Celoslovenské stretnutie zimných plavcov v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Aj tento rok zorganizoval Seredský spolok zimných plavcov v spolupráci s mestom Sereď celoslovenské stretnutie otužilcov, ktoré sa uskutočnilo v seredskom campingu v nedeľu 8. decembra.  Podujatia sa zúčastnilo 130 plavcov z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia. Medzi nimi boli otužilci z Bratislavy, Piešťan, Šale, Hlohovca, Šimtavy, Senca či Trnavy a Vrbového.  

Podujatie začalo spoločným nástupom a príhovorom jednej z organizátoriek Zuzany Kubányiovej, ktorá mimo iného povedala: „Teší nás, že sa každoročne zvyšuje záujem o toto podujatie, čo sa prejavilo aj v našich radoch. Máme medzi sebou veľa nováčikov, ktorí sa chcú venovať otužovaniu aj takým spôsobom ako je plávanie v ľadových vodách.“

Slova sa ujal aj primátor mesta Sereď Martin Tomčányi, ktorý neskrýval radosť z hojnej účasti tohto vydareného podujatia.

Po spoločne zaspievanej hymne zimných plavcov účastníci vstúpili do ľadových vôd Váhu. K dispozícii mali tri dĺžky trás: 100m, 500m, 750m a 1000m. Jedna z účastníčiek Margaréta Lukáčová zo Šale nám prezradila, že sa otužovaniu nevenuje veľmi dlho, ale podľahla zimnému plávaniu  a pozitívne účinky skutočne cíti na svojom zdraví. Ďalší plavec Marek Mikuláš zo Serede sa naopak plávaniu venuje niekoľko rokov a môže takéto otužovanie iba odporučiť.

Celé podujatie malo aj dobročinný charakter. Ľubovoľným príspevkom mohli účastníci prispieť malému Tobiaskovi, ktorý sa narodil s Downovým syndrómom ako aj ochorením srdiečka a v najbližšej dobe ho čaká operácia.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články