Slovensko – krajina v srdci Európy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Jeseň poznáme ako obdobie zberu úrody.  Ak si nič nezasejeme, nemáme čo zberať.  A to platí aj u nás, na ZŠ J. A. Komenského.  Na začiatku sú teda tvorivé nápady našich žiakov. Koncom minulého školského roka bola Školou umeleckého priemyslu v Bratislave vyhlásená súťaž výtvarných prác detí a mládeže „Slovensko – krajina v srdci Európy“.  Šlo už o 11. ročník, ktorý bol venovaný životnej ceste, múzam a inšpiráciám M. R. Štefánika.  Záštitu nad súťažou prevzala ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.

Do spomínanej súťaže sme ešte v júni zaslali niekoľko prác  šikovných šiestačiek.  Vyhodnotenie bolo plánované na október.  Potešilo nás, že Zuzka Helienková (6.C) sa v tejto celoslovenskej súťaži ocitla medzi ocenenými.  Jej animácia pod názvom „Zámok v oblakoch nezostal len v našich snoch“  získala krásne 2. miesto.

Dňa 21.10.2019 sme sa zúčastnili slávnostného oceňovania víťazov  a vernisáže v  priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry SR. Výstava potrvá dva týždne.

Zuzke srdečne blahoželáme a ďakujeme za veľmi peknú reprezentáciu školy.  Veríme, že jej ďalšie tvorivé nápady čoskoro uzrú svetlo sveta.

Mgr. Linda Budinská

 

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články