CHODCI POZOR na nadjazde ponad železnicu !

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Po rannej dopravnej nehode a následne odstránení poškodeného zábradlia z nadjazdu správcom komunikácie (nutnosť pre bezpečnosť), zostal chodník na pravej strane nadjazdu v smere od Trnavskej ulice do centra mesta bez zábradlia a teda bez mechanickej zábrany voči pádu na koľajište.

Správca komunikácie vykonal všetky opatrenia, ktoré v danom momente vykonať mohol. MP zapožičala mechanické zábrany od oboch strán chodníka a cestári chodník od vozovky odhradili prenosným dopravným značením a bielo červenými páskami.

Chodník za bežnej situácie je využívaný chodcami, čo je teraz nebezpečné, nakoľko chodci okolo poškodenej časti nadjazdu musia zísť na vozovku, prípadne prejsť na protiľahlý chodník. Obe možnosti sú pre chodcov nebezpečné, no úplne neprijateľné a životu nebezpečné je podlezenie zábran a chodenie po chodníku bez zábradlia.

 

 

 

O 13.10 hodine sme o stave chodníka telefonicky informovali operačné stredisko  KR PZ v Trnave a požiadali sme políciu o doplnenie priestoru o pásku  “POLÍCIA  VSTUP ZAKÁZANÝ”, aby nielen chodci, ale aj prípadní zvedavci ľahšie pochopili nebezpečenstvo plynúce z pohybu na nezabezpečenom chodníku.

Podľa neoficiálnych informácií s novým zábradlím nemožno veľmi počítať do začiatku nasledujúceho roka, resp. do cca 7. januára 2020.

Je potrebné, aby si vodiči uvedomili nebezpečenstvo šmyku na nadjazde (hlavne keď začne mrznúť), rešpektovali obmedzenie rýchlosti na  30 Km/hod. a aby brali ohľad na bezpečnosť prípadných chodcov a cyklistov pohybujúcich sa po vozovke.

Chodcom odporúčame prejsť na chodník nachádzajúci sa na nepoškodenej strane  nadjazdu hneď na začiatku nadjazdu, aby sa maximálne vyhli riziku úrazu.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
 1. tak dlho som nevydel taku firmu že nevie od rana zavarit zabradlie aby bol chodnik zabespečeny proti padu ale nachšie je tam omotat pasku na tri dni sviatkov keby tam spadlo dieta až potom by sa robili opatrenia je to smutne

 2. Takze, chudakom chodcom, ktori potrebuju ist po lavej strane mosta ( v smere od mesta) nezostava nic ine, iba porusovat predpisy. Bud tym, ze nebudu respektovat policajny zakaz vstupu a riskovat tym zivot, alebo prechadzanim cez cestu na moste, kde takisto budu riskovat svoj zivot… Stav mosta je oznaceny ako kriticky. To sa bude cakat,kedy sa zruti? A to nehovorim o pripadnom zasahu hasicov na Trnavskej ulici,kde kazda sekunda rozhoduje o tom, ci sa poziar podari uhasit. Pripadny vyjazd tazkej poziarnej techniky obchadzkou cez Dolnu Stredu mohe byt prave tym rozhodujucim momentom… Dufam a verim,ze sa konecne podari vyriesit tuto zivot ohrozujucu situaciu s mostom. Prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov.

 3. Vivat Slovakia….. Tu už fakt niekomu na úradnickej stoličke úplne jebe…. taký typický obraz Smerácko, Bugárovsko-Dankovej žumpy. Jedna poondiata elektrocentála, zváračka,jokel……flexa hodinka práce. Nič Vám to zodpovední úradníci- idioti nič nehovorí… _?

 4. … a čco sa týka bezpecnosti, vsak ani samotné zabradlie samo o sebe nie je žziadna výhra so svojou vyskou?!. ČCi?

 5. seredan 25. decembra 2019, 11:35 at 11:35 – prispevok presne zodpovedajuci dobe a urovni niektorych diskutujucich.

  Jednoducha odpoved na zlozitejsi problem.

  A v com je problem?
  Spolocnost (spravca komunikacie) zodpoveda aj za toho idiota, aj za dieta, aj za ozrateho cyklistu ktoremu osud nadeli balanc prave na moste a zrovna v useku kde nieje zabradlie. Aj za dieta, a aj za neskuseneho sofera a rodinu ktoru vezie v aute, ktory moze byt vytlaceny nafetovanym zmrdom letiacim na aute v protismere.
  Vysoke napatie a vyska urobia svoje.

  To su tie veci, ktore sa z jednej vety Seredana zdaju byt vyriesene. Lebo nic neriesi…
  Ak dojde k problemu, tak sa ludia nestacia cudovat, kto co vsetko MAL urobit a NEurobil…

 6. pan Majko splietate piate cez deviate. Je to jasne oznacene, tak dieta, dospely, cyklista nikto nema co chodit za pasku. Podla vasej logiky ak pojdete svojim autom po ceste a skoci vam tam ozran, alebo dieta tak vy budete zodpovedny zato ze ste ho zrazil. Budete to vasa vina lebo mate stare auto, slabe brzdy, pomale reflexi… To zabradlie treba zabezpecit, to nehovorim, len som pisal to, ze je to oznaene a nema tam kto co chodit za pasku kym sa to neopravi. Kazdemu kto pouziva rozum je jasne ze to takto ostat nemoze a ani neostane. Je to docasne riesenie a netreba s toho robit senzaciu. Ani ty cestari co to maju na starosti hadam nie su sprosty.

 7. seredan 27. decembra 2019, 10:27 at 10:27 – iba jeden postreh:

  – ak sa rozhodnete v slove pre makke “i”, kludne pouzite tvrde.

  Reagovat na ine nema zmysel. Napisal som vsetko, co som napisat chcel.

 8. Toto ak niekto chvalil, tak ho treba zavret.
  Toto je maximalne nebezpečné. Vedia otom Železnice?
  Toto nikto nerieši?

 9. Keby-štácia,šíny,glajzy,vochterna a tak, nevadí,šak zme seredany, ale čechizmy a vlezdoricizizmy ala vááááu,majn góóód,bajk…….!!!Tak to ma sere!Furt sa mosíme pchat volakomu do rity!

 10. Pán Majko…ja si myslím, že Seredan nerieši, lebo nemusí…máme tu kopec kompetentných, ktorý majú riešiť a neriešia…tam sa treba zamerať vo svojich článkoch…a keby sa tam ozaj niekomu niečo stalo teraz, keď tam nie je zábradlie, nech si to kompetentní vyžerú, za to ako sa o nič nestarajú…som žena a môžno by mi to netrvalo hodinu, ale možno tri…ale vedela by som tam to zábradlie promptne zvariť…to len tí, ktorý to majú na starosti, na to jebú…hlavne že berú pekné platy a teraz si užívajú nadštandardnú dovolenku a preto sa nemôžu venovať nejakému vážnemu problému v meste 🤮

 11. kaslat na to,ved mame ohnostroj,sme na slovensku,co na tom,ze nam nemocnice padaju na hlavu,ale mame stihacky,sudia kocnera je tam 8 policajtov,sudia rostasa strazi ho 30 policajtov,krasne je na tom slovensku.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -