Na tratiach ŽSR je od nedele 15. decembra platný nový grafikon verejnej dopravy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ŽSR |MM| Nový grafikon verejnej dopravy 2019/2020 platí na tratiach ŽSR od nedele 15. decembra 2019. Po novom sa cestujúci na trati medzi Žilinou a Bratislavou budú môcť rozhodnúť medzi vlakmi ZSSK a vlakom RegioJet-u. V lete 2020 by dokonca mohol pribudnúť LEO Express.

Medzi najskloňovanejšie novinky, ktoré pribudnú tento rok na trate Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), patrí napríklad nová služba autovlak. Táto bude dostupná v rámci vnútroštátnej diaľkovej dopravy ZSSK na linke Košice – Bratislava v nočných rýchlikoch. Autovozne budú radené vo vlakoch R 614 Zemplín  a R 615 Zemplín.

Okrem toho minuloročná novinka, ranný vlak medzi Bratislavou a švajčiarskym Zürichom, ostáva zachovaná. Navyše v roku 2020 pribudne aj spojenie medzi Žilinou a mestom Gdyňa na severe Poľska.

Raz denne bude premávať medzi Bratislavou a Žilinou vlak spoločnosti RegioJet. Nepôjde o úplne nový spoj, keďže RegioJet v tomto prípade predĺži jeden zo svojich spojov, ktorý aktuálne jazdí medzi hlavnými mestami – Prahou a Bratislavou.

V neposlednom rade, pokiaľ sa splnia očakávania spoločnosti Leo Express, cestujúci si na trati ŽSR medzi železničnými stanicami Žilina a Bratislava hlavná stanica budú môcť od leta roku 2020 vybrať až z troch rôznych dopravcov.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články