Matej Tóth zavítal do Šintavy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ a MŠ kráľa Svätopluka Šintava |  Vo štvrtok 24. októbra do šintavskej školy zavítal Matej Tóth a odovzdal škole grant O2 športovej akadémie, ktorý sme si vybojovali aj vďaka podpore rodičov a priateľov školy v súťaži O2 Dobrá vec.

Zároveň žiakom porozprával o jeho športovej ceste, jeho úspechoch a odpovedal na zvedavé otázky. Deti ho privítali búrlivým potleskom a so záujmom počúvali všetko o jeho športovej kariére. Športovec im predviedol disciplínu, ktorej sa venuje.

Škole odovzdal aj sadrový otlačok jeho stopy a zaujímavú knihu od autorky Slávky Kubíkovej: Krotitelia dispejov. Samozrejme nechýbalo spoločné fotenie a autogramiáda.

Žiaci i zamestnanci mali pekný zážitok.

Celkovo sa do druhého ročníka súťaže O2 Dobrá vec zapojilo 239 základných škôl, ktoré spoločne získali až 160 532 hlasov.

Súťaž Športová akadémia Mateja Tótha trvala od 10. apríla do 30. júna 2019, pričom základné školy boli rozdelené do štyroch kategórií podľa počtu žiakov: 0 – 85 žiakov; 86 – 200 žiakov; 201 – 350 žiakov a 351 a viac žiakov.

Základná škola s materskou školou kráľa Svätopluka v Šintave patrila do kategórie 86 – 200 žiakov a vďaka rodičom, žiakom, priateľom školy sa nám v tejto kategórii podarilo vyhrať s počtom 907 hlasov.

Škola vďaka O2 Športová akadémia Mateja Tótha získala kvalitnú voľnočasovú aktivitu pre deti na 1. stupni základnej školy. Pomocou prepracovanej metodiky a vyškolených trénerov poskytuje deťom všeobecný športový základ a motivuje ich k pozitívnemu vzťahu k pohybu. Tréningy prebiehajú hravou formou, dbajú na telesný aj duševný vývin detí a umožnia deťom zistiť, na aký šport majú najlepšie predpoklady.

Šintavská škola teda výhrou získala odborné vedenie 20-člennej skupiny detí na celý školský rok zadarmo. Od začiatku októbra sa deťom venuje pani učiteľka Mgr. Marianna Kalinaiová, ktorá absolvovala potrebné školenie.

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Predchádzajúci článokDopravná nehoda na R1 pri Trnave
Ďalší článokLampióny v uliciach
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články