Mesto neporiadok pred Sociálnymi bytmi nerieši a hlodavce poškodzujú majetok v susediacich nehnuteľnostiach.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / V uplynulom období sme na  SOL neporiadku okolo a v Sociálnych bytov Mesta Sereď na Trnavskej ulici venovali priestoru dostatok. Dokonca toľko, že v médiu bola na túto tému  založená samostatná rubrika.

Stále častejšie nás občania upozorňujú na luxusné osobné autá parkujúce pred sociálnymi bytmi s otázkou, či majitelia / užívatelia takýchto áut majú nárok na sociálny byt od mesta,  kto jeho pridelenie schválil a kto konkrétne je zodpovedný za kontrolu oprávnenosti pridelené byty užívať.

Posledné asi dva mesiace sa hlavne obyvatelia mesta denne jazdiaci do a z práce  po Trnavskej ulici  pýtajú, ako je možné, že pri jednej smetnej nádobe sa nachádza aj desať igelitových vriec plných odpadu, ktoré sú pri vývoze smetí odoberané. Otázky sú to oprávnené, keďže Mesto Sereď výrazne sprísnilo odoberanie odpadov pre obyvateľov mesta  dokonca aj na zbernom dvore a odporúča ich s odpadom na skládky v Pustých Sadoch a v Trnave. Obyvatelia mesta sa pýtajú – “sú Rómovia z Trnavskej iní obyvatelia, ako my? Na nich sa nevzťahujú povinnosti rovnaké ako na ostatných obyvateľov?”

Toto sa pýtame vedenia mesta a správcu aj my.

Ďalším problémom je sústavný neporiadok pri sociálnych bytoch. Na ulicu povynášané rozbité časti nábytku špatiace vzhľad mesta už pri vjazde do neho. Následne množstvo potkanov obťažujúcich okolie a poškodzujúcich majetok občanov susediacich nehnuteľností.

Pýtame sa – to po vzore “poriadku” v Mestských sociálnych bytoch majú obyvatelia svoj neporiadok jednoducho beztrestne vyhodiť na ulicu?

Na koho náklady bude z ulice tento odpad odstránený? Nezaplatíme to v konečnom dôsledku zase my občania?

Na problém sme upozornili už veľa krát. Problém sa opakuje a znovu preto máme otázku pre primátora mesta Tomčányiho – “dokáže vôbec mesto riadiť tak, aby napr. zanedbávaním správy správcom Mestských sociálnych bytov neboli sústavne poškodzovaní vlastníci susedných nehnuteľností?”

V záujme priniesť občanom a čitateľom stanovisko vedenia mesta sme sa dnes počas pracovnej doby dva krát telefonicky na služobnom mobile snažili kontaktovať hovorcu primátora, jeho zástupcu a poslanca MsZ Ľubomíra Veselického. (za obdobie 8 rokov mu primátorom Tomčányim na základe kontroly vykonanej hlavnou kontrolórkou mesta boli  v rozpore so zákonom vyplatené odmeny vo výške  149 500 Eur) Poslanec, viceprimátor a hovorca primátora Veselický mobil nedvíhal.

 

- Inzercia -
 1. chcel som k tomuto napisat svoj nazor, no vecer by mi tu NAKA vykopla dvere, lebo napisat negativny nazor (cize pravdu) na tento sku.r.veny chraneny druh co moze secko, je nepripustne.

 2. Mesto neporiadok uprace a zaplatíme to všetci.A nás čo robíme celý život nazbernom dvore šikanujú a že na príkaz prednostu a primátora.Hanba Tomčányi!!!!!!!!Už ťa voliť nebudem nikdy.Toľko zla nenarobil v meste nik ako ty.

 3. Problem vidim v tom, ze vedenie mesta a spravca NEDOKAZE ludi odkazanych na socialne byty prinutit ani len robit poriadok!

  Vidime fakty: prazdne kontajnery a spina a odpadky na zemi rozfukovane po okoli.

  Ako je mozne, ze toto je socialne odkazanym spoluobcanom byvajucim v mestskej nehnutelnosti vedenim mesta tolerovane?

  Ako je mozne, ze parkovisko pred bytmi po celej dlzke NESTACI na odstavene auta a musia parkovat na chodniku ci dokonca blokovat frekventovanu cestu?

  Fakt NIK Z MESTA NEPREVERUJE opravnenost pridelenia tychto bytov? Nemame v meste SKUTOCNE ODKAZANYCH OBCANOV, ktorym by taketo byvanie od mesta (teda NAS VSETKYCH) pomohlo, vazili by si ho a nemali by problem po sebe aj upratat?

 4. Ak splnaju narok na socialny byt a plnia zavazky …. tak OK.

  Je to OK?

  Myslim si, ze iny obcan by bol zo socialneho bytu davno vykazany.

  Prehanat sa mestom v anglickych autach, nerespektovat povolenu rychlost, parkovanie, … to by si iny obcan dobre na pokutach zaplatil.
  Vidim, ze niektori obcania si to mozu dovolit. Preco?
  Lebo – povies pravdu a zavru ta?
  Pokial viem, zakon plati pre kazdeho rovnako. Neznalost zakona neospravedlnuje.
  Zeby…
  Som iny? 🤔

 5. podobny clanok som necital ,ale som ho pocul v radiu,nejaky mazurek popisoval nieco podobne ako tento druh vyciciava stat , pripada mi to iste ako cigani v seredi,ak ma niekto mercedes,bavorak,kilove zlate retaze,urcite by nemal byvat v socianom byte a ak byva tak je to zneuzivanie a vyciciavanie statu a to nehovorime,ze sa tam aj nejake metamfetaminy zobchoduju,co dodat ten mazurek obysiel s mastnou pokutou a vyhadzovom z prace,p.majko pridal este fotodokumentaciu,uz musim koncit niekto mi hlasne bucha na branu idem otvorit………………

 6. Budme radi,ze nas nebiju ako toho hasica vo VAZCI alebo tu pani v RICHNAVE,ale casom k tomu pride i v SEREDI…

 7. To sú socialne byty alebo byty pre neprisposobilych? Otras! Predpokladám že majiteľom je mesto . Opäť s budeme skladať všetci na vývoz KO . Ľutujem občanov ktorý tam bývajú. Takto sa využíva majetok mesta? Slobodne mamičky z deťmi v komerčných prenájmoch a seredskym cigáňom budeme upratovať z naše spoločné financie. A čo poslanci čo kandidovali za tento volebný obvod?

 8. Pán “redaktor”, velmi rad si vypocujem Vase riesenie daneho problemu !!! ste tiez obcanom Serede, tyka sa to aj Vas

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články