Poslanci v Seredi schválili finančnú výpomoc mestu Prešov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Výbuch plynu v Prešove v 12-poschodovej bytovke si vyžiadal sedem ľudských životov, jedna osoba je stále nezvestná. Svoje domovy museli opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov. Súcit a spolupatričnosť vyjadrovali Prešovčanom ľudia z celého Slovenska. Jednotlivci, firmy, občianske združenia i samosprávy posielajú postihnutým ľuďom materiálnu pomoc a finančné prostriedky na zmiernenie následkov tejto katastrofy. Aj poslanci Mestského zastupiteľstva v Seredi schválili na svojom zasadnutí dňa 12. decembra Prešovčanom finančnú výpomoc na likvidáciu následkov výbuchu plynu v bytovom dome.

Prispieť mestu Prešov finančnou hotovosťou a zaradiť odsúhlasenie výpomoci ako mimoriadny bod programu zasadnutia navrhol primátor mesta Martin Tomčányi.

Poslanec Bystrík Horváth navrhol finančnú výpomoc vo výške 2 000,- €. Podľa poslanca Ondreja Kurbela táto suma mohla byť aj vyššia. Do rozpravy sa prihlásil aj poslanec Michal Irsák, ktorý povedal: „Výška 2 000,- € je podľa mňa nedostatočná. Pomoc ide z rozpočtu mesta a na rozpočet sa skladajú obyvatelia. Navrhujem, aby sme na každého obyvateľa prispeli sumou 0,50 €.  A tým môže byť suma prezentovaná ako pomoc obyvateľov mesta.“ Pri tomto výpočte by išlo o sumu cca 7 700,- €. Poslanec Róbert Kráľ sa vyjadril: “Finančná výpomoc oslovuje  občanov, teda aj našich občanov. Ja vidím tú sumu niekde v strede čiže navrhujem sumu 5 000,- €.”  Poslanci napokon práve túto sumu odhlasovali a tak za obyvateľov mesta Sereď poputuje finančná výpomoc mestu Prešov vo výške 5 000,- € na likvidáciu následkov výbuchu plynu.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články