom utoku konkretnych osob nepisal – pripravim podklady a budem menovat tych, ktori sa aj touto cestou snazili zablokovat noviny upozornujuce na NEtransparentne samospravy a konkretne NEzakonne konania konkretnych volenych zastupcov v nich.

  Tak rozmyslam, ako som na tak zavaznu vec mohol zabudnut? Su tam fakt zaujimave mena, ktorych prepojenim vznikne zaujimava struktura organizovanej skupiny, pre ktoru je SOL nepohodlne.

  Este raz vdaka za pripomenutie doteraz nezverejneneho cieleneho utoku na slobodu slova konkretnymi volenymi funkcionarmi samosprav v regione.

 56. To že má niekto vyštudovanú žurnalistiku ešte neznamená že je novinár. A že niekto žurnalistiku neštudoval neznamená že nemôže byt dobrý novinár Majo svojim talentom a húževnatosťou dokázal vybudovať najúspešnejšie noviny na Slovensku vo svojej kategórii A čo ste dokázali vy?

 57. Prosim Vas velmi pekne nearchivovat tento prispevok:

  Do cierneho trafil clanok ano / rovnako vsak trafili do cierneho aj niektore pomazane (Archivne) komentare, Niektore su stale v kontexte zobrazene.

  Problemom je – ze toto medium je nieco ine ako FB – pan Majko Vas vnimame nieco ako Majitela, Pisatela, Moderatora a Administrator zaroven.

  Z Vasho pohladu je dost subjektivne mazat vyhodnocovat a rozhodovat kto co napisal, kolki a podobne.

  Toto takto nie pan Majko – od tohoto sa odosobnite prosim Vas – inak verim ze Vasa cinnost moze byt prospesna a urcite aj bola vniektorych pripadov.

  Zelam Vam pevne nervy a prajem Vam Vela uspechov

 58. Miloš,počul som o tebe dosť zlé veci ktorým neverím,lebo ťa poznám.ale čítaním tejto diskusie som na pochybách. dúfam že sú to len seredské klebety.

 59. keď počítaš Sereď za Slovensko.Tak určitéééééé. ale vSeredi a okolí ho poznajú.poznám ludí zo Serede a SOL a M.Majko im nič nehovorí.

 60. Gratulujem, otazka bola ina, nie co kto vytvoril, ale kde studoval Zurnalistiku – odpoved moze byt aj Nikde – ved nikto ho za to neosocuje – preco to tak vnimate?

  Dobre teda tak odpoviem:
  Spoluvytvorit jednu z najpredavanejsich hier vo svojej kategorii na svete dostupnu na appstore.

  Pekny den

 61. Veselicky je jeden typicky arogantny posluhovac,ritolez,podrztaska,nic viac,nic menej,presne podla vzoru ficoidnych smerackych sudruhov-poskokov-posluhovacov…p.Majko,len do nich,hajzlov….

 62. Anonym 5. januára 2020, 12:53 at 12:53 – napriev Vasim predchadzajucim utokom Vam odpovedat som ochotny.

  Zurnalistiku som nestudoval, pretoze minuly rezim mi to NEDOVOLIL.

  Na fakultu zurnalistiky som sa hlasil po maturite. Skusky som urobil a talentove mi boli odpustene, lebo ako jediny z uchadzacov som nepredlozil vlastnu tvorbu na vytrhnutom papieri zo zosita v podobe troch basniciek, alebo dennicek pisany pocas puberty, ale dva plne sanony VTEDY uz publikovanych materialov v dennej tlaci, podnikovych novinach a okresnych novinach a to ako v GA, tak v TN.
  Zaroven pocas studia na strednej skole som sa 2X dostal do celostatneho – teda vratane Ciech, nielen na Slovensku, a 2X krajskeho kola v tvorbe SOC a to pracami, z ktorych sa jedna doteraz nachadza ako studijny material v Muzeu Slovenskeho krasu a ochrany prirody – moja praca bola vystavena aj v seredskom muzeu – foto najdete v archive SOL.

  Na zurnalistiku som prijaty nebol, pretoze moj kadrovy profil nevyhovoval vtedajsej dobe – moj otec v 1968 roku na protest vpadu okupacnych vojs Varsavskej zmluvy vystupil z KSS a ja som nebol ani len cakatelom na vstup.

  To ale neprekazalo tomu, aby mi neponukli pracu v podnikovych novinach, kde som profesionalne redaktora robil az do roku 1992 (od 1987), kedy som z pozicie odisiel a zacal som podnikat. Teda este pred vznikom samostatnej SR.

  Vsetky podklady mojej tvorby mam v archive dodnes.

  Necitim potrebu a nemam povinnost o tom pisat, ci sa chvalit. Ale nemam dovod tajit to, konieckoncov dokonca clanky v danej dobe uverejnene o uspechoch mnou dosiahnutych v Pravde, Smene a Zivote su volne dostupne doteraz.

  Nasledne som sa intenzivne venoval marketingu a tvorbe reklamy, kde mam niekolko prvenstiev v tvorbe jedinecnych designov aut dodnes vyuzivanych v bezpecnostnych zlozkach, ako aj priemyselnych vzrov, ktorych vyuzivanie som ZDARMA poskytol verejnosti.

  Asi pred 12 rokmi som sa rozhodol zalozit vlastne media, kde som ich autorom, a som autorom aj systemu v case, kedy sa jednalo o uplne zaciatky v tomto segmente. Povedane inak, vyvynuli sme nieco, co je dnes standardom.

  Tymto povazujem tuto temu za uzatvorenu a kedze je mimo temu clanku, jej dalsie rozvijanie za ukoncene.

 63. Divím sa koľko zloby sú niektorí ľudia schopní vychŕliť na adresu Majka. Pritom si kľudne mohol povedať mňa sa to netýka ja som tam nebol. Za to že kladie otázky za nás čo sa sami bojíme ozvať by sme mali byť vďační a nie ho oplúvať. Ak by niekto z vás čo ste tam boli prišiel o manželku, syna či dcéru, nepochybne by už dávno kládol tie isté otázky tým istým ľuďom ako MAJKO

 64. Dakujem za odpoved a nemate zaco, skorej som sa vsak pytal na bezecnost voci citatelom nie ochrana Vas.

  Este raz dakujem

 65. Elan 5. januára 2020, 13:02 at 13:02 – nemate pravdu v tom, ze sa jedna o jednu osobu. Adminov je aj dnes viac, ja som len jednym z nich.
  Som zakladatelom SOL a nikdy som sa neskryval anonymne ako v clankoch, tak v diskusii. Vzdy pisem aj citlive prispevky pod svojim menom, co nevyhovuje konkretnym ludom – preto aj podpalene auto a dalsie vyhrazky.

 66. Bohuš 5. januára 2020, 13:03 at 13:03 – prisi osobne, dam Ti precitat vypovede konkretnych ludi zo spisov pred vysetrovatelmi a tam sa docitas veci…

  Viem, dost urcite neprides – nemaj ale obavy. Prakticky vsetko bude casom zverejnene v knihe, ktoru pripravujem. Takze o to neprides tak ci tak…

 67. Pan Majko,

  To samozrejme aj napriek nasej vymene nazorov a mozno aj poznamkam s posmenym tonom mi je samozrejme luto.

  V niektorych veciach s Vami nesuhlasim, ale to co pisete ze sa Vam stalo odsudzujem a vzdy si Vas v tejto veci moralne zastanem.

  S pozdravom bohuzial Anonym

  Ja svoje meno nezverejnim pretoze je tu moznost pisat ako anonym tak mi to prosim nevycitajte
  Dakujem

 68. prečo by som nemal prísť.viem kde bývaš kde máš ateliér a aj ako vyzeráš.ja si ťa nájdem 🙂 ale teraz vážne keď budem mať trochu času tak ti zavolám a dáme pokec

 69. Divne, koľko trapnych komentov, pomaly braniacich strelca, sa tu nachadza. Ludia, vy ste fakt pri*ebani???? Ako mozete toho vola branit?? Co ak by pouzil ostre naboje a co ak by zasiahol vasho blizhlkeho??? Je fuk, ci pouzil slepe alebo nie, ale podstatne je, ze vobec strielal. Vy toho magora este branite podaktori?? Potom sa divme, ze je mesto tam, kde je….

 70. Navrhujem Archivaciu teda odstranenie prispevok “Onanym 5. januára 2020, 15:07 at 15:07”

  Pan Onanym je mimo kontext, udajne tu niekto obahujuje strelca 😉

  Pan asi moc vypil na Silvestra alebo nechape, ze cela diskusia nie je o obhajobe strelca 🙂

 71. Je to tak, tu sa prave diskutuje o vine jednotlivca verzus vina Mesta – pan je uplne mimo.

 72. Bazén 5. januára 2020, 18:22 at 18:22 – znovu poopravim – nie o VINE mesta za samotnu strelbu, – tam je vinnik jasny. Ale o vine za organizacne zle alebo slabe zabezpecenie akcie, kedy ORGANIZATOR (zhodou nahod je to Mesto Sered) strelbu NEZAREGISTROVAL ani po dvoch v davkach vystrielanych zasobnikoch zo samopalu a to v dave pritomnych ludi.

  To je zasadny rozdiel.

  Ako som napisal v sumarizacii, jediny kto reagoval spravne a konal, boli ohrozeni obcania s ich detmi. Ti ako jedini v danom momente kontaktovali policiu a kedze NIK VO VECI NEKONAL, nasledne predpoludnim (teda asi o 10 hodin neskor) kontaktovali nas.

  Na mieste boli nabojnice v pocte cez 50 ks, o zabezpecenie ktorych nejavila policia zaujem napriek tomu, ze incident bol nahlaseny uz pocas jeho konania, teda v noci.

  Treba byt presny a nie je dobre vytrhat veci z kontextu. Nie je dovod nepravom ublizit ani strelcom (podla svedectiev a nabojnic boli minimalne dve zbrane a dvaja strelci), ani organizatorovi, ani policajtom a ani nikomu inemu.

  Hovori sa tomu padni komu padni – nech sa kazdy zodpoveda za svoje konanie ci NEkonanie tam, kde konat zo zakona mal.

 73. …ale, ale ved vina mesta predsa, ze nekonalo podla vas ako malo, nerozdame si sparatka?

 74. Pre majka-vam by bodlo, keby aj za mraz a sneh v januari bol zodpovedný mestsky urad.. Ta vaša fobia začína byt trápna a smiešna.. Skuste mi napisat, ako konkrétne mal primátor zabranit tomu dilinovi strieľať. Keby tam bola aj armada SR , pomohlo by to?

 75. Myslim ze keby tam ten strelec videl stat aspoň jedného policajta tak by ten samopal urcite nevytiahol a nezacal strielat. Ale to tebe asi skoda pisat

 76. Reakcia na majkovu fobiu 6. januára 2020, 17:29 at 17:29 – akakolvek reakcia na cloveke neschopneho precitat si viac ako m (mozno) svoj prispevok, je uplne zbytocnym mrhanim casu.

 77. Pán Majko obdivujem vašu vytrvalosť a ochotu vysvetľovať každému naozaj bežné veci.Ste pre ostatných občanov vzorom a je škoda že sa každý tak veľmi bojí následkov keby sa podpisoval.Ale primátor je pomstychtivý a zákerný človek.Na úrade vládne strach a bez jeho vedomia si nik nedovolí nič urobiť.Pýtajte sa na jeho majetok a pozemky.Pýtajte sa na čom zbohatla jeho rodina.Bolo by to zaujímavé na čítanie.

 78. anonym 7. januára 2020, 22:01 at 22:01 – po 12 rokoch to povazjem skor za nevyhnutnost. Mrzi ma len, ze sustavne klesa pocet chapavych ludi a stupa tych, ktori necitaju cele clanky ale iba nadpis, pripadne pozeraju len fotografie. No vyjadruju sa ku vsetkemu…

  Jeho vlastnosti poznam cez 30 rokov velmi dobre a ak je na urade Vami popisovany stav, postavit proti sa musia ludia, ktorych sa to dotyka.

  Bezny obcan sa boji? Nuz, musi teda pocitat s tym, ze mafianske praktiky nas vsetkych zatlacia do kuta a to sposobom, ktory v nasledkoch pocitia nase vnucata.

  Ak mate vedomosti o pripadnom klientelizme, nezakonnom zbohatnuti a pod., kontaktuje policiu. Novinam mozete zaslat kopiu materialov, ktore budu Vase tvrdenia preukazovat.

 79. Je mi na smiech, že ak sa niečo v meste stane, tak Majko to využije na chybu mesta a vedenia. Ozaj niekde som čítal, že nejakému pánovi sa v Seredi rozpadli v práčke trenky – vianočný darček. Za to by tiež mohol Tomčányi.

 80. anonym choď k lekárovi.Majko zverejnil pozvánku na akciu a mesto bolo organizátor.To za mesto zodpovedá kurič alebo primátor???Sa spamätaj ty somár s trenkami!!!

 81. Ak si tie trenky natiahneš na hlavu a skočíš pod vlak, tak za to určite nebude zodpovedný primátor Tomčányi. Nemusíš sa báť.

