Vedenie Mesta Sereď dnešný štátny smútok odignorovalo. Stožiare pred MsÚ sú bez vlajok.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď /  Pre uctenie si obetí stredajšej mimoriadne tragickej dopravnej nehody pri ktorej zomrelo 12 ľudí, na dnes vláda SR v krajine vyhlásila štátny smútok.

„Počas štátneho smútku sa štátna vlajka spustí na pol žrde. Toto platí aj pre ďalšie vlajky, ktoré môžu byť súčasťou vlajkovej výzdoby a to  napríklad pred budovami samosprávnych krajov, miest, obcí, škôl.“

Rešpektovanie celoštátneho smútku bolo zreteľné a prirodzené vo všetkých okolitých mestách a primátori si skutočne uvedomili nielen povinnosť vyplývajúcu im z legislatívy a nadväzujúcich predpisov, ale s najväčšou pravdepodobnosťou aj povinnosť morálnu a etickú.

Pre informáciu, štátny smútok bol na dnes vyhlásený po 10 krát v histórii Slovenska, takže sa jedná o skutočne mimoriadnu udalosť.

Ako tomu bolo počas dňa pred Mestským úradom v Seredi?

- Inzercia -

Fotografie jednoznačne dokumentujú, že v diskusiách viac krát spomenuté „Sereď je štát v štáte“ bolo vedením mesta dnes definitívne potvrdené. Vyzerá to tak, že primátor mesta  Martin Tomčányi jednoducho štátny smútok odignoroval. Vlajky pred MsÚ totiž nevisia žiadne. 

Na dôvod tohto stavu ktorý možno vnímať ako necitlivú aroganciu sme sa chceli spýtať hovorcu primátora Tomčányiho, jeho zástupcu a poslanca  MsZ  Ľubomíra Veselického. Ako obyčajne služobný mobilný telefón nedvíhal (stále sa mu asi máli výška nezákonne udelených odmien)  a tak si výhovorky s najväčšou pravdepodobnosťou prečítame v novinách vydávaných s kontrolou vedenia mesta.

Nateraz sa obyvatelia mesta môžu jedine ak hanbiť, keďže opätovne sme iní a to žiaľ znovu negatívne.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Sereď je štát v štáte” bolo vedením mesta dnes definitívne potvrdené.

  Lebo neboli vyvesené čierne vlajky 😂

 2. Určite je mi ľúto, že pri tragickej dopravnej nehode zahynulo toľko ľudí a aj veľmi mladých, ale doma som si zapálila sviečku za všetkých zomrelých. Nezáleží či visela zástava, alebo nie.
  Svetlo večné nech im svieti a nech odpočívajú v pokoji.

 3. Po dlhej dobe som si prečítala Váš príspevok (článkom to nazývať nebudeme) pán Majko a musím povedať, že by ste sa bez problémov mohli živiť písaním pre niektorý z dezinformačných webov. Váš štýl je úplne zhodný.

 4. Ešte aj futbalisti hrali s čiernymi páskami len nás úrad nezaznamenal alebo odignoroval vyhlásenie štátneho smutku

 5. Štátny smútok je povinný pre štátne inštitúcie a mestá. Nie pre súkromné firmy a ich majiteľov. Sereď s.r.o. je súkromná firma a má svojho majiteľa takže jeho nejaký štátny smútok nemusí a ani nezaujíma . Prosím vás nechajte pána primátora na pokoji nech z vás nedostane žalúdočné vredy.

 6. Pri štátnom smútku sa vlajky vyvesujú. Na pól žrde. Nemusí sa vyvesovať čierna vlajka. Ako vidno na stožiarov však nič nevisí

 7. Že sme v Seredi odignorovali štátny smútok, je vizitka ľudí akí žijú a spravujú mesto / bohužiaľ/ Štátny smútok je aj o vyjadreni spolupatričnosti. Že sme v Seredi tento št. Smútok odignorovali znamená neúctu a ignoranciu voči všetkému a všetkým. Nerozumiem komentárom ľudí, v zmysle čo sa rieši.
  Ale čo možno čakať od vedenia mesta? Volili ich presne taký ľudia ako v komentároch ktorí v odignorovaní štátneho smútku nevidia nič zvláštne.
  Smutné a úbohé!
  A o to smutnejšie že som obyvateľ Serede a nestotožňujem sa s odignorovaním št. smútku.

 8. To ze volici Tomcanyiho (ako volici fica) su vacsinou odpadlici minuleho rezimu, som uz davno zistil. Ale, ze ich je az tolko ?? Vlada jasne urcila, ako si maju obce uctit obete. SERED ako vzdy hviezdi a Tomcanyiho organizovana skupina svojimi komentarmi sa snazi vyvratit normalne fungujuce veci a zdravy rozum svojimi seredskymi demagogickymi nazormi. Boze mooj. Kedy uz pride do Serede zdravy rozum a osvietenie ? Basnicka otazka, hned si aj odpoviem. Nikdy,

 9. Realita 16. novembra 2019, 15:28 at 15:28 – zdravy rozum, pravo a spravodlivost su na ceste, len bezni ludia to este netusia…

 10. Tomčanyiho úderka dostala pokyn a tak reaguje. Že úboho, nevadí. Na inteligentnejší komentár sa nezmôžu rovnako ako ich chlebodarca

 11. S Martinom sa poznám skoro od malička a dnes sa hanbím za to,že som ho volila.Zmenil sa tak že ho nespoznávam.Hrabe len pre seba.Keď Majko písal kritiku na neho,tak som Martina bránila a bola som medzi anonymami aj ja.Dnes sa pánovi Majkovi ospravedlňujem a možno sa raz zastavím aj v tej kaviarni kde chodí.Hanbím sa za hlasy mojej rodiny,ktoré dostal.Kde sme mali oči?Martin predkov nezaprie.Za majetkom ide cez mŕtvoly a jeho deti kvôli jeho chamtivosti budú trpieť celý život.

