Katarínska batôžková zábava

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Včera sa v Pate uskutočnil v poradí už 13. ročník Katarínskej krojovanej zábavy. Toto podujatie patrí už tradične medzi vyhľadávané návštevníkmi z celého Slovenska, lebo vidieť množstvo nádherných krojov na jednom mieste sa málokedy podarí.

Úvod zábavy patril najmladším krojovaným obyvateľom obce, ktorí návštevníkom zaspievali a zatancovali. Za posledné roky organizátori menia taktiku pri pozývaní hudobníkov a nebolo tomu inak ani teraz, keď si pozvali muzikantov z Brezna. To, že urobili dobre, bolo vidieť na baviacich sa návštevníkoch. A k dobrej hudbe a tancu patrí aj dobré pohostenie. Keďže zábava bola batôžková, každý konzumoval to, čo si so sebou priniesol v „batôžku“. Stoly sa doslova prehýbali pod ťarchou všakovakých dobrôt, čo gazdinky počas dňa na tento účel nachystali.

Nechýbala ani bohatá tombola pre deti i dospelých.

- Inzercia -
  1. Perfektná zábava, hoci mala hrať dychovka na ktorú sa tešilo viac ľudí, ale aj tak to stálo zato. Štefan: Vďaka za foto z tohto podujatia. Vďaka patrí aj ostatnim čo sa podielali na zabezpečení tohto podujatia a najmä p. starostovi.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Predchádzajúci článokRevitalizácia zelene v SEREDI
Ďalší článokAVATAR FEST 2019
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články