 82. nie som zo Serede a nepoznám vašeho primátora.a neviem ani ako dlho je primator.ale ked je taký ako píše Miloš tak prečo ho ľudia volia?Ved teraz boli voľby.alebo že by zlá reklama bola tiež reklama .

 83. Prečo ludia volia Fica a celú tú bandu? Nie je to napríklad aj preto že svojim verným zabezpečili teplé miestočká aj s celými rodinami? Koho bude týchto niekoľko sto tisí ľudí voliť? Rozkradli tento štát a zase to boli iba ich verní čo z toho profitovali. Poznám ľudí ktorí ich prvý krát nevolili ale druhý už áno, lebo zistili že aj im sa ujde. Nadeľujú si odmeny v desiatkách tisíc a 170 000 dôchodcov čo celý život robili má 300 eurový dôchodok a aj to až po terajšom zvýšení. Miesto spravodlivého a čestného spravovania štátu si navzájom prihrávajú kšefty a za tých 8 rokov neskutočne zbohatli. Ak by sa vám zdalo že to píšem o Seredi tak podobnoť je to čisto náhodná. U nás na úrade majú cedule- pracovisko bez korupcie. Hádam by si niekto nemyslel že by to mohlo byť ináč. I keď všeobecne povedané, skúsenosti hovoria že kšefty sa dohadujú mimo úrad.
  Vo volebnej kampani nasľubujú hory doly a skutok žiadny. Ale každý hlas je dobrý.

 84. lenže medzi politikou a samosprávou je rozdiel.ale dajte si otázku.boli by ste iný keby ste tam boli Vy.

 85. Bohuš 8. januára 2020, 17:18 at 17:18 – nie kazdy clovek je zlodej a nie kazdy preda svoju cest za funckiu a prachy.

 86. Miloš,kandidoval si na primátora?si rodený Sereďan .alebo lepšie je kritizovať(aj keď možno oprávnene) ako ukázať ľudom ako by si to robil ty v reále .

 87. Bohuš 9. januára 2020, 9:56 at 9:56 – nie nekandidoval som na post primatora a ani nebudem.

  Nepotrebujem dokazovat, ako by som to robil ja. Primator je on a ON JE POVINNY vykonavat spravu veci verejnych transparentne, je povinny dodrziavat zakony SR.

  Obcan ma pravo pytat sa na jeho pracu a on je POVINNY zodpovedat sa obcanom, ktori ho platia.

 88. Takže si si vybral sám tú ľahšiu robotu.kritizovať a poukazovať .ale keďže je stále primátor a ľudia ho zvolili.tak sú s ním asi spokojný.nemôžu byť spokojný všetci.a neporovnávaj to zo smerom .tu si ľudia vidia do taniera

 89. už som to pisal že nie som zo Serede takže neviem kolko mal % alebo či mal protikandidáta.takže treba osloviť tých skoro 10 000 občanov a isť proti.u nas v dedine bol jeden kandidat na starostu a 9 na poslancov. je ich tam 8.takže som prvýkrát nebol voliť.a neviem koho budem voliť 29,2! tiež asi prvýkrát vynecham

 90. Bohuš 9. januára 2020, 12:30 at 12:30 – Bohus, Tvoje videnie sveta ma skutocne prekvapuje.

  To akoze kde si prisiel na to, ze som si vybral lahsiu cestu? Vnukol si mi myslienku spracovat material o “lahkom” fungovani obcana v meste, v ktorom kritizuje vedenie mesta. Sice este nebudem moct uviest vsetky fakty, ale uz to, co uviest mozem myslim ze ludi prekvapi.

  Ale k veci: Ty teda hovoris, ze obcan kritizujuci porusovanie zakonov, obhajovanie porusovania zakonov, konanie bez vedomia poslancov tam, kde zakon priamo urcuje ze primator NESMIE konat a kompetenciu dava poslancom, verejne klamanie obcanov, diskriminovanie podnikatelov ci dokonca podstatne vaznejsie konanie zo strany voleneho zastupcu, ma kandidovat, aby si to “vyskusal”?

  Ale ved on kandidoval dobrovolne, skladal slub, je povinny riadit sa zakonmi a – JE DO PRDELE ZA TO PLATENY na urovni ministra Vlady SR.

  Bohus, zakon jemu UKLADA MNOZSTVO POVINNOSTI a obcan ma len zopar. Ak si ich splni, ma uz len prava.

  A davam Ti verejne slovo, ze urobim vsetko preto, aby stale viac obcanov vo vztahu ku kontrole samospravy svoje prava uplatnovalo.

