V Seredi začal vianočný predaj rýb

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V niektorých domácnostiach sú prípravy na najkrajšie sviatky v roku v plnom prúde. Vo väčšine rodín nesmie na štedrovečernom stole chýbať ryba na tanieri. Najobľúbenejšou je v slovenských domácnostiach kapor, no bokom neostáva ani pstruh, losos či zubáč. V Seredi začal vianočný predaj rýb na rybárskom dome na Čepenskej ulici 14. decembra. Ryby sa sem prinášajú z Čiech, kde ich chovajú špeciálne iba na túto príležitosť.

Z kaprov sú v ponuke dva druhy, kapor I. triedy kde sa váha pohybuje do 2,5 kg za 4,40 € za kilogram a kapor výberový s váhou nad 2,5 kg za 4,70€ za kilogram. Pstruh dúhový je predávaný za 7,-€/kg a sumec za 12,-€/kg. Okrem rybárskeho domu si živé ryby môžete v predvianočnom období kúpiť aj pred vybranýmí hypermarketmi a obchodnými reťazcami.

Podľa odborníkov by živý kapor nemal plávať vo vašej vani viac ako 2 dni, chlórovaná voda mu totiž neprospieva. Ideálne je kapra zabiť do 48 hodín od jeho nákupu. Spracovaná ryba bez vnútorností vám vydrží v chladničke čerstvá pri teplote 0 až 4 °Celzia bez problémov až 48 hodín. A ak veríte na povery tak nezabudnite, že šupina v peňaženke Vám zabezpečí na celý rok dostatok peňazí.

 

- Inzercia -

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články