 12. Tu sa nepíšu slohové práce, ale bezbreho sa nadáva a kritizuje. Tak nejaký ypsilon nehrá žiadnu hlavnú úlohu. Modlime sa len, aby Majko zasa nekandidoval. Už začala kampaň. 🤣

 13. Jeho deti nebudu trpiet ale uzivat si nahrabane. Taketo chovanie a spravanie je ciastocne dedicne. Ani on netrpi za to ze dedo bol arizátorom cudzieho majetku a prave naopak s jedlom rastie chut a uziva si nahrabane. Je to otrasne

 14. Legislativa (ZAKON !!) hovori o POVINNOSTIACH pri vyhlaseni statneho smutku jednoznacne a tyka sa to aj mesta Sered, v ktorom za spravu veci verejnych ZODPOVEDA primator a statutar mesta Tomcanyi.

  Napisane snad zrozumitelne aj pre tych, ktroi sa pytaju, o com to je…

  Bratislava 14. novembra (TASR) – Piatok 15. november je dňom štátneho smútku za obete tragickej nehody pri Nitre, vyzývame na úpravu vlajkovej výzdoby.
  Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky oznamuje, že vláda Slovenskej republiky na svojom zasadnutí 14. novembra 2019 podľa § 9a ods. 2 písm. b) zákona NR SR č. 63/1993 Z. z. o štátnych symboloch Slovenskej republiky a ich používaní vyhlásila štátny smútok na vykonanie pietnej spomienky na osoby, ktoré tragicky zahynuli pri dopravnej nehode autobusu, ktorá sa stala pri meste Nitra dňa 13. novembra 2019, a ktorých smrť otriasla celou spoločnosťou.
  Vyzývame preto všetky štátne orgány a inštitúcie, ako aj orgány územnej samosprávy na úpravu vlajkovej výzdoby na znak štátneho smútku.
  Úprava vlajkovej výzdoby spustením štátnej vlajky Slovenskej republiky do pol žrde na celom území Slovenskej republiky sa uskutoční v piatok 15. novembra 2019 od 8. 00 hodiny do 20. 00 hodiny.
  V súvislosti s vyhlásením štátneho smútku vládou Slovenskej republiky na 15. novembra 2019 od 8.00 h do 20. 00 h v dôsledku tragickej nehody, ktorá vyvolala citový otras v celej spoločnosti, Vám podávame nasledovné usmernenie vo veci smútočnej výzdoby.
  1. Používanie štátnej vlajky v čase štátneho smútku je upravené zákonom NR SR č. 63/1993 Z.z. o štátnych symboloch Slovenskej republiky a ich používaní v znení neskorších predpisov (najmä § 8 ods. 10, § 9a ods. 1 až 3).
  2. Štátna vlajka sa v čase štátneho smútku spustí „do pol žrde“, teda do polovice výšky stožiara tak, aby bol okraj listu vlajky najmenej o výšku, optimálne o dve výšky listu vlajky pod vrchol stožiara. Ak sú v rámci vlajkovej výzdoby popri štátnej vlajke aj vlajky samosprávnych krajov, miest, obcí, škôl a pod., v čase štátneho smútku sa spúšťajú do pol žrde rovnako ako štátna vlajka.
  3. Čierna vlajka sa pri štátnom smútku v Slovenskej republike nepoužíva.
  4. Čierna zástava (pevne spojená so žrďou) sa vyvesuje spolu so štátnou zástavou tak, že sa umiestni z čelného pohľadu vpravo od štátnej zástavy. Ak sú k dispozícii iba dve zariadenia na vyvesenie zástavy od vyvesenia inej zástavy (vlajky Európskej únie, resp. od vlajky kraja, mesta, či obce) sa upúšťa. Ak sú k dispozícii tri zariadenia, čierna zástava sa umiestňuje z čelného pohľadu celkom vpravo.
  5. Čierna koruhva sa pri štátnom smútku používa obdobne ako zástava.
  6. Smútočná výzdoba sa používa iba v čase, na ktorý vláda Slovenskej republiky vyhlási štátny smútok a obvyklý režim sa zavedie presne v čase, na ktorý vláda Slovenskej republiky ustanoví koniec štátneho smútku.

 15. Mimi 16. novembra 2019, 10:15 at 10:15 – stava sa, ze niekto nechape. Aj to su dietky Bozie…

  V tychto pripadoch vysvetlovanie skutocne nema zmysel…

 16. Dosť neskoro ste zistili, kto v skutočnosti Tomčányi je. Síce neskoro, ale predsa. A to ešte nevyplávalo všetko na povrch. Božie mlyny melú síce pomaly, ale isto. Nechcel by som byť na mieste Tomčányiho. Prezývka ktorú mu ľudia dali naň sedí ako uliata.

 17. A na čo je tam Tomčányi? Len na to aby bral 4 000 euro alebo aby aj riadil úrad a zaň aj zodpovedal?

 18. Mesto Sereď s jeho vedením je už mimo reality. A nikto za to nemôže viac, ako poslanci. Keď sa riešil MBP, tak poslanci hlasovaním očistili nezákonnosť konateľa. (neexistujúce zmluvy) Teraz sa to isté udeje s platom Veselického. Nikto žiaľ nerieši to, že nie len o jeho prachy sa jednalo, ale aj o odvody za neho vyplatené. Má to ďalekosiahle následky. Nielen Veselického plat. Ne mieste Veselického by som šiel do súdneho sporu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články