  Ja zostavam beznym obcanom.

 91. Miloš. nečítal som tvoj elaborát .je dlhý a stále o tom istom.čo on musí a na čo majú ľudia alebo Ty nárok.ale on na Vás se..ie.si pre neho len otravný cvrček čo si cvrliká stále svoje.Miloš toto nebolo myslené ako urážka Teba.Ale pohlad z jeho strany.už je tam 3 funkčné obdobie.takže to sním tvoja kritika nič nerobí.

 92. Miloš ale viem že toto je Tvoj život ktorým žiješ.Ale môže ťa to zničiť .niekedy na káve pokecáme

 93. Bohuš 9. januára 2020, 13:35 at 13:35 – s najvacsou pravdepodobnostou netusis co sa deje, co to komu robi a co kto robi preto, aby mu z nezakonneho konania neplynuli sankcie a nasledky.

  Zial nemozem o niekotrych veciach pisat, no verim, ze cistky u tych, ktori nezakonnosti kryju prijdu aj nizsie, ako dnes vidime. Nie ze verim, som si isty – to je vyvoj. Otazka je, kedy.

 94. Bohuš,niekto tu vlastní medium,niekto tu zabaluje svoje ucty a stavia sa do role spravodlivosti,je to stále ťa otrepaná pesnička, mne je jedno aký je primátor,o Tom neviem nič,ale tu sa stále blbnu hlavy ide tu o moc a o peniaze.Jeden ako druhý.

 95. Clovek 9. januára 2020, 14:18 at 14:18 – napiste konkretne o jednej aj druhej strane. O ake peniaze a moc ma ist volenemu zastupcovi a presne rovnako aj mediu?
  Dakujem.

 96. Správne p. Majko,nedodržiava žiadne zákony,skôr ich porušuje p.primátor Tomčányi ,

 97. Presne p. primátor Tomčányi serie na obyčajných občanov mesta Sereď,hlavne že platia daň,a on nevie čo s peniazmi,dovolenky,žúrky a veľa zábavy,keď chce občan mesta Sereď niečo vybaviť na mestskom úrade tak nič nevybavi,nič nefunguje ,ale pre vyvolených sa dá všetko.Môj hlas nedostal a ani nedostane,keby už skončil bolo by veľmi dobre,mnoho ľudí by sa potešilo včetne mňa.

 98. ale takto to funguje skoro všade.a bude to aj ďalej. keď chcem zmenu idem voliť .a v Seredi chcú zmenu len 5526 – 3885 =1641 občanov.a Miloš tu môže bojovať ako chce .čo poznám ľudí zo Serede tak buď ho nepoznajú alebo na neho nadávajú.kladný názor som ešte nepočul .a viem že to nerobí pre peniaze alebo nejaký prospech.on už je taký.ale zničí ho to

 99. P.Bohuš,občania mesta Sereď sú znechutení ísť na voľby,pretože tých 3885 občanov sú poskokovia p.primátora Tomčányiho a majú určité benefity,preto občania mesta nejdú k urnám,keď vidia že na kandidátke je stále to isté meno TOMČÁNYI ,môže tam byť aj sto mien ale tých 3885 občanov ho bude stále voliť pretože vedia prečo.P.Majko robí čo môže ale ak sa občania mesta Sereď nezobudia a nepridajú sa k tej menšine občanov ktorý p.primátora Tomčányiho nechcú vidieť na poste primátora a nepôjdu voliť tak tam bude ďalšie volebné obdobie.P.Bohuš pokúste sa v uliciach mesta Sereď pýtať na p.primátora Tomčányiho a rátajte ,robte si čiarky pre a proti ,koľko občanov bude za p.primátora a koľko občanov bude proti,ja osobne verím že proti primátorovi ich bude dva krát toľko.Primátora poznám osobne a ešte nikdy nič nespravil pre mňa ako občana mesta Sereď,nemám dobré skúsenosti s týmto zložením poslancov pod vedením p.primátora Tomčányiho,verím že veľa občanov má tento názor ako ja ,ale nemajú odvahu sa vzoprieť, ,,v jednote je sila ” kiež by to občania mesta Sereď konečne pochopili ! P.S. osobne poznám aj p.Majka ,nemám pocit že robí niečo zlé ,iba sám bojuje proti zlu ,ktoré vidíme okolo seba a nevieme si pomôcť a on sam nespravi nič ! Úspešný deň p.Bohuš .

