Výborná práca seredských mestských policajtov. Ukradnutú babetu aj s páchateľom našli do hodiny.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mestská polícia Sereď |  Dňa 3.10. v čase 12,50 hod. oznámil zamestnanec mesta, že pánovi, ktorý pracuje pre mesto niekto ukradol v Zámockom parku pri kaštiely babetu. Ďalej poskytol informáciu, že moped bol zn. Babeta, zelenej farby s nákupným košíkom vzadu, kde bola aj čierna prilba a  v priehradke sa nachádzali doklady od mopedu na meno Jozef B. Podozrivý páchateľ  mal odísť cez zadnú parku po hrádzi smerom na ul. Topoľová. Hliadka prezerala celé okolie ale bezvýsledne. V čase 13,24 hod. bola osoba aj s babetou spozorovaná kamerovým systémom.  Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá osobu spozorovala pri Váhu na lúke v úrovni ul. Vážska, kde bola osoba zadržaná o 13.45 hod.  Skutku sa dopustil  30-ročný Peter  S., Sereď. Na miesto bol privolaný poškodený, ktorý si babetu opoznal a bola mu priestupcom dobrovoľne vrátená.   Priestupca sa svojim konaní dopustil priestupku proti majetku podľa §50 ods.1 zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch a na mieste mu bola uložená bloková pokuta. Následne bol predvedený na útvar MsP, kde si ho prevzala hliadka štátnej polície, nakoľko bol dôvodne podozrivý, že je pod vplyvom alkoholu.

– – –

K uvedenému prípadu nám poskytla hovorkyňa KRPZ Trnava nasledovné informácie:

30 ročného muža na babete zastavila hliadka mestskej polície, ktorá rieši aj majetkový priestupok.

Polícia v tejto súvislosti riešila prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Lustráciami bolo zistené, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a odmietol vykonať dychovú skúšku, ako aj podrobiť sa lekárskemu vyšetreniu na zistenie prítomnosti alkoholu, prípadne iných návykových látok. Na takúto osobu sa pozerá, ako keby jazdila pod vplyvom alkoholu. Poverený policajt vodiča babety obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu môže byť uložené jednoročné väzenie.

 

- Inzercia -
  1. Ani sa nečudujem že to našli za tie mega predražené kamery ktoré keď si na heureke a bárz de pozrete a sú o polovicu lacnejšie než mestu fakturované !

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články