Seredskí taekwondisti uspeli v Rakúsku

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Taekwon-Do Hong Ryong Sereď |  V sobotu 9. novembra 2019 sa seredský taekwondo klub po prvýkrát zúčastnil na súťaži Blackbelt Cup v rakúskom meste Sankt Pölten. V medzinárodnej konkurencii bojovalo za Sereď osem, zväčša mladých, zápasníkov a domov odišli s peknou nádielkou medailí.

Na veľmi dobre zorganizovanej súťaži sa okrem domácich rakúskych klubov predstavili aj tímy z Česka, Chorvátska, Maďarska, Moldavska, Nemecka, Švajčiarska a samozrejme Slovenska.

Najväčšie zastúpenie mali Seredčania v kategórii žiakov, kde sa hneď na úvod presadili viacerí z nich v technických zostavách. Medzi mladšími žiakmi sa do spoločného finále prebojovali Simon Rajský a Ľubomír Králik, pričom z víťazstva sa tešil Ľubomír. V kategórii starších žiakov obsadil druhé miesto Tomáš Dušecina a prvé zlato pre Sereď získala Michaela Šuláková. Za juniorov pridal do zbierky striebornú medailu Martin Hindický.

Úspešní boli zástupcovia seredského klubu aj v sparingu. Medaily bronzového lesku vybojovali Tomáš Dušecina, Juraj Kollár, Simon Rajský a Michaela Šuláková, druhé striebro si odniesol opäť Martin Hindický a zlatú medailu vyhral starší žiak Jakub Kollár.

Jediný zástupca Serede medzi dospelými, Juraj Kollár, bojoval aj v disciplíne špeciálnych kopov na výšku vo výskoku a hoci je vekom už veterán (40+), v konkurencii mladších protivníkov skákal spomedzi všetkých najlepšie a zaslúžene obsadil prvé miesto.

Celkovo získal Taekwon-Do klub Sereď na súťaži v Rakúsku 12 medailí – 4 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové – a spomedzi 20-tich klubov obsadili konečnú 6. priečku, čo je pri počte 8 súťažiacich veľmi dobrý výsledok.

Na záver roka ešte čakajú seredských taekwondistov Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 30. novembra 2019 v Nitre.

Výsledky

  1. miesto: Jakub Kollár (sparing), Juraj Kollár (špeciálne kopy), Ľubomír Králik (zostavy), Michaela Šuláková (zostavy)
  2. miesto: Tomáš Dušecina (zostavy), Martin Hindický (zostavy, sparing), Simon Rajský (zostavy)
  3. miesto: Tomáš Dušecina (sparing), Juraj Kollár (sparing), Simon Rajský (sparing), Michaela Šuláková (sparing)

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články