Koncert Dua Rytmus a PiňaKolády v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V piatok 29. novembra sa v Dome kultúry konal koncert skupín Dua Rytmus a PiňaKoláda. Na hudobný večer zavítali diváci prevažne seniorského veku a podľa reakcií podujatie stálo zato navštíviť.

Duo Rytmus tvorí pár Marián a Daniela. Táto hudobno-romantická dvojica je známa z televíznej obrazovky a ich repertoár tvoria ľudové piesne ale aj vlastná tvorba. Návštevníci podujatia sa započúvali do melodických piesní a tie známejšie si s účinkujúcimi aj zaspievali a niektorí dokonca aj zatancovali.

PiňaKoláda alebo Pavla Koudelková a Soňa Kurucová sú obľúbené duo, ktoré mnohí poznajú aj z televízie. Spolu už hrajú niekoľko rokov a ich repertoár je veľmi rôznorodý. Pavla je multiinštrumentalistka, ktorá vie hrať na harmoniku, klavír, fúkaciu harmoniku, gitaru a dokonce aj flautu. Soňa je speváčka a ako sama hovorí, spev je jej najväčším koníčkom. Venujú sa žánru ako ľudovky 
a dychovky, zvládajú i pop, country, rock či folk. PiňaKoláda hraje väčšinou prevzaté piesne, ktoré diváci poznajú a môžu si ich s nimi zaspievať. Ani seredské publikum nebolo ticho a spolu so skupinou si niektoré piesne zanôtilo. Diváci prežili príjemný piatkový večer plný hudby a vtipného slova.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články