 100. “občania mesta Sereď sú znechutení ísť na voľby”toto je čudný výraz .ja nepíšem že Miloš robí niečo zlé.ja ho poznám od 15 rokov a stále je taký istý.ale asi to robí zle.

 101. Bohus, ked 12 rokov budes pisat verejne pod svojim menom a za publikovanie pravdy si prezijes to, co moja rodina a ja, na 100% zmenis nazor.

  Ja nemenim nic. Ja viem zistit fakty a napisat pravdu. Pravda ma svoje meno. Je ju mozne a potrebne pomenovat. NIKDY nebudem patrit medzi tych ludi, ktori sa v zaujme svojho komfortu a biznisu schovavaju a toleruju spinavosti, nevyhodne zmluvy, porusovanie zakonov a pod.

  To, ze si vacsina ludi zvykla a naucila sa v korupcii a klamstve zit, ja nezmenim. Mozem dat sancu inym a tu davam a davat budem dovtedy, pokym uvidim to povestne svetielko na konci tunela.

  Uz skor som napisal, ze este par dni – mozno dva ci 3 tyzdne a bude toho vonku pravdepodobne viac.

 102. Miloš.ja ti to neberiem.len Ti vysvetľujem že aj ked dosiahneš zmenu či to bude zmena k lepšiemu. stal tam budú záujmové skupiny ktoré budú ťahať za nitky.a je to všade .skoro v každom meste a na dedine.zmenia sa mená a kradne sa dalej.a Teba a tvoju rodinu ten boj zničí.

 103. Myslím že jedna lastovička sa už našla, čo zmenila názor na Tomčányiho. Je to bývalý poslanec Sidor. Tomčányi mu totiž nevyšiel v ústrety a tak narazila kosa na kameň.

 104. P.Bohuš ,ak tam nastane zmena na Mú a zmena vo všetkých inštitúciách tj.polícia,mestská polícia a samozrejme poslanci na čele s p.primátorom TOMČÁNYIM a, zasadnú do lavíc poslancov aj ľudia ktorí budú mať ,, aj trocha sedliackeho rozumu ” a spravia niečo aj pre daňových poplatníkov mesta Sereď,a neprezeru a neprehajdakaju naše peniaze na ich odmeny ( za nič robenie ),exotické dovolenky atď.je toho veľa kam sa strácajú naše dane,tak bude mesto SEREĎ zasa prekvitat,aspoň si to myslím,pretože Vy p.Bohuš tvrdíte že na celom slovensku to tak funguje,verím že sa veľmi mýlite.Radšej sa pridajte k p.Milošovi ,písali ste že ho poznáte,o to lepšie,dobrú chuť k obedu .

 105. pokiaľ nezomrie generácia ľudí a ich potomkov čo si myslia že im to tu patrí nebude lepšie .máme 30 rokov od NR.a čo sa zmenilo ?a to sa vystriedali všetky možné vlády. a kradli všetky bez výnimky.tak počkame ešte nejakých 50 rokov a možno sa to zmení .a tie mesta a obce Vám tu nebudem menovať kde večer o22,00 dostane poslanec zdvorilostnú návštevu chlapcov kuklách aby nehlasoval proti záujmom “slušných tiežpodnikatelov”

 106. Čo tu trepeš? Ak máš poznatky o “zdvorilostnej” návšteve, tak to oznam na polícii, ty tárajko.

 107. máš to tam napísane že ich nebudem menovať.tarajko meno sa piše do kolonky MENO a nie na koniec vety

 108. Keď začnú úradovať terajší 30-dsať ročný ,koniec sveta,!!! pretože to bude oveľa horšie ako teraz,nič okrem klávesnice ,, neovládajú ” !!! A ľudia ktorí prežijú to bude naozaj ťažké ! Teraz to vidíme ako mladý ľudia osočuju staršiu generáciu ,strašné ! Nechcem sa toho dožiť,iba toľko,

 109. Tak načo to sem píšeš? Viem, ale nepoviem… Veď tu to uvádzať nemusíš, preto som ti napisal kde to treba oznámiť, už keď si mal potrebu sa pochváliť, že máš poznatky o trestnej činnosti.

 110. prečo so to neprečítaš s porozumením?ja len pišem že Sereď nie je žiadna výnimka na SK .ked to neoznámil ten poslanec tak čo stým mam ja?vieš kolko ludi oznámilo vyhražanie ,a kolkým pomohli .či novinári alebo týrané ženy. never na Ježiška on darčeky nenosí

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -