❗️Až deväť basketbalistov – reprezentantov Slovenska „z dielne našich LOKO trénerov“ sa predstaví na tohtoročnom prestížnom turnaji reprezentačných družstiev Olympijských nádejí V4 2019, hráčov a hráčiek do 16 rokov. 👏👏

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Obrovským úspechom a skvelou vizitkou profesionálnej práce našich trénerov, taktiež skvelou reklamou pre naše mesto Sereď, či pre náš Basketbalový klub Lokomotíva Sereď je účasť našich hráčov na každoročnom turnaji olympijských nádejí V4, ktorý striedavo hostia jednotlivé štáty V4. Turnaj Olympijských nádejí (TON) sa uskutoční tentokrát na Slovensku – v Leviciach. Poďakovanie za tento nečakaný, ale určite plne zaslúžený úspech, patrí najmä našim zanieteným funkcionárom Mirkovi Sedláčekovi, Marošovi Majerníkovi a Marianke Grillovej. Taktiež trénerom BK Lokomotíva Sereď, pod vedením šéftrénera Jozefa Ištoka. Práve Jozef Ištok a Maťko Bosý pripravujú už vyše troch rokov, každodenne, či už individuálne, skupinovo, alebo tímovo naše talenty z regiónu. Je takmer pravidlom, že v sereďskej Sokolovni počuť buchot basketbalovej lopty už o 6:30hod. ráno. Kým väčšina rovesníkov našich mladých tínedžerov ešte spí, mladí basketbalisti už tvrdo pracujú na svojich športových snoch. Približne pred troma rokmi sme spustili vysoko kvalifikovaný tréningový proces, ktorý nám môžu závidieť aj v zahraničí !!! Všetko a na všetkých úrovniach sa robí koncepčne, odborne, erudovane, ale hlavne neúnavne a zanietene, v dlhodobo riadenom tréningovom procese. Pod vedením našich trénerov – s jednoznačným mottom „Všetko pre naše mladé talenty zo Serede a okolia“. Výsledkom a zároveň veľkým zadosťučinením je pre náš BK Lokomotíva Sereď, nevídaná účasť, ktorá nemá obdoby v histórii tohto prestížneho olympijského basketbalového turnaja.

Od 28.12.2019 (sobota) do 30.12.2019 (pondelok) v ŠH v Leviciach, na Turnaji olympijských nádejí V4 2019, za účasti reprezentačných výberov chlapcov a dievčat do 16 rokov, sa okrem výberu talentov zo Slovenska 🇸🇰 postupne predstavia aj výbery chlapcov a dievčat z Poľska 🇵🇱, Česka 🇨🇿 a Maďarska 🇭🇺. Podujatie zastrešuje Medzinárodná basketbalová federácia FIBA a Olympijský výbor Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska, v spolupráci s SBA Slovensko.

❗️Bez akejkoľvek nadsázky sa môžeme pochváliť, že reprezentačný dres Slovenska si na tomto turnaji oblečie až 9 hráčov a hráčok, každodenne tvrdo trénujúcich (resp. v jednom prípade donedávna pracujúcich) v našom klube, pod dohľadom našich trénerov.❗️

V reprezentácii dievčat do 16 rokov sa predstavia – ⛹️‍♀️Alžbeta Žemlová, ⛹️‍♀️Nina Dudonová, ⛹️‍♀️Liana Užovičová, ⛹️‍♀️Ema Nagyová a ⛹️‍♀️Hana Jabubčeková. (hráčky družstva kadetiek BK Lokomotíva Sereď). Trénerkou dievčenského tímu Slovenska je bývalá skúsená hráčka Good Angels Košice a bývalá reprezentantka Slovenska Ivana Jalčová, ktorej asistentom je práve Martin Bosý (tréner kadetiek a žiakov BK Lokomotíva Sereď).

Zastúpenie má náš klub aj v chlapčenskom výbere Slovenska do 16 rokov, ktorého trénerom je taktiež bývalý výborný hráč Karol Wimmer. Na turnaji sa predstavia hráči pracujúci pod vedením Jozefa Ištoka – ⛹️‍♂️Maroš Šimko, ⛹️‍♂️Ondrej Kapustík, ⛹️‍♂️Jozef Zlocha (hráči BK Lokomotíva Sereď, aktuálne na ročnom hosťovaní v MBK Slávia Trnava) a taktiež ⛹️‍♂️Jakub Jozef Ištok (od septembra 2019 už hráčom BKM Orli Prostějov – CZE).

👀Všetky zápasy možno sledovať live: https://www.youtube.com/channel/UCloB55quO-PnDlwKsSmjuSA

📸Fotografie z turnaja budú dostupné na:
https://photos.google.com/…/AF1QipOOwnfzlgChJAlgw1BT2HfqGcq…

🏀Všetky potrebné informácie o turnaju nájdete na https://www.sbkjunior.sk/v4

- Inzercia -
  1. Cez 60.rocna tradicia v Seredi ja sam mam cez 70.ku a z laskou sie vzpominam na staru sokolovnu a Basketball v nej.

  2. Takéto správy jednoducho potešia. Tiež si niečo pamätám z histórie tohto športu v Seredi. Tí mládežníci sú zrejme vlastní odchovanci, (-kyne) a to teší asi najviac. Moje poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa o tento úspech a repre Seredi zaslúžili!
    To však už nemožno povedať o finančných “upíroch” z ŠKF , kde sa v čiernej diere strácajú obrovské peniaze a ŽIADNI vlastní odchovanci!! Zápasy ŠKF držia v lige rekord v najnižšej návštevnosti. Priemer v jesennej časti na “domácich” zápasoch niečo málo cez 230 divákov (aj s tými z Myjavy). No jednoducho hanba!
    Takto ste si to predstavovali Seredčania?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Predchádzajúci článokPolícia tu bude s Vami aj na sklonku roka
Ďalší článokŠtefanská zábava
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články