Pri Šúrovciach neprebieha policajná akcia, ale Majstrovstvá KRPZ v Trnave vo výkone služobných psov v klasickej kynológii

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Šúrovce / Dnes v ranných hodinách nás do redakcie kontaktovalo niekoľko občanov, ktorí spozorovali zvýšený pohyb policajných zložiek v oblasti obce Šúrovce. Policajné autá sa mali nachádzať na násype a neďaleko rieky Váh.

Skutočne je z obce viditeľných minimálne 7 policajných vozidiel odstavených na násype a po okolitých poliach sa pohybujú policajní psi. Pre ukľudnenie verejnosti treba povedať, že sa nejedná o žiadnu ostrú policajnú akciu, ale o súťaž policajných psovodov so svojimi psami.

Bližšie v informácii od KRPZ:

MAJSTROVSTVÁ KR PZ V TRNAVE VO VÝKONE SLUŽOBNÝCH PSOV V KLASICKEJ KYNOLÓGII

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave organizuje v dňoch 28.10 – 31.10. 2019 Majstrovstvá vo výkone služobných psov v klasickej kynológii.

Cieľom je porovnať stav a úroveň vycvičenosti služobných psov v rámci kraja a ich riadiacich pracovníkov a tento stav neustále zvyšovať.

Súťažiacich je osem. Každé okresné riaditeľstvo PZ v pôsobnosti Trnavského kraja má svoje zastúpenie. Prvý dvaja psovodi budú Krajské riaditeľstvo PZ reprezentovať na Majstrovstvách Slovenska vo výkone služobných psov v klasickej kynológii.

Súťaž má niekoľko disciplín ako napríklad:
* vyhľadávanie vystrelených nábojníc, vyhľadávane predmetov v teréne,
* cviky poslušnosti
* vyhľadanie pachových stôp v teréne
* vyhľadanie ukrytej osoby v teréne, stráženie pri prehliadke osoby, eskorta
*obrana psovoda
* a mnohé iné

Súťažiacim držíme palce!

MAJSTROVSTVÁ POKRAČUJÚ..

MAJSTROVSTVÁ VO VÝKONE SLUŽOBNÝCH PSOV POKRAČUJÚ…VŠETCI SA SNAŽIA…

Gepostet von Polícia SR – Trnavský kraj am Mittwoch, 30. Oktober 2019

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články