Premiér Pellegrini chce očistu justície. Odovzdáme mu podklady, kam až treba ísť pozametať.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Tak teda súčasný premier Pellegrini šéfujúci vláde SR, ktorý  po kauzami pred slušnými ľuďmi skompromitovanom SMERe na tomto dôležitom poste vymenil dnes už strhaného a na pohľad opotrebovaného expremiéra  Fica, ceľkom milo prekvapil. Pellegriny verejne vyhlásil, že je potrebná očista justície a že Kočnerova “opička”, bývalá štátna tajomníčka za SMER-SD Jankovská a súčasná sudkyňa má byť za komunikáciu nájdenú v Kočnerovom mobile disciplinárne riešená. Dokonca už stratila bezpečnostnú previerku. No, mať ju po medializovaných informáciách by znamenalo spochybniť funkčnosť a význam NBÚ ako takého. Výborne pán premiér! – len keby ste po očiste justície tak hlasno nevolal tak neskoro a hlavne pred blížiacimi sa voľbami.

No, na druhej strane lepšie neskoro, ako vôbec… Hlavne aby k očiste už konečne došlo. Aj keď pod taktoukou práve SMERu pojem “očista” vyznieva nanajvýš komicky.

Áno, SMER za dvanásť rokov vedenia krajiny pre neskutočné množstvo korupčných káuz, tunelovania verejných finančných zdrojov na všetkých úrovniach riadenia spoločnosti  a predstavách správy vecí verejných spôsobom  prezentovaným  exšéfom parlamentu Paškom (tiež SMER-ák) ktorý sa nehanbil občanom povedať  “vyhraj voľby a môžeš všetko”, skutočne dosiahol to, čo sa nepodarilo ani Mečiarovi počas eldoráda, ktoré na Slovensku v danej dobe nenechalo kameň na kameni.

Krajina je v absolútnom morálnom úpadku, česť, morálka a etika sú prázdnymi slovami, volené funkcie už aj na väčšine dedín sa stali výnosným biznisom jednotlivcov a záujmových skupín a zákon tzv. “politikom” neznamená nič viac, ako rolka toaletného papiera na verejnom WC.

SMER vďaka pažravosti a arogancii väčšiny ľudí nastrčených do funkcií riadenia štátu, u drvivej väčšiny občanov  skutočne získal označenie  nie sociálny demokracia, ale skôr banda arogantných zlodejov schopných poberať dotácie nielen na pôdu ktorú nevlastnia, nemajú v prenájme ale aj na priestory ako vyasfaltované parkoviská, letisko či dedinské ihrisko. Hlavne že tieto zlodejiny má kto na úradoch požehnať…

Značku SMER-SD pred komunálnymi voľbami opustil aj vtedajší a súčasný poslanec Veselický a absurdnú kombináciu farieb strán  SDKU a SMER-SD “na tričku”  do volieb niekedy niesol ani vtedajší a súčastný primátor mesta  Tomčányi. Nateraz hlavne zo strany Veselického existuje snáď lepší príklad vypočítavosti, farizejstva a podrazenia strany, s predstaviteľmi ktorej sa doteraz verejne a radi pretŕčali?

Tak teda premiér  Pellegriny a pravdepodobne aj strana SMER-SD (aspoň navonok) má záujem očistiť justíciu.

Neviem, či na Úrade vlády SR vedia, že nielen už medializované osoby sú v Slovenskej justícii škodnou. Rovnako, alebo minimálne obdobne konajúce osoby sa nájdu aj na súdoch nižších stupňov

A nielen  v justícii, ale aj v policajnom zbore a na prokuratúrach.

Nevedia? Nevadí. Pomôžeme im vidieť takpovediac do vnútra problému.

Premiérovi Pellegrinimu odovzdáme podnet, v ktorom budú podozrenia z korupčného správania volených zástupcov vo veci priameho ovplyvňovania justície konkrétnymi volenými zástupcami samosprávy a to v konkrétnych vyšetrovaniach, trestných veciach a  súdnych konaniach. A uvidíme, ako vážne svoje vyhlásenia premiér myslí.

Samozrejme v momente, kedy to dovolí situácia, budeme čitateľov informovať o veci konkrétnejšie.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Ako vážne to myslí? Maximálne urobí to, že to posunie na príslušné orgány. Alebo máte predstavu, že si prečíta podozrenia, zdôrazňujem podozrenia (!), a zariadi vyhadzov dotyčných ľudí? Čo si konkrétne od toho sľubujete s ohľadom na konkrétne kompetencie premiéra?

 2. Ako nezaujatý čitateľ len jeden postreh.
  Píšete že bývalý premiér je “strhaný” tak len rozmýšľam že ako vy sám seba vidíte.
  Bola by zaujímavá anketa medzi vami a bývalým premiérom. Keď už vy máte pocit že vám prináleží písať o strhanosti …

 3. Martin 30. októbra 2019, 18:56 at 18:56 – dakujem za upozornenie. Ze by to bol umysel aj takto poukazat na to, ze pan premier bude musiet byt tvrdy v ociste nielen justicie, ale aj prokuratury a PZ? ; 😉

  Občan 30. októbra 2019, 23:45 at 23:45 – uplne nezaujata moja reakcia na Vas postreh:
  Byvaly premier a stale predseda najsilnejsej koalicnej strany SMER-SD a jeden zo 150 zakonodarcov svojimi postojmi k veciam verejnym, konanim (aj nekonanim tam, kde konat mal) mimoriadne vyzne ovplyvnuje zivot vsetkych obcanov krajiny. Je volenym zastupcom a verejnym cinitelom.
  To dava PRAVO obcanom zaujimat sa o jeho stav (aj zdravotny) a hodnotit jeho konanie.
  Media to dokonca maju v povinnostiach.

  Ja som vo vztahu k verejnosti sukromna osoba a tak jemu, Vam a kazdemu okolo mna (okrem manzelky a rodiny ktorej to dovolim) je uplne ho*no po tom ak ja vyzeram. Umyselne som to napisal dufam ze dostatocne zrozumitelne, aby ste to pochopili na prvy krat.

 4. Anonym 30. októbra 2019, 22:11 at 22:11 – za takmer 12 rokov vyjadrovania sa VEREJNE a pod svojim menom by ste uz mohli vediet, ze ked sa pod nieco podpisem, mam na to dovod.
  A minimalne v niekolkych vaznych pripadoch ZIAL nejde o podozrenia, ale o preukazatelne fakty.

 5. Obludnost systemu vytvoreneho ludmi pod vedenim SMER om dosadenych funkcionarov PZ bo nekutocna.

  Stat sa stal mafiou a organizovany zlocin podla publivovanych informacii mal ZIAL krytie na najvyssich miestach.

  Prakticky tymto bola zmarena spravodlivost.

  Otazka je, ako je mozne, ze stacilo 10 rokov vlady ludi z jednej strany a takto neskutocne odporne konkretni ludia dokazali znauzit system a urobit si za statne peniaze vlastne sukromnu policiu.

  Este v roku 2018 bolo publikovane aj toto:

  18.04.2018 10:14

  BRATISLAVA – Spravodlivosť by mala byť slepá a zákony platiť rovnako pre všetkých. Slováci však tomu neveria a ich pocit, že veľké ryby sú beztrestné, potvrdzujú aj štatistiky. Nám sa podarilo získať autentický rozhovor s policajtom, ktorý popísal, prečo je to tak. Jeho odhalenie je šokujúce a naznačuje, že ho nemusí zmeniť ani odchod riaditeľa policajného zboru Tibora Gašpara.

  NAKA marí policajné vyšetrovanie – to vyplýva zo slov policajta, ktorý nám šokujúci spôsob, akým dochádza k zneužívaniu systému, priblížil len pod podmienkou zachovania anonymity.

  Systém je v podstate jednoduchý. Aby na jednom podozrivom nepracovalo viacero vyšetrovateľov súčasne (bez toho, aby o tom vedeli), funguje v NAKE systém „blokovania“. „Na NAKE majú interné normy, aby nedochádzalo k tlačeniciam medzi vyšetrovateľmi. Konkrétne ak ja budem robiť na vlamačoch a dakto sa mi do toho pripletie a pokazí mi to, tak sa dané osoby blokujú,“ vysvetľuje nám Stanislav s tým, že tento legitímny systém nabral na Slovensku priam obludné rozmery.

  Ak má totiž vyšetrovateľ z NAKY niekoho „bloknutého“, vždy sa dozvie o tom, že danú osobu začína vyšetrovať niekto iný. „Ja si vás ako osobu zablokujem v systéme a ak začne na vás niekto iný robiť, alebo si vás lustruje a chce vás vyšetrovať, tak si musí dať požiadavku, či je tento človek voľný. Tomu, kto si ho prvý blokoval, príde správa, že tento a tento policajt sa o neho zaujíma.“

  Keďže NAKA je nadriadený útvar, môže policajtom nariadiť, aby danú osobu nepreverovali a navyše celú agendu okolo blokovanej osoby musia odovzdať NAKA. Takto je nezávislé vyšetrovanie de facto nemožné. „Toto je výmysel na NAKA a oni si takto blokujú svojich ľudí, vagabundov, ktorí sú potom nedotknuteľní. Robí sa to najčastejšie cez štatút informátora, ale sú aj prípady umelých vyšetrovacích spisov,“ vysvetľuje náš zdroj.

  Dodáva, že takto jednoducho si môžu zamestnanci NAKA zablokovať kohokoľvek – vrátane oligarchov, politikov či iných významných ľudí – a cez ich systém sa nikto nikdy nedostane. Ak by chcel nejaký spravodlivý policajt niečo riešiť, nemá šancu. „Lebo hneď mu príde odpoveď, že ním vyšetrovaná osoba je už blokovaná. A najlepšie na tom je , že sa nikdy nedozvie prečo. Iba dostanete správu, že je blokovaná. Všetko je to v utajenom režime, čiže verejnosť sa informácie o tom, kto je blokovaný a kým, nikdy nedozvie. Bonusom je, že všetko, čo máte na toho človeka, čo sa vám podarilo zozbierať, musíte tomu, kto ho mal blokovaného, poslať,“ hovorí Stanislav.

  Okrem veľkých rýb sa však tento systém uplatňuje už aj na menších zlodejov. Jedným z dôvodov, ktoré vedú agentov NAKY k takejto činnosti, sú podľa neho aj peniaze. Za svoje „blokovanie“ (teda v podstate nemožnosť svojho vyšetrovania) sa údajne platí okolo 2000 eur mesačne. „Dostalo sa to do štádia, že si takto beztrestnosť kupujú aj menšie ryby. Stal sa z toho biznis vo veľkom.“

  Predstavme si modelovú situáciu. Policajt Jozef prichytí istého Ivana pri krádeži. Chce ho vyšetrovať, no po zadaní jeho mena do systému mu príde správa, že Ivan je „bloknutý“ Národnou kriminálnou agentúrou. Tá Jozefovi nedá povolenie na jeho vyšetrovanie a Jozef musí NAKE navyše odovzdať všetky materiály a informácie, ktoré k osobe Ivana má. Keďže si teda Ivan platí „blokovanie“, môže pokojne kradnúť ďalej s vedomím beztrestnosti. Policajt Jozef sa tak iba môže domnievať, prečo nikdy danú osobu nikto neobviní.

  K téme, ktorá v policajnom zbore začína rezonovať, sa vyjadril aj šéf polície Tibor Gašpar na včerajšej tlačovej konferencii. Tvrdil, že do systému s názvom NAKATOK nemá prístup.

  Krytie SIS a inšpekcie

  Celú sieť kontaktov a blokovaných osôb by mohla ešte rozkryť aj SIS. Jej analytici sú však v poslednom čase pod novým tlakom. Ľudia okolo Gašparovej skupiny totiž už prenikli aj do tajnej služby. „Po tom, čo sa stal Miháľ námestníkom SIS, priniesol si viacero ľudí z polície. Držia svojich ľudí na polícii, to je verejným tajomstvom medzi kolegami,“ uviedol Stano.

  Podobným prípadom je aj inšpekcia ministerstva vnútra, ktorá má vyšetrovať zločiny policajtov. „Tam to funguje rovnako. Sú to stále tí istí ľudia, ktorí sa len striedajú vo funkciách. Chápete, takéto vyšetrovanie sa nikdy neuskutoční, ak toto vedenie polície zostane,“ uzatvára policajt, ktorý verí, že zverejnením tohto obludného obchodu s beztrestnosťou konečne príde k náprave – odstúpeniu policajného prezidenta Gašpara a zmene zákona.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -