Policajti zadržali muža, ktorý mal pri sebe takmer 300 dávok

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KRPZ Trnava |MM|  Trnavskí policajti zadržali muža, ktorý prevážal v aute takmer 300 dávok pervitínu. 35 ročného Radovana prekvapili kriminalisti minulú stredu, 6. 11. na Michalskej ulici v Hlohovci. Policajti získali súhlas na vykonanie prehliadky auta a vo dverách Škode Octávie našli päť plastových vreciek, injekčnú striekačku a papierovú skladačku s obsahom hnedej kryštalickej látky. Podľa predbežnej expertízy mal pri sebe na predaj minimálne 299 jednotlivých dávok. Radovan bol za drogy už v minulosti právoplatne odsúdený a život na slobode  mu dlho nevydržal. Vyšetrovateľ ho obvinil za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a podal návrh na jeho väzobné stíhanie. Súd návrhu vyhovel a obvinený si na rozhodnutie súdu počká vo vyšetrovacej väzbe. Za predaj a recidívu mu teraz hrozí prísnejšia sadzba a to na 10 až 15 rokov.

 

Metamfetamín alebo ľudovo nazývaný aj pervitín, péčko, piko, perník, pedro patrí na Slovensku stále medzi najčastejšie predávané drogy, s ktorými začínajú experimentovať deti a mládež už na základných školách. Polícia preto apeluje na širokú verejnosť a rodiny, aby aj tejto téme venovali dostatočnú pozornosť a nepodceňovali prevenciu. Je lepšie hovoriť o rizikách skôr ako potom riešiť následky. …aj tieto drogy mal niekto kúpiť a užiť.

- Inzercia -
  1. A nasleduje humánny súdny proces. Má právo na advokáta, má právo klamať, prípadne nevypovedať, robiť obštrukcie a podobne. Nech žije demokracia.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články