Trnavská župa pritiahla protidrogový „Revolution train“ aj do Trnavy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TTSK |MM| Trnavská župa je partnerom projektu Revolution Train, ktorého zámerom je interaktívnou formou predchádzať drogových závislostiam u mladých ľudí. V rámci programu môžu účastníci vidieť, ako jednoducho je možné stať sa drogový závislým a vidieť dôsledky, ktoré závislosť so sebou prináša.

Každý vnímame nebezpečenstvo, ktoré drogy znamenajú pre mladých ľudí. Ak sa zameriame na dôslednú prevenciu, môžeme predchádzať mnohým zložitým životným situáciám. Som rád, že na tento účel máme partnera a môžeme realizovať projekt Revolution Train,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Okrem Trnavy vlak Revolution Train navštívi aj aj mesto Senica (8.11.) a Galanta (12.11.).

Revolution Train je zložený zo 6 vagónov (4 kinosály, 8 interaktívnych miestností). Návštevník vlaku je zapojený do reálneho príbehu a vystavovaný emotívnym situáciám. Celý program trvá  približne 90 min. a vlak už navštívil viac ako 150 miest v Čechách, Nemecku a Slovensku a navštívilo ho už viac ako 150 tis. ľudí.

 

- Inzercia -
 1. V Seredi nie je nikto iniciatívny? Nehodilo by sa taká vlaková expozícia propagácie proti drogám navštívila aj Sereď !!?? Nevedia? Nechcú? Nezaujímajú sa? Prečo to vedia v Galante, Skalici?
  Vedia kompetentní ako extrémne je veľmi znečistený breh pri Váhu na konci Mlynárskej ihlami? Vedia ako sa v posledný polrok veľmi rozmohli predavači drog a aj užívajúci drog v priestoroch od koníčkarov po osadu pri týteši. Riešia to? Či riešia sa iba peneži, korytá, záujmy?

 2. Sereď je stále lacná noclaháreň zo všetkým čo k tomu patrí. Áno pri železničnej stanici si môže mesto zaplatiť vypolstrovaný Detenčný vágon s kupátkami pre všetkých ktorí to s alkoholom drogami a iným prehnali a akokolľvek obťažujú tu v meste oddychujúcich. Raz za čas ho pristavia pod krhlu aby opláchli z neho tie výkali. Je to nepríjemé keď vytriezviete a zistíte že ležíte v zvratkoch po svojich predchodcoch a musíte zaplatiť sem za dopravu ubytovanie a prijemne spravanie sa obslužného personálu.

 3. Pristavenie toho vlaku stojí 12.000€…. aj teraz je to dobrý nápad… Za tie peniaze asi nie…

 4. za tých 12.000 € by mohli radšej aspoň 1x za rok vyčistiť v meste ulice, opustené budovy, zákutia a parky od feťáckych hniezd (matrace, odpadky, použité kondómy a ihly, ..). Za chvíľku je tu zima, feťáci a spol. sa zasa “sťahujú” do zahradkárskych oblastí a ničia majetok slušným ľuďom – čo tak poslať aspoň 2x denne hliadku s autíčkom aj do týchto miest ?!

 5. na tento projekt má trnavská župa partnera. A potom sa pracuje s iniciatívnymi ľudmi z kraja. Poznámka znela aká ja aktivita za mesto Sereď. Nie je Sereď v trnavskom kraji nechvaľne známa drogovou scénou ? Nebolo by dobré v tejto veci byť proaktívny? Hm, Galanta to dala.

 6. a všetci kompetentní sa stále “kukajú bokom”
  kamery – kukajú bokom,
  zelený aj modrý kukajú bokom,
  posranci kukajú bokom,
  len slušný človek to má stále na očiach a je mu zle.
  #takéSeredské

 7. mne osobne to príde ako “rozfrckanie” peňazí za blbosť. Kým nezbavíte mesto dealerov a výrobní drog, ten vlak by mohol parkovať 24/7 na nám. M.R.Štefánika a furt by to bolo málo.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články