AKTUÁLNE: Hasiči z Galanty a Serede zasahujú pri vážnej nehode – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium HaZZ |MM|  Hasiči z Galanty a zo Serede momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na štátnej ceste II/507 v katastri mesta Galanta. Pri nehode došlo k zrážke dodávkového vozidla a kamióna, pričom následkom nehody utrpela jedna osoba zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči vyslobodili zranenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru. Na miesto udalosti smeruje posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Jazdite opatrne ‼️

Foto: HaZZ

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – KRPZ Trnava + pridané foto z nehody

Hliadka mestskej polície zastavila a kontrolovala vodiča tureckého kamióna, keďže porušil zákaz vjazdu pre nákladné autá v úseku cesty II/507 Galanta – Nebojsa. Navyše tomuto vodičovi bo nameraný v dychu alkohol, 0,31 mg, čo je v prepočte 0,65 promile.

Počas toho, ako bol kamión odstavený a vodič bol mestskou políciou kontrolovaný mimo vozidla, zozadu do neho narazila dodávka Citröen Jumper zo Žiliny. Jej 31 ročný vodič utrpel ťažké zranenia, s ktorými bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice.

Cesta je v úseku uzatvorená, polícia vykonáva odklon premávky a dokumentovanie nehody. Presné príčiny a okolnosti nehody vyšetrujeme.

– – –

AKTUALIZOVANÉ – ATE Vrtuľníková záchranná služba

K vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes dopoludnia medzi Galantou a obcou Nebojsa, bol privolaný aj záchranársky vrtuľník z Nitry. Išlo o zrážku dodávky a kamióna, pri ktorej utrpel vážne poranenia 31-ročný vodič dodávky. Po vyslobodení pacienta hasičmi, poskytnutí primárneho ošetrenia pozemnými záchranármi si pacienta následne prevzala do svojej starostlivosti  posádka leteckých záchranárov. Lekárka mu doplnila liečbu a po preložení na palubu bol pacient v umelom spánku s poraneniami viacerých častí tela letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Nitre, kde bol v kritickom stave odovzdaný do rúk lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

 

 

- Inzercia -
 1. AKTUALIZOVANÉ – pridaná tlačová správa KRPZ Trnava + ďalšie fotografie z miesta nehody

 2. Mestký policajti mali nechat turka napokoji a nemuselo sa to stat.Takto sa na hlavnej ceste neodstavuje!A nakoniec,o čom sa chceli s turkom bavit?

 3. Medzi Nebojsou na Galantou nesmú jazdiť nákladné autá . Turek bol nacáraný tak zabudol aj čítať a neviem ako môže jazdit po Europe keď nevie žiadnu cudziu reč.

 4. Však čo u nás si môžu cudzí šoferi robiť čo chcú,inde v Europe by mu zhabali auto a hotovo,potom si to kurevsky rozmyslí či si zas za volant sadne ožratý.

 5. Viem,že je tam zakaz,ale menšie zlo by bolo,keby ho nachali tranzitovat preč.Nemusel sa dodavkar prizabit.

 6. A nemyslite, ze skor mal mat bezpecny odstup a venovat sa vedeniu vozidla? Ale to dnes vela polovodicom nic nevravi a tak ohruzuju ako seba tak aj ostatnych.

 7. je to smutne ale zavinil si to vodic dodavky zrejme sam. Dufam ze sa s toho dostane. Keby sa venuje plne riadeniu vozidla nic sa nemuselo stat. Kazdy den vidim kopu vodicov ci osobnych aut, ale aj dodavok ako kazdy ako taky idiot pozera do telefonu, vypisuje spravy, alebo telefonuje. Bohuzial policajti su neschopny, absolutne neriesia arogantnych vodicov na cestach. Toho som bol priamo svedkom ako v Seredi cigani lietali z mosta smerom na krizovatku, obiehali auta a statni policati, ktory isli oproti sa robili ze to nevidia. Tak isto aj dneska doobeda, mestsky policajti pri progrese riesili nakladne auta, hore pri odbocke na cintorin stali statny policajti, cigani si robili pretekarsku drahu s Trnavskej na krizovatku a co myslite, kolko krat isli statny za nimi. Spravne, ani raz. Nehovorim teraz ze ich mali zastavit za rychlost, ak ich nenameraju tak tazko s nimi daco spravia, ale za obiehanie na moste, cez plnu ciaru ich mozu sekat. Tak isto aj za nebezpecne predbiehanie, len to chce trocha chuti do roboty.

 8. Vy ste tu niektorí tak tupí že až. Tak mestskí policajti mali Turka nechať tak a vodičovi dodávky by sa nič nestalo…

 9. Nepozeral som TV Krea, ale v reportáži na stránke nic nehovorili, ze zomrel. Ze bol v kritickom stave v umelom spánku prevezený do Nitry.

 10. Nespochybňujem zavinenie zo strany poškodeného vodiča dodávky. V prípade, že zomrel byť na mieste príbuzných v spolupráci s právnym zástupcom a znalcom tvrdo skúmam akým spôsobom postupovala hliadka mestskej polície pri zastavovaní a odstavení nákladného vozidla, či postupovali tak, aby neohrozili seba, zastavované vozidlo a iných účastníkov cestnej premávky. Nebolo vhodné vzhľadom na vyťaženosť tejto cesty stiahnuť zastavované nákladné vozidlo mimo hlavnú cestu, tak aby netvorilo prekážku na ceste.

 11. Tvoj nick PS – VB celkom vystihuje zmýšľanie blbého socialistického pomocníka Verejnej bezpečnosti. Takže – bez ohľadu na to ako postupovali mestskí policajti, ten chlapík to napálil zo zadu návesu. Čo robil tesne pred nárazom? Nemá vodič prispôsobiť jazdu dopravnej situácii? Ospravedlnením môžu byt akurát tak faktory ako zlý technický stav vozidla alebo náhle zhoršenie zdravotného stavu. Na cestách je veľa prekážok a je na vodičovi ako sa s nimi vysporiada. Mne tiež minule prekážal na vozovke kamión a čuduj sa svete, obišiel som ho. Ale je pravda, že škoda každého života.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články