Mestá od ohňostrojov, petárd a delobuchov ustupujú. Obťažujú mnohých ľudí a stresujú zvieratá.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Máme koniec roka a v meste nielen už od poobedia bordel po zábavnej pyrotechnike,  vybuchujúce petardy a na nenormálnom hluku sa baviacich jedincov, ale aj už žiaľ tradičný ohňostroj.

“Mesto Sereď týmto pozýva obyvateľov mesta na NOVOROČNÝ OHŇOSTROJ, ktorý bude pred budovou gymnázia a bude sa konať 1. januára o 00:30 hodine. V prípade nepriaznivého počasia sa ohňostroj prekladá na 19:00 hodinu.”

Sme jedineční nielen v termíne jeho konania – všade vo svete sa Nový rok oslavuje o 12:00 hodine, no v Seredi sme posunutí o pol hoďku pozadu. (nielen v termíne ohňostroja) Perličkou je prípadná “oslava” uskutočnená  v prípade nepriaznivého počasia o 19 hodín neskôr…

Sme nemoderní a nejdeme s dobou ani pri ohňostroji. Mestá od tejto “zábavky” postupne odstupujú. Bratislava má petardy zakázané pod hrozbou 500 Eurovej pokuty a u nás trpíme používanie pyrotechniky aj v sociálnych bytoch patriacich mestu, teda u ľudí, ktorí by na základe ubytovania poskytnutého Mestom Sereď stovky Eur na petardy mať nemali. Ak áno, tak by ich nemali odpaľovať v objekte sociálnych bytov (bezpečnosť) a hlavne – peniaze by mali šetriť na zabezpečenie si iného bývania, ako je sociálne. To by k tomu ale museli byť vychovávaní a tlačení systémom. Ten ale vytvárajú poslanci MsZ, resp. vedenie mesta, takže nič prevratné nás v dohľadnej dobe asi nečaká.

Nespokojnosť značnej časti obyvateľov mesta počuť aj zo sídlisk, na ktorých s hlukom nie sú na tom o nič lepšie, ako práve pri spomenutých sociálnych bytoch.

V každom prípade petardy a ohňostroje na verejnom priestranstve sú ako fajčenie. To, čo bolo bežné a normálne v minulosti, je dnes na ústupe, či dokonca priamo legislatívou zakázané. Normálne je totiž nefajčiť. (človek ho k životu nepotrebuje) Normálne je pre svoj vlastný pôžitok neobťažovať iných a tiež nepoškodzovať iným zdravie.

A vo vzťahu k petardám, delobuchom a ohňostrojom  je normálne  neznepríjemňovať život ľudom k tomuto druhu neinklinujúcim a hlavne nestresovať zvieratá, ktoré nadmerným hlukom nepredstaviteľne trpia.

Logické? No určite áno v spoločnosti, ktorá nechce prestupovať na mieste a je vyspelá natoľko že takto negatívne javy obmedzí dobrovoľne.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -