Polícia aj tieto sviatky dohliadne na bezpečnosť

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|    Policajti budú aj počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke, a to už od štvrtka 31. októbra, do pondelka 4. novembra 2019.

Tak ako každý rok a každé sviatky, zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto aj tento krát prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

Počas minuloročných „dušičkových“ dní (1.11. – 4.11.2018) došlo na cestách k 133 dopravným nehodám, pri ktorých zahynuli tri osoby, ťažko sa zranilo 16 osôb a 58 sa zranilo ľahko.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Vodiči, aby rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam.

V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Železniční policajti dohliadnu na cestujúcich vo vlakoch a na staniciach. Upozorňujeme však, že na svoje veci si treba dávať pozor vždy a všade. Ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158.

Prezídium Policajného zboru povoľuje dňa 1. novembra 2019 všeobecnú výnimku pre všetky nákladné vozidlá.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky. Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajti budú aj napriek tejto výnimke oprávnení zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, alebo mu prikázať smer jazdy.

- Inzercia -
  1. to je od nich slaby alibizmus ved nedokazali dohliadnut na komunikaciu Bodora s Koncerom ani na obchody Slovenskej informacnej sluzby. Na modlenie za ich osvietenie a udelenie milosti plnej je neskoro. Uz aby sa co najskor rozhodli ci chcu nadalej od nas peniaze alebo od vsetkych Nedotknutelnych!

  2. Tak budu dbat na bezpecnost ako minuly tyzden medzi Galantou a Nebojsou, ked na superfrekventovanej ceste zastavili kamion a do neho potom zozadu narazila dodavka ? Alebo ked opakovane zastavuju kamiony na zjazdovej rampe z R1 do Soporne ? Alebo v Seredi, ked parkuju krizom cez autobusovu zastavku pred ABckom ?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články