Prezidentka k aktuálnemu dianiu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Kauza Gorila, ktorej nahrávka dnes bola zverejnená, je synonymom politickej korupcie celej jednej politickej generácie. O tom, ako ťažko sa s ňou vyrovnávame, svedčí fakt, že sa neuzavrela ani počas fungovania piatich vlád. Rozhovor bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s Marianom Kočnerom a prepisy správ z Threemy naznačujú bezprecedentné zneužitie justície. Viacerí z aktérov týchto prípadov pritom stále zotrvávajú vo svojich funkciách, ktoré predpokladajú nespochybniteľnú osobnú integritu a presvedčenie slúžiť spravodlivosti. Sme opäť svedkami situácie, že závažné kauzy sa začnú vyšetrovať až vtedy, keď médiá zverejnia podstatné informácie a následne vznikne silný verejný tlak.

Verejnosť je presýtená informáciami o zneužívaní moci a naliehavo potrebuje vedieť, aké kroky robí polícia, prokuratúra a súdy. V najbližších dňoch sa preto stretnem s ministerkou vnútra, policajným prezidentom a vedením generálnej prokuratúry a budem im klásť otázky o dôvodoch dnešného stavu. Budem žiadať, aby prijali opatrenia, ktoré bez akýchkoľvek pochybností potvrdia, že všetkým zodpovedným činiteľom ide len a len o očistu justície, o vyšetrenie káuz a potrestanie vinníkov. Onedlho nás čakajú voľby a je veľmi dôležité, aby motiváciou voličov k účasti vo voľbách bola viera v spravodlivosť a v právny štát, a nie frustrácia z toho, že s kauzami, ktoré podkopávajú základy právneho štátu nevieme pohnúť.

 

zdroj: prezident.sk, TS zo dňa 16.10.2019

- Inzercia -
 1. p. prezidentka prehlásila, citujem z jej vyjadrenia (viď posledný odstavec):
  “Verejnosť … naliehavo potrebuje vedieť, aké kroky robí polícia, prokuratúra a súdy. … Budem žiadať, aby prijali opatrenia, ktoré bez akýchkoľvek pochybností potvrdia, že všetkým zodpovedným činiteľom ide len a len o očistu justície, ”
  Pekná snaha aj zámer. Ale každý, kto poukazuje na prešľapy iných, by sa mal pozrieť aj na seba, pozrieť či nestojí náhodou v ofsaide, a odtiaľ podnikať kroky k zlepšeniu vzťahov v spoločnosti.
  V Ne 23.9. sa konal v BA celoslovenský pochod za život, ktorého sa zúčastnilo podľa odhadov polície viac ako 50 tis. účastníkov z celého Slovenska.
  V rovnakom čase si to však p. prezidentka namierila do New Yorku na konferenciu, o ktorej sa už dopredu vedelo, že sa tam nič nevyrieši.
  P. prezidentka vo svojej predvolebnej kampani hovorila o spájaní spoločnosti a tiež o slušnosti a odsudzovala nenávisť..
  Ale dokazuje to svojou doterajšou činnosťou? Skôr sa mi zdá že nie.

  Krátko po spomenutom pochode Za život z prezidentského paláca bolo počuť nenávistné reči, konkrétne od jej zamestnankyne Henriety Hajtovej (patrí do jej poradného zboru), ktorá účastníkov pochodu za život na sociálnej sieti nazvala pedofilmi a úchylákmi s tomu primeraným komentárom.
  A čo na to p. prezidentka? Len nejaké deklaratívne slovné odsúdenie, no žiadne konkrétne vyvodenie zodpovednosti. Ak by sa Čaputová správala tak ako to deklarovala v prezidentskej kampani, už by Hajtová dávno chodila len okolo prezidentského paláca a nie doň.
  To, čo bude p. prezidentka požadovať od Polície a Justície by mala aj sama uplatňovať vo svojom úrade. V opačnom prípade to bude (je?) z jej strany len podkopávanie dôvery voči inštitútu prezidenta, ktorý zastáva.

 2. Pre Sin tak teraz si úplne vedľa,veľmi dobre ,presne tak sa na správať prezident,poukazovať na problémy v spolocnosti.Riesit musia politici.A pochod za život?Aké vznešené slovo,ale do stredoveku nechceme.

 3. Do stredoveku podľa teba nechceme, ale sme na tom oveľa horšie ako v džungli (treema, Gorila,..). V tej džungli vládnu a platia prírodné zákony a nie také, čo vytvoril chamtivý človek.

 4. Pani prezidentka má za svojho poradcu bývalého presvedčeného komunistu a v tíme aj významného človeka z Penty.Je tu niekto neochvejne čistý ,komu by sme to mohli veriť ?r

 5. Nechajte tu skladkovu lady na pokoji, sama uz nevie, co ma citat. Lebo hovoriť uz akosi prestala.. Nech len pekne artikuluje, spolieha sa na protokol a nejak to prezije. Mimochodom, kto to tu pisal, ze mlady fren bauer ma byt cestny obcan serede?

 6. soros sa pre guardian jasne vyjadril,on je znamy,ze sa takymi to vecami netaji.jeho povestne motto je ak intervenuje do nejakej krajiny napr.irak” mna nezaujimaju nasledky ale vysledky”.
  pre halo,skus si pozriet sorosovu svatbu a zistis ake politicke celebriti si tam popozyval a to nie su info z ruskeho sputniku.

 7. Tak tak treba si pozrieť info aj z druhej strany a nie len z jednej usapropagandy lebo potom je vysledok, vymletý mozog

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články