Do celoslovenskej potravinovej zbierky prispeli aj Seredčania

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Slovenský červený kríž v spolupráci s obchodným reťazcom Kaufland už šiesty rok organizujú po celom Slovensku potravinovú zbierku, ktorá nesie názov POMÁHAME POTRAVINAMI. Zbierka sa každý rok uskutočňuje pri príležitosti Svetového dňa výživy a potraviny, ktoré sa podarí vyzbierať, uľahčia život rodinám v núdzi po celom Slovensku.

Prispieť mohli ľudia, ktorí 17. októbra navštívili obchodný reťazec Kaufland a darovaním potravín prispeli na pomoc seniorom, mnohopočetným rodinám alebo sociálne slabším občanom.

Aj Seredčania mohli v tento deň počas otváracích hodín Kauflandu prispieť zakúpeným tovarom. Dobrovoľníci oslovovali návštevníkov a informovali ich s účelom zbierky a cieľovovu skupinou ľudí, komu je pomoc určená. Zbierali sa suché a trvanlivé potraviny ako múka, cukor, cestoviny, konzervy, soľ, ryža, olej a iné. Samotný obchodný reťazec navyše poskytne vybraným príjemcom balíčky.

„Naša spoločnosť sa každoročne aktívne zapája do zbierky a aj tento rok poskytneme takmer 12 ton potravín, z ktorých pripravíme 700 potravinových balíkov. Tieto balíky budú v spolupráci s dobrovoľníkmi Slovenského Červeného kríža rozdistribuované ľuďom v núdzi po celom Slovensku,“ povedala hovorkyňa spoločnosti Kaufland Lucia Langová.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články