Hasiči na mieste udalosti ukončili činnosť. Polícia zadržala podozrivé osoby a zablokovala súkromné správy na FB.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

AKTUÁLNE INFORMÁCIE Z PREŠOVA

Hasiči ukončili činnosť na mieste zásahu, Mukačevskej ulici, miesto odovzdali kompetentným zástupcom mesta Prešov krátko pred pol ôsmou.

Zajtra ráno sa pokúsia za pomoci psa Horskej záchrannej služby dohľadať poslednú nezvestnú osobu.

Naďalej platí informácia, že počet obetí na mieste nešťastia je 7.

Jedna osoba je stále nezvestná.

Hasičský a záchranný zbor, bude naďalej pokračovať v činnosti a maximálnej súčinnosti na základe požiadaviek krízového štábu a policajného zboru.

– – –

VÝBUCH V PREŠOVE: POLÍCIA ZADRŽALA OSOBY

Krajský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci všeobecného ohrozenia.

V súvislosti s týmto skutkom boli zadržané podozrivé osoby zodpovedné za terénne práce, ktoré súvisia s touto tragickou udalosťou a sú predmetom ďalšieho vyšetrovania a následného znaleckého skúmania.

V súčasnej dobe prebiehajú zo strany záchranných zložiek úkony súvisiace s ochranou života, zdravia a majetku.

Viac informácií poskytneme keď to situácia dovolí.

– – –

ŽIADAME VEREJNOSŤ, ABY DOČASNE ZVÁŽILA POSIELANIE SÚKROMNÝCH SPRÁV POLÍCII NA TEJTO STRÁNKE

V prvom ďakujeme za všetky správy, ktoré nám posielate, avšak v posledných hodinách ich počet dosiahol neúnosnú mieru, a to vďaka najmä správam, ktorých obsah sa opakuje. Nie je v našich silách zabezpečovať individuálne odpovede na tieto správy, ktoré taktiež vytláčajú správy iného obsahu.

Uvedené, opakované správy sa týkajú napríklad šírenia videa o smrti muža v Prešove alebo nenávistného statusu v súvislosti s touto udalosťou.

Upozorňujeme, že na nahlasovanie akéhokoľvek protiprávneho konania slúži číslo 158, prípadne osobná návšteva najbližšej policajnej stanice.

Nahlasovatelia protiprávneho konania musia zároveň počítať s tým, že budú môcť byť vypočutí ako svedkovia, a to aj keď poslali informácie prostredníctvom tejto stránky.

VYPLI SME MOŽNOSŤ POSIELAŤ SÚKROMNÉ SPRÁVY TEJTO STRÁNKE (FB PZ SR)

Keďže sa naša tu zverejnená žiadosť o zníženie počtu odoslaných správ s rovnakým obsahom nestretla s pochopením, dočasne sme vypli možnosť posielania súkromných správ tejto stránke.

Ako sme dnes uviedli, stránka je neustále zahlcovaná stovkami správ s rovnakým obsahom, ktoré sa týkajú rovnakých tém súvisiacich s tragédiou v Prešove (nenávistné statusy, video padajúceho muža a podobne). Nie je v našich silách individuálne vybavovať tieto súkromné správy v tak vysokom počte.

Naďalej platí, že akákoľvek trestná činnosť musí byť nahlásená buď na číslo 158 alebo osobne na najbližšom policajnom oddelení. V prípade nahlasovania trestnej činnosti sú dôležité dôkazy, ktoré nahlasovateľ poskytne a tiež jeho prípadná výpoveď, ktorej nutnosť zváži vyšetrovateľ.

Foto: PZ SR

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články