“Volič je úplné hovno, nevie nič…”

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Tak nám to teda “mocní” tohto štátu spolu s vagabundami a zločincami v bielych golieroch naložili…

Teraz to teda máme na plnú papuľu a od človeka, ktorému kľudne môžeme veriť. On totiž vie, o čom hovorí. Dokazuje to nielen portfólio jeho firiem, ale aj styky s ľuďmi, ktorým sme vo voľbách dôverovali. Dali sme im moc spravovať veci verejné a oni ju zneužili.

Problémom dňa ale je niečo podstatnejšie, aj keď sa asi zdá, že toto je momentálne neprekonateľné. Nie, nie je. Horšie je pomyslenie na fakt, že rovnakí, minimálne obdobní zbohatlíci na kšeftovaní s pozemkami pod obchodné a logistické centrá  (pýtate sa, ako sa len dozvedeli, že orná pôda zrovna na danom mieste bude mať hodnotu? Že by z pozície ich volených funkcií a tým informácií, ku ktorým sa bežne nik nedostane?), verejných zákazkách, či informáciách kedy a kde čo výhodne kúpiť a následne niekomu konkrétnemu s nepredstaviteľným ziskom predať. Áno, sú medzi nami snáď v každej dedine a meste. A keďže sú skutočne bohatí, majú kontakty a tie im zabezpečujú krytie, aké po dlhé desaťročia mal aj Kočner. Ovládajú minimálne niektorých konkrétnych prokurátorov (niekedy stačí jedna šéfka OP), poznajú sa vysokopostavenými funkcionármi polície a dokonca nemajú zábrany ani v priamom ovplyvňovaní súdov.

Známe Slovenské príslovie ale hovorí, že s krčahom sa po vodu chodí dovtedy, pokým sa nerozbije… Aj Kočner si myslel, že šedou eminenciou bude večne. Nieje a nebude…

Zatiaľ sa ale cítia takmer neohrozene. Buď na funkciách priamo sú, alebo robia všetko preto, aby niekoho konkrétneho do funkcie za každú cenu dosadili. Aj v demokratických voľbách. Dostatkom peňazí na kampaň, istými z pravidla  za rozdané “trafiky” kúpenými hlasmi pravdy veľmi neznalých voličov, alebo priamo napr. neférovými aktivitami počas volieb v podobe SMS obsahujúcimi návod koho voliť (hádajte kandidáti akej strany v SMS boli?), či dokonca protiprávne sčítavanými hlasmi vo volebných urnách.

Ich pocit bezpečia vychádza z možnosti vybaviť si rozsudok v konkrétnom spore aj za cenu zastavenia výsluchu svedkov v polovici výpovede, či ovplyvňovania súdu v kauze inej, kde horí pod zadkom žalovanému spolužiakovi. 

Sú však aj čestní policajti, prokurátori a sudcovia, ktorí  tak závažné kauzy ako je vydieranie či zastrašovanie vyšetrovať chcú a v záujme vyšetrenia robia všetko, čo im zákon robiť ukladá a umožňuje. Sú im ale hádzané “polená pod nohy” a oni to vedia. Dôležité je, že to vieme aj my – občania a v konkrétnych prípadoch dokonca aj poškodení.

Už niekoľko krát som písal o úplnej absencii morálky a etiky v krajine. O rozkrádaní spoločných peňazí všade, kde ich kradnúť je možné. Situácia sa zhoršuje, lebo štát reálne nekoná, resp. koná len tam, kde konať musí, lebo závažné a už “neututlateľné” kauzy boli medializované.

Štát nám sprosto a primitívne ukradli.

Rozmýšľam, kto je pre spoločnosť v ktorej žijeme a vychovávame deti horší a nebezpečnejší. Ten, kto okráda štát na predražených verejných zákazkách, alebo ten, kto mu to z pozície funkcie umožňuje?

Čo si myslíte, nastane na Slovensku doba, kedy bude môcť občan veriť polícii, prokuratúre a súdom?

– – –

Tak sme si teda vypočuli, že “Volič je úplné hovno, nevie nič…”  

Voliči “ich ľudí” ale vedia dostatok na to, aby voliť išli a volili “svojich ľudí”. Tých, ktorí im pokračovanie systému tunelovania, rozkrádania, zastrašovania a podpaľovania áut budú garantovať.

Najhoršia je mlčiaca väčšina. Ak sa dajú do pohybu ľudia, ktorým na slušnom Slovensku záleží, tých 20 % na prehnitý a skorumpovaný systém napojených voličov nezmôže úplne nič. A Kočnerovci, Trnkovci a ďalší bezcharakterní chrapúni pôsobiaci aj v našich mestách a dedinách skončia v base. To je cesta ako oligarchom a skorumpovaným zmrdom v politike, polícii, prokuratúre a v justícii ukázať, čo v skutočnosti volič dokáže. Len musí poznať pravdu…

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Podľa denníka Sme a Farskej za slušné Slovensko keď bude odsúdený Fico tak bude navždy Gorila uzatvorená. Haščák a ľudia SDKÚ boli len Ficove obete.
  Dnes už sa dokonca píše že Smečko málo nahrávku gorily 4 mesiace. A čakalo pár mesiacov pred voľbami aby z nej vyťahovali len také informácie ktoré budú súvisieť s Ficom.
  Ešte niekto pochybuje že na SVK nie sú zapredané médiá ? Že pár finančných skupín tu neovláda verejnú mienku ?

 2. Túto metodu odpozerali od smerákov,tí pred voľbami hľadali špinu na ine strany a zvyšovali rôzne príspevky,aby ľudom zalepili oči a ono to funguje doteraz..

 3. myslim, že náš sereďsky Kočner už ťažko zaspáva. Tento článok je asi aj o ňom. Čo myslíte?

 4. Boľševici a ich potomkovia nikdy nevedeli slušne podnikať..vedia,len kradnuť,korumpovať a zneuzívať dotácie..

 5. obyvateľ Serede 18. októbra 2019, 18:42 at 18:42 – verte, ze v clanku sa spoznali konkretni ludia o cinoch ktorych verejnost netusi. Neskutocne ma mrzi, ze zatial nemozem pisat konkretnejsie, no su miesta, kde sa ich mena s popisom ich cinov nachadzaju vratane dokazov. Dalsie dokazy cakaju na pouzitie. Krok za krokom a dnes uz nepochybujem o tom, ze skoncia tam, kde skoncit maju…

 6. Mečiar, Dzurinda, Fico, Radičová, Fico, Pellegrini… 30 rokov a stále to isté, podplatení politici, je jedno z akej strany, miliardy slov a viet a žiadne činy. Taká je a aj bude demokracia na Slovensku. Nás keď nebičuje a nezotročuje iný, zotročíme sa sami ako národ.

 7. Toto je SYSTÉM, a zatvorenie pár ľudí SYSTÉM nezmení. Na zmenu SYSTÉMU sa musí zmeniť mentalita Slovákov, a tá sa tak skoro nezmení.

 8. obyvatel 28. októbra 2019, 9:55 at 9:55 – neblbni proim Ta s original proruskymi webmi a Harabinom.

  To, cim prichadza on dnes, tu na SOL VEREJNE PISEME 11 rokov, niektorym z nas za to zhoreli firmy, auta a napriek tomu to piseme a nielen piseme aj dnes.

  Harabin sa sice dobre pocuva, no potrebne je spomenut si, co po cely zivot robi. Nespochybnujem jedinym slovom jeho odbornost v trestnom prave, no moralne je to prave on, kto je vyznamne spoluzodpovedny za sucasny stav justiicie a minimalnej vymozitelnosti prava na Slovensku – bol totiz dostatocne dlho na dostatocny vysokych poziciach, aby chod krajiny ovplyvnil bud smerom k pravu a spravodlivosti, alebo k stavu, kde sme.

  Harabin nie je cestou.

  Co sa tyka zodpovednosti politikov a uradnikov za svoje rozhodnutia (aj tej moralnej a aj hmotnej a pravnej), mame my obcania mesta Sered idealnu sancu dotiahnut veci do konca. Mame tu exemplarne zlyhanie primatora mesta, jeho zastupcu a vlastne vsetkych, ktori maju povinnost rozhodovat v sulade so zakonmi krajiny, vo verejnom zaujme a to aj pri stanovonani odmien a ich vyplacani.

  Za 8 rokov tu v meste mame vytvoreny system, ktory je rovnako zhnity, ako ten v state. A mame dostatok podkladov k tom u, aby sme si to dovolili povedat a napisat aj VEREJNE. Tak uz kur*a s tym nieco urobme